PK 1687. Vrijdag 18 Augustus. A°. 1 65. Binnenlandsch Nieuws. LEID .Val.-;' Nl V 'j - 10 -- A' Deze Courant verschijnt eiken dag be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.93, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12J. Cts. Geboorte-, hu welijks-en doodberigten van 1-4 regels 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Botterdam te 8 u. 38 ra.; 10 u. 15 m.; I u. 14 ra.; 3 u. 42 m.; 6 u. 6 m.; 9 u. 5 m. naar Haarlem en Arasterdam te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 ra.; 11 u. 54 ra.; 2 u. 51 m.; 4 u. 44 ra.; 9 u.; en op Zon- en Feestdagen rijdt ook een trein van 's Hage naar Leiden des avonds te 10 u. 50 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd des Zondags, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandags ten 2^. u. 's nam. de overige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat; 's morgens te 7 u. 45 ra. en te 11 u.;'s namiddags te 3 u. 35 ra. Isavonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. eu 3 u. 35 m. 's namiddags. Oost-Iudische Landpost. Over Southampton l en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijhs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's ra. tot 9 uur's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u. 30 ra. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag eu Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - Be Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kontoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 82 uur en van 4—7 uur; der In- eu Uitgaande Reohten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 92 nar. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster van 9 4 uur. Z. M. heeft den heer Mr. J. P. J. A. graaf van Zuylen van Nijevelt, op zijn verzoek, eervol teruggeroepen als buitenge woon gezant en gevolmagtigd Minister bij de hoven van Prui3- sen en Saksen, en voorts op non-activiteit gesteld, terwijl de heer C. M. E. G. graaf van Bylandt, thans buitengewoon ge zant en gevolmagtigd Minister bij het hof van Turkije, in de zelfde hoedanigheid is overgeplaatst bij de hoven van Pruissen en Saksen. De heer P. F. van Beugenrentenier te 's Hertogen bosch, is door Zijue Hoogheid den Bey van Tunis benoemd tot officier der orde van verdiensten, 3de klasse. Z. K. H. de Prins van Oranje, inspecteur-generaal der kavallerie, is Zondag middag te Venlo aangekomen, ten einde de kavallerie aldaar, te Roermond en te Maas tricht te inspecteren. Naar men verneemt, wordt Z. K. H. Prins Frederik der Nederlanden in de residentie terugverwacht, ten einde bij de onthulling van de naald te Scheveningen op 2 4 Au gustus tegenwoordig te zijn. De audiëntie van den Minister van Binnenlandsche Zaken zal op 19 dezer niet plaats hebben. Bij de verkiezing voor leden van den Gemeenteraad zijn te 's Gravenhage benoemd Jhr. C. A. van Sypestein met 514, Jhr. J. Mock met 43 0 en Mr. J. G. Kist met S69 van de 614 geldig uitgebragte stemmen; - en te Amster dam Dr. J. Penn met 100 5 en Mr. G. Schimmelpenninck Jr. met 82 7 van de 13 71 geldige stemmen. De hoogere burgerschool te Nijmegen wordt den 4den September e.k. geopend, terwijl het admissie-examen den 24sten Augustus en volgende dagen zal worden afgenomen aan een zeventigtal jongelingen, die zich voor de verschil lende klassen hebben aangemeld. Als een bijdrage tot den ongewonen bijval van het te Nijmegen gehouden zangersfeest, meldt men nog, dat men het aantal bezoekers op het Valkhof gedurende den Zon dag op omsteeks 7000 schat. Van alle kanten bragten boo ten en rijtuigen vreemdelingen aanDe Tielsche boot om streeks 500 inwoners van Tiel. Den ganschen nacht was de gierbrug in beweging, om passagiers en rijtuigen over te zetten. Geen enkele wanordelijkheid heeft het feest ontsierd er heerschte opgewondenheid maar er werd bjjna geen dron ken persoon aangetroffen. Ook de matinee en soiree musicale op Maandag waren weder zeer druk bezocht. Men verneemtdat de heer Nadar met zyn reusach tige luchtballon te Amsterdam den lOden September zal op stijgen. Onlangs is te Middelburg een vereeniging opgerigt tot het houden van volksvermaken, bestaande o. a. in het geven van concerten illuminatiën vuurwerken voorlezin gen enz. met het bepaalde doel om den ambachtsman een aangename en nuttige uitspanning te verschaffen en waartoe zoo mogelijk, de Zondag avond is bestemd. Door een kleine jaarlij ksche bijdrage is ieder in staat gesteld daarvaD lid te worden waarvoor men persoonlijk toegang heeft en tevens drie gratiskaartjes ontvangt, ter verspreiding onder hen die daarvan geen lid kunnen zijn. Zondag avond gaf deze ver eeniging, die reeds 5 20 leden telt, in het schuttershof de Edele Handboog haar eerste concert; in den fraai verlichten tuin, alwaar de muziek van het 6de reg. infanterie zich deed hoorenzag men ruim twee duizend personen, meest allen tot de arbeidende klasse behoorende, zeer genoegelijk bijeenzoodat deze proef als gelukkig geslaagd mag genoemd worden. Tusschen Deventer en Heeten is een landbouwer aan geranddie Vrijdag 11. van Deventer was teruggekeerd met een som van f 700, die hij aldaar tijdelijk had uitgezeten nu behoefde tot betaling der hoofdsom van een katerstede in de nabijheid van Raalte. Hij werd door eenige personen over vallen die hem het geld, onder zijn borstrok verborgen, ont namen, waarna zij hem met geweld de mond openbraken en een fleschje met vitriool daarin ledigden. De ongelukkige is in een beklagenswaardigen toestand op den weg gevon den en verkeert in zorgwekkenden toestand. Hij kan niet schrijven of lezen en heeft zijn spraak verloren, zoodat hij geen aanwijzing van de daders doen kan. Woensdag avond ten ongeveer elf ure heeft men te 's Hage in de rigting van Voorburg een hevigen brand waar gen omen. Naar men verneemt zijn heden nacht, ten gevolge van het zware onwederonder de gemeente Rijswijk in het veld verschillende koebeesten doodgeslagen. Woensdag avond ten 11 ure brak over de drukke

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1