N°. 1699. Vrijdag 1 September A0. 1865. Binnenlandsch Nieuws. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- rners Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regelsƒ0.76. Iedere regel meer 12^ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels 0.90, Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar "s Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; I u. 14 m.; 3 u. 42 m.; 6 u. 6 m.; 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 ra.; 11 u. 54 m.; 2 u. 51 m.; 4 u. 44 m.; 9 u.; en op Zon- en Feestdagen rijdt ook een trein van 's Hage naar Leiden des avonds te 10 u. 50 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd des Zondags, 5 u.j van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandags ten 2p u. 's nam. de overige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te7u.45m. en te 11 u.;'a namiddags te 3 u. 35 m. Isavonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 35 m. 'snamiddags. Oost-ïndisobe Laodpost. Over Southampton 1 en 17 over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maaud.West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijkg-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's ra. tot 9 uur's av. Spoorrreg-Telegraaf dagelijks vaD 7 u. 's ru. tot 10 u. 30 m.av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en IVetkoudersMaandag eu Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 82 uur en van 4—7 uur; der In- en Uitgaande Steohten en Acoijnsea dngelijks vau 91 uur en van 3—6 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken eu bet Kadaster, van 9 4 uur. Z. M. heeft benoemd tot grootofficier der orde van de Eikenkroon Mr. U. VV. Cazius, eervol ontslagen procureur- generaal bij het prov.-gerechtshof in Limburg. -Z. M. de Koning wordt aanstaanden Zaturdag van HDs. buitenlandse he reis in de residentie terug verwacht. - Bij gelegenheid der onthulling van de Gedenknaald te Scheveningen heeft Z. K. H. Prins Frederik ook het vol gende gezegd //Aan het derde gedeelte van den op de Hoofdcommissie rustenden last is door ons nog geen verder gevolg kunnen worden gegeven namelijk de oprigting van een Nationale Am bachtsschool, een kweekplaats voor practische beschaving van den breeden burgerstand, - een voortplanting van kennis, maar een voortplanting tevens van dat innig gevoel van nationale dankbaarheid, dat aan het 5Ojarig jubilé van Ne derlands herstelling z\jn heerlijksten tint geschonken heeft. - De niet onaanzienlijke bijdragen uitsluitend voor dat doel aan de Hoofdcommissie geschonkenworden daartoe afgezon derd gehouden en eenigen zijn nog toegezegd. Ik erken gaarne, dat aan de verwezenlijking van dat denkbeeld nog groote bezwaren verbonden zijn; maar, zoo God mij leven en krachten spaart, zal ik het aan mijne vol harding niet laten ontbrekenom de Hoofdcommissie ook dit oogmerk te laten bereiken. De plaatselijke commissiënzullen daarbijvleien wij onshunnen onmisbaren steun niet doen missen." De gewone audientiën van den Minister van Koloniën, zullen weder plaats hebben van en met Woensdag den 6den September aanstaande. De toestand van den Minister van Staat, baron van Hall, blijft steeds zorgwekkend en doet het ergste vreezen. Naar men verneemt, werd Woensdag avond aan den heer Mr. H. J. van Buren te Rotterdamuit naam der Rotterdamsche jongeliedeu-vereeniging Waterloo, een prach tig album aangebodenals blijk van achting voor zijn ge hechtheid aan het huis van Oranje en zijn toegenegenheid aan die vereeniging betoond. - De gevulde monster-luchtballon le Géant is dagelijks van 10 tot 4 ure te bezigtigen in het Paleis voor Volks vlijt te Amsterdam. Dingsdag morgen is van den Helder met het koop vaardijschip de Zwaan, kapt. Doeksenals passagier vertrok ken een Japansch officier der landmagt, die gedurende twee jaren bij het Nederlandsche leger is ingedeeld geweest. Meu zegt, dat hij door de Japansohe regering om bijzondere re denen is terug geroepen, en waarschijnlijk later weder terug zal keeren. Een der Rijks-veeartsen in de provincie Groningen heeft de bijzondere aandacht van belanghebbenden gevestigd op de overbreuging der smetstof van ziek vee door de wol der schapen. Hij raadt dus liet houden van schapenveilingeu voor 's hands af en waarschuwt de eigenaars van schapen dezen niet met hunne runderen op dezelfde plaats te doeu weiden. Zaturdag middag had eeu persoonte Donkerbroek de aardigheid om de Kuinderdijk door te steken, ten ge volge waarvan het aldaar gelegen hooiland onder water liep en het zich daar bevindende hooi tot op een hoogte van twee voet in het water stond. Op staanden voet werd de dader achtervolgd doch hij wist te ontkomen. Dadelijk zochten de belanghebbende boeren uit den westhoek dezer plaats de dijk weder te dammen hetwelk hun eindelijk na veel inspanning gelukte doch wie schetst hun verontwaar diging, toen zij den volgenden morgen op nieuw den dijk zageu doorgestoken. Van het voorgevallene is kennis gege ven aan de bevoegde autoriteit. - In de vorige week is de opzigter bij den waterstaat B., bij Werkendam tusschen de machine van een stoombag- ger vaartuig geraakt. Verschrikkelijk gekneusd is bij Vrijdag middag naar zijn woonplaats, Herwijnen, vervoerd. Men vreest voor zijn behoud. Tot predikant bij de Hervormde gemeente te Delfs- haven, voor de vacature, ontstaan door het vertrek van Ds. F. J. Hermanis met algemeene stemmen beroepen Ds. L. Steinfortthans te Bloemendaal. Beroepen tot predikant te Midwolde Ds. P. J. Rogaar thans te Nieuw-Stads-Kanaal. - In verschillende dagbladen wordt de openbare veiling aangekondigd van het gebouw aan het einde der Groenesteeg bij de nieuwe begraafplaats alhier sedert de laatste acht ja ren ingerigt tot verblijfplaats voor ontslagen jeugdige mis dadigers; een inrigling waarvan men zooveel goeds voorspelde

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1