N°. 169!. Woensdag 23 Augustus. A0. 1865. Binnenlandsch Nieuws. LËIBSCH Deze Courant verschijnt eiken dag be halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden f 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Noru- ruers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12J. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 38 ra.; 10 u. 15 m,; 1 u. 14 m.; 3 u. 42 m.; 6 u. 6 m.; 9 u. 6 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 in.; 2 u. 51 in.; 4 u. 44 ra.; 9 u.j en op Zon- en Feestdagen rijdt ook een trein van 's Hage naar Leiden des avonds te 10 u. 50 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd des Zondags, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandags ten 2£ u. 's nam. de overige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiten dienst. Postbusligtingea aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morgeus te7u. 45 m. en te 11 u.;'s namiddags te it u. 35 ia. 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 35 m. 'snamiddags. Qost-Indisohe Laudpost. Over Southampton 1 en 17 over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maaud.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijbs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 's m. tot 10 u. 30 m.av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdagte 11 uur. Commissie van labricageWoensdag te 12 uur. •Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgeus 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 8—2 uur en van 47 uur; der In- eu Uitgaande Rechten en Acaijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Selastiugeu, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 8—4; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft aan Mr. U. W. E. Gazius, op zijn ver zoek, met den laten October a. a. eervol ontslag verleend uit zijn betrekkingen vau procureur-generaal bij liet prov. gerechtshof en van fungerend directeur van politie in Lim burg, onder dankbetuiging voor de vele diensten door hem in verschillende betrekkingen aan den lande bewezenbe noemd tot raadsheer in het prov. gerechtshof in Drenthe Mr. J. H. Willinge Touckens, thans griffier van gemeld gerechtshof; tot griffier van het prov. gerechtshof in Drenthe Mr. E. van Heioma, thans subst.-griffier bij de arr.-recht- bank te Gorinchemen met ingang van 1 October a. s., tot procureur-generaal bij het prov. gerechtshof in Limburg, tijdelijk belast met de functiën van dir. vau politie, Mr. M. P. H. Strens, oud proc.-generaal in Noordbrabant, laat stelijk minister voor de zaken der R. C. eeredienst; den luit. ter zee 1ste kl. Jhr. H. O. Wichers, met den laatsten dezer, eervol ontheven van de betr. van lid der commissie tot het examineren van zee-officieren enz., en die met den Isten Sept. a. s. opgedagen aan den luit. ter zee 1ste kl. J. L. Nierstrasz; - den officier vaii gez. 2de kl. voor de dienst der Nederl. bezittingen ter Kuste van GuineaA. G. Wildeman, bevorderd tot officier van gez. lste kl. Z. M. heeft vergunning verleend tot oprigting eener Naamlooze Vennootschap de Nederlandsche Maatschappij ter bereiding der Larakolen. Naar men verneemt, zal H. M. de Koningin a.s. Donderdag, den 24sten dezer, de onthulling van den gedenk naald te Scheveningen bijwonen. Men verwacht spoedig de openbaarmaking van het programma van deze plegtigheid die, zoo het fraai weder den feestdag raogt begunstigen, zeer luisterrijk belooft te zijn. De Minister van Binnenlandsche Zaken overwegende dat, ter voldoening aan het onder dagteekening van 2 7 December 186 4 vastgestelde programma voor een paleis, bestemd voor de vergaderingen van de Staten-Generaal van het Koningrijk der Nederlanden bij het Departement van Binnenlandsche Zaken zijn ingekomen zes en twintig ont werpen; - heeft de beoordeeling der ingekomen ontwerpen opgedragen aan een jurybestaande uit de heerenF. W. Conrad, inspecteur van den waterstaat, pres.; Dr. H. van Beeck Vollenhoven, lid van de huish. comm. der eerste ka mer; Mr. J. Heemskerk Bz., lid van de huish. comm. der tweede kamer; WN. Rose, bouwm. der landsgebouwen A. N. Godefroy, architect te Amsterdam; J. F. Metzelaar, aichitect te Rotterdam c, n. nhpvsan w pfplutpU Ai-nlip.m en Mr. C. Vosmaer te 's Gravenhage, lid en secr. De audiëntie vau den Minister van Binnenlandsche Zaken, zal op 2 6 Augustus a.s. niet plaats hebben. Het adres van dankbetuiging aan Mr. G. Groen van Prinsterer, bij gelegenheid dat deze het mandaat van volks vertegenwoordiger heeft nedergelegd en dat bij eenige boek handelaren in verschillende plaatsen van ons vaderland ter onderteekening heeft gelegen werd door een hoogst aanzien lijk getal onzer landgenooten onderteekend, en als album in fraaijen vorm aan den hooggeschatten staatsman en handhaver der christelijke beginselen in Nederland aangebodendie daarop te kennen gaf dat de ontvangst van dit adres hem verblijdt en beschaamt; dat hij getroffen was door de liefde die daarin doorstraalt, en dat hij wenscht te volharden iu de hem aangewezen taak onder opzien tot hem die kracht en zegen verleent, in de hoop op medewerking van allen, die van het onontbeerlijke van vrijheid, van christelijk natio naal onderwijs overtuigd zijn. Gedurende de laatst verloopen week zijn met de wa gens van de tramway-onderneming niet minder dan 6169 passagiers van 's Hage naar Scheveningen v. v. vervoerd. Verleden Zondag hebben 19 63 personen van dat middel van vervoer gebruik gemaakt. De gemeenteraad van Eist heeft in de vergadering van den 15den dezer besloten, om een honderd aandeelen te nemen, te zamen f 24,000 bedragende, in den spoorweg Dordrecht-Elst-Arnhem-Nijmegen. Uit Heliendoorn wordt thans een geheel ander ver haal gegeven van hetgeen met een boer zou hebben plaats gehaddie bij een aauranding vitriool in mond en keel met geweld was gegoten. Hij zou trouwbelofte hebben ge daan aan een dienstbode, waarvan hij zich wilde afmaken en uit angst daartoe gepoogd had zicli door vergiftiging van kant te maken. De justitie doet intussehen vlijtig on derzoek. Zondag namiddag zag men te Huissen aan het Loo- veer een manspersoon met haast aan de overzijde den oever

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1