N°. 1707. Maandag 11 September. A0. 1805. Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft benoemd tot ontv. der dir. bel. en ace. te Pynacker c. a. den heer P. D. van Bienema, thans adj.-comm. bij het Dep. van Financiënuit welke betrekking hem een eervol ontslag wordt verleend; tot adj.-comm. by het Dep. van Financiën den heer B. C. G. van Eelde, thans ontv. der dir. bel. en acc. te Pijnacker c.a. De audiëntie van den Minister van Oorlog zal op a. s. Dingsdag niet plaats hebben. Naar men verneemt zijn de wetsontwerpenuitma kende de Staatsbegrooting voor I860 ter Lands-drukkerij afgegevenzoodat de Tweede Kamer onmiddelijk na hare opening de ganache Staatsbegrooting in druk zal kunnen ontvangen. Voor den Hoogen Baad der NederlandenBurgerlijke Kamer, is Vrijdag behandeld de zaak van F. Verschuur, directeur der onderlinge brandwaarborgmaatschappijde Ade laar, tegen H. J. Mantinga. Zij betreft de beslissing der rechtbank te Groningen, dat de eischer niet als rechtsper soon kon optredenomdat het reglement dier maatschappij niet door den Kouing was goedgekeurd. Voor den eischer trad op Mr. Kappeyne van de Coppello en voor den ver weerder Mr. I. G. Rochussen. Naar men verneemt is door de Regering tot de aan stelling van hulp-marechaussées in de provincie Zuid-Holland beslotenen wel tot krachtdadige handhaving van de ge nomen maatregelen tot wering of beteugeling van de ziekte onder het vee. Reeds zouden de manschappen van het reg. dragonders zijn aangewezen die als hulp-marechaussées dienst zullen doen. Ten gevolge der heerschende veeziekte zal de alge- meene tentoonstellingdie binnen kort van wege de Hol- landsche Maatschappij van Landbouw te Purmerend zou ge houden wordenthans niet plaats hebbenzijnde voorts de algemeene vergadering vastgesteld op 23 dezer te Ara sterdam. De Commissaris des Konings in de Provincie Zuid- Holland heeft aan heeren Burgemeesters en Wethouders der Gemeenten in die Provincie de volgende circulaire dd. 8 September gerigtn Met vertrouwen doe ik een beroep op Uwe krachtdadige medewerking. De kwaadaardige ziekte, die onzen veestapel bedreigt, neemt langzamerhand een rui mer terrein in. Genezen er hier en daar onder de aange taste runderen, er komen ook nieuwe ziektegevallen bij. - De algemeene klagt is gerigt tegen de veemarktenvan daar, dat Gedeputeerde Staten U dringend aanbevelen - en ik kan die aanbeveling niet dringend genoeg ondersteu nen - om de Raden dezer Gemeenten in overweging te gevende veemarkten tijdelijk te schorsen. Er ontbreekt eenheid - dus kracht - de meeste der tot nog toe aange wende middelen. Zij bestrijden den gemeenen vijand ieder van zijn standpunt, ieder met wapens zijner keus. Intus- schen moet het anders zijn. De strijd moet worden geleverd met gesloten gelederenmet gelijke wapenen. Het is zeker opmerkelijk dat de ziekte zich niet tegelijk in verschillende deelen van ons land vertoont, maar van uit één punt zich langzamerhand uitbreidt.) Mij dunkt de taktiek van be strijding moet dus zijnde kwaal binnen hare verkregen grenzen te beperkenen ze daar binnen met alle kracht aan te tasten en te smoren. Trek ik eene lijn om de besmette streek - die zonder doortastende maatregelen, weldra de grenzen onzer Provincie tot de hare zal maken dan neemt die lijndie niet al te eng kan worden genomenongeveer de volgende rigtingLangs den Rijn: van Katwijk tot Lei den langs de zuidelijke grens dier Gemeente, verder die rivier langs tot bij de Gouwesluis; van daar langs de Gouwe tot aan Waddinxveenvan Waddinxveen oostwaarts naar Reeuwijk langs de noordzijde en oostelijke grens der Ge meente Broek, langs de oostelijke grens der Gemeente Gouda naar den IJssel; voorts langs den IJssel tot aan den hoek van den Stormpolder (Krimpen a/d IJssel); van daar oost- w'aarts, langs de Nieuwe Maas, de Lek op tot aan Schoon hoven en Nieuwpoort; van Nieuwpoort in zuid-zuidooste* lijke rigting tusschen de Gemeenten Nieuwpoort en Lange- rak, Ottoland en Goudriaanmidden door de Gemeente Peursum tot aan de Giesen en verder dat water in zuid westelijke rigting volgende tot Giesendamvan daar west waarts langs de Merwedeomlangs Dordrechtdoor de Killen in het Hollandsch Diep te vallenen van daar de zuidelijke grens der Provincie te volgen. Het is dus van het uiterst gewigt, dat geen stuk rundvee, onder welk voorwendel ook, die lijn overschrijde. Hiertoe wordt ver- eischt, dat al de daaraan of daarin gelegen Gemeenten on- LEIDSCH DA (i It LA ft; Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maauden. Afzonderlijke Nom- raers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en .Rotterdam te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; I u. 14 ra.; 3 u. 42 m.; 6 u. 6 m.; 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 m.; 2 u. 51 m.; 4 u. 44 in.; 9 u.; en op Zon- en Feestdagen rijdt ook een trein van 's Hage naar Leiden des avonds te 10 u. 50 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd des Zondags, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandags ten 2| u. 'anam. de overige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 7 u. 45 m. en te 11 u.;'s namiddags te 3 u. 85 m. tsavonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 35 m. 's namiddags. Oost-Indisohe Landpost. Over Southampton 1 en 17over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 26 van elke maand.West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Douderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Arehitect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 82 uur en van 4—7 uur; der In- en Uitgaande Rechten on Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 's Rijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 92 anr. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels 0.76. Iedere regel meer 12J. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regelsƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts.

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1