N°. 1706. Zaturdag 9 September. Binnenlandsch Nieuws. leidscit Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mer3 Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12^ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Botterdam te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; I u. 14 m.; 3 u. 42 m.; 6 u. 6 m.; 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 m.; 2 u. 51 m.; 4 u. 44 m.; 9 u.; en op Zon- en Feestdagen rijdt ook een trein van 's Hage naar Leiden des avonds te 10 u. 50 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd des Zondags, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandags ten 2^ u. 's nam. de overige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiten dienst. Poatbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 7 u. 45 m. en te 11 u.;'s namiddags te 3 u. 35 m. ïsavonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 35 m. 'snamiddags.Oost-Indisohe Laudpost. Over Southampton l en 17over Triest, 7 en 23; over Marseille, 916 en 25 van elke maand.West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijbs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dageljjks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van II1 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijnsen, dagelijks van 82 uur en van 4—7 uur; der In- en Ditgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 's Rijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en bet Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft Mr. L. J. Zublithans adjunct-commies bij het Dep. van Binnenl. Zakenbevorderd tot commies bij dat departement. Z. M. heeft goedgevonden den officier van gezondh. der 3de kl. J. E. Stark, thans op non-activiteit, naar aan leiding van zijn daartoe gedane aanvrage krachtens art. 42, 2, lit. en art. 23 respectivelyk der beide eerstgenoemde wettenvoor den tijd van 5 jaren een tijdelijk pensioen toe te leggen, en met ingang van den 16den October aan staande, opgedragen de betrekking: a. van .inspecteur over het loodswezen, de betonning, bebakening en verlichting in het 6de district te Vlissingen, aan den luit. ter zee der lste kl. H. Engelsman Kleynhensthans gelyke betrekking vervullende in het 3de district te Willemsoord, en is hij tevens belast met de betrekking van Ned. permanenten com missaris voor het gemeenschappelijk toezigt over de beton ning en bebakeningmisgaders over de loodsdiensten op de Schelde; b, van inspecteur over het loodswezen, de beton ning, bebakening en verlichting in het 3de district te Wil lemsoord aan den luit. ter zee van de lste kl. J. W. van Bisselick, thans gelijke betrekking vervullende in het 4de district te Hellevoetsluisc. van inspecteur over bet loods wezen, de betonning, bebakening en verlichting in het 4de district te Hellevoetsluis, aan den luit. ter zee lste kl. J. H. K. Croes, thans gelijke betrekking vervullende in het 5de district te Brouwershaven; en d. van inspecteur over het loodswezen de betonning bebakening en verlichting van het 5de district te Brouwershaven, aan den luit. ter zee lste kl. Jhr. W. F. van Spenglerterwijl voorts bij Hoog- gemeld besluit, met voorschreven tijdstip, aan de luits. ter zee lste kl. H. Engelsman Kleynhens en J. W. van Bisse lick, is toegekend de titulaire rang van kapt. luit. ter zee; voorts goedgevonden1°. te bepalen dat een der Rijks hoogere burgerscholen met driejarigen cursus te Gouda zal gevestigd zijn; 2°. bij gen. school, met ingang van 1 Oct. 1865 te benoemen: tot dir. en leeraar, den heer Dr. W. Julius, tot dusverre directeur van het instituut van Kins- bergen te Elburgtot leeraarsde heerenJ. D. van der Waals, tot dusverre directeur der burger-avondschool van het genootschap Mathesis Scientiarum Genitrix te Leiden; E. R. Littot dusver leeraar aan het gymnasium te Gouda P. H. van Moerkerkentot dusver leeraar aan het gymna- j sium te LeeuwardenP. G. Luitjesonderwijzer te 's Gra- venhage; L. Nauta, onderwijzer te Leeuwarden; J. J. Ber- telmanonderwijzer aan de stads-teekenschool te Gouda; en H. J. Steenbergenonderwijzer in de gymnastiek te Gouda. De arrondissement-rechtbank te Amsterdam heeft ter vervulling der opengevallen rechtersplaats aanbevolen de HH. Mrs. N. Muntendam, subst.-griffier bij het prov.-gerechtshof in Noord-Holland, H. J. van Lennep en B. H. M. Dries- sen, rechters-plaatsvervangers aldaar. De Gemeenteraad van Amsterdam heeft Woensdag be sloten tot opheffing van de Klinische school en tot reorga nisatie van het natuur- en geneeskundig onderwijs aan het athenaeumdat voortaan in twee afdeelingeneen voor wis- en natuurkundige wetenschappen en een andere voor letter kunde zal gesplitst worden onder voorwaarde dat de aan te vragen subsidie, als ƒ15,000 van het Rijken ƒ10,000 van de provincie, wordt verleend. Door den Voorzitter is Dingsdag aan den Gemeente raad van Dordrecht medegedeeld het door de gemengde commissie beraamde belastingplan. Het strekt om: 1°. te beschikken over 4/5 van bet personeel; 2°. te heffen 40 pet. op de gebouwde eigendommen3°. te blijven heffen de op centen op de ongebouwde eigendommen; 4°. te blyven hef fen den bestaanden omslag naar de huurwaarde5°. te blijven heffen het bestaande hoofdgeld; en 6°. den hoofde- lijken omslag te verhoogen met het bedrag der opcenten op het personeelen deze te laten vervallen. De lessen aan de hoogere burgerschool te Zutphen zijn weder aangevangen met een getal van 95 leerlingen, waaronder 27 nieuwe. De Amsterdamsche bladen melden dat de luchtballon; le Géant, welke aanstaanden Maandag te Amsterdam zal opstijgen, op 15 el na dezelfde hoogte heeft als de groote kerktoren te Rotterdam; 30 voet hooger is dan de Munt toren te Amsterdamen boven den benedensten omgang van Utrechts Domtoren uitsteekt. Maandag had op de van Rotterdam komende Venlo- sche stoomboot een brutale diefstal plaats. Twee Israëlitische koopvrouwen vertrokken dien avond met voormelde stoom- mgbla

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1