N°. 1685. Woensdag 16 Augustus. A0. 1845. B Binnenlandsch Nieuws. V 1 Deze Courant verschijnt eiken flag, be halve Zon- en Feestdagen en kost voor Leiden 1.95, en franco per p03t ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12J- Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Botterdam te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; 1 u. 14 m.; 3 u. 42 m.; 6 u. 6 ra.; 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 ra.; 2 u. 51 m.; 4 u. 44 m.; 9 u.; en op Zon- en Feestdagen rijdt ook een trein van 's Hage naar Leiden des avonds te 10 u. 50 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd des Zondags, 5 u.j vao Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandags ten 2J. u. 's nam. de overige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiten dienst, Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 7 ii.4b in. en te 11 u.;'a namiddags te 3 u. 35 m. Jsavonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 35 m. 'snamiddags. Oojt-Indisohe Landpost. Over Southampton 1 en 17over Triëst, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 eu 25 van elke maand.West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegrauf, Dagelijks geopend van 7 uur 's ra. tot 9 uur's ay. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 'siu. tot 10 u. 30 ru. av, Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeester L dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags vao 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 82 uur en vau 47 uur; der In- eu Uitgaande Keobten eu Acoijnseu dagelijks van 91 uur eu van 36 uur; van VRijLs Directs Belastingen, Maandag, Diugadag, Woensdag en Donderdag van 92 nur. vau ZegelRegistratie dagelijks van 84; van de Hypotheken eu het Kadaster, van 94 uur. De majoor J. G. J. Oldenbarneveld gen. Witte Tul- lingh van het reg. veld-art. te Utrecht, is belast geworden met het bevel over de vier kompagniën van dat reg. te Leiden gestationeerd. De kapitein A. E. Reutber van het 1ste reg. vest.- art. i3 in rang overgeplaatst bij het 2de reg. vest.-art. Men verneemt, dat bij de Rijks kweekschool voor mil, geneeskundigen te Utrecht, tot leeraren zijn benoemd: de officier van gezondh. der 2de kl. J. P. Braam Houckgeest van het reg. gren. en jagers en de apotheker der 2de kl. C. Burgersdijk van het garnizoens-hospitaal te Breda. Naar men verneemt, zullen bij gelegenheid van den verjaardag van Z. K. PI. den Prins van Oranje (1 Septem ber) eenige kompagniën van het regiment grenadiers en ja gers op de alsdan te houden parade in nieuw tenue ge kleed zijn. Men verneemt, dat a. s. Woensdag de brievenbestel lers te 's Hage in een tenue zullen gekleed zijn, bestaande in een gesloten jas en een pet voorzien van een koperen plaat waarop het Koninklijke wapen. De Minister van Finantiën heeft aan den landmeter van het kadaster J. Kuypers, te 's Plertogenbosch de last op gedragen, om met behulp van een 20tal landmeters de do- miriiale goederen van het Rijk optemeten en in teekening te brengen. Men zegt, dat de Minister van Justitie geweigerd heeft uit 's Rijks schatkist een pensioen te vevleenen aan Ds. R. ten Post, Hervormd predikant te Westerbroek, wien door het provinciaal kerkbestuur van Groningen om redenen van ongesteldheid het emeritaat is verleend, integaan 1 No vember 186 5. De Minister acht die physische ongesteldheid van dien predikant als beletsel voor de verdere waarneming van zijn bediening niet voldoende bewezen. De Gemeenteraad van Zwolle heeft zich tot den Mi nister van Binnenlandsche Zaken gewend, met verzoek om evenals de gemeente Utrecht begunstigd te worden met een subsidie voor het bouwen van een hoogere burgerschooltot het bedrag der som, die het bouwen meer dan f 60,000 zal kosten. Maandag mogt de lieer C. Haertleinhoofdcommies bij den burgerlijken stand te 's Hagehet voorrecht genie- ten het vijftigjarige jubilé zijner ambtsbetrekking bij de ge- I meente te vieren, gedurende welke hij door zijne trouwe en ijverige pligtsvervulling de achting van zijne superieuren en de genegenheid van ambtgenooten of ondergeschikten |mogt wegdragen. De naald tot herinnering aan de komst van Willem I te Scheveningen is thans opgerigt. Zij 9taat nu, als men uit het dorp naar het zeestrand komt, ter rechterzijde; naast het zoogenaamde kleine badhuis verheft zich nog een villa; op de volgende duinhoogte daar naast, naar de vuurbaak toe, verheft zich de naald tegenover het punt aan zeewaar Willem I in 1813 uit Engeland aan wal kwam. Men merkt dit monument weiug op, want de groote meerderheid wan delt naar de andere zijde, dat is in de rigting van het gemeente-badhuis. De hoogte is onaanzienlijk, 15 a 16 voet boven het duin; maar juist omdat het monument op een zoo hoog punt staat, schijnt het klein, men heeft er thans een koperen bal op geplaatst zeker om de aandacht te lok- kèn. De estrade is niet geslotenzootlat menop het duin staande, het stuk ziet. Het voetstuk rust op drie trappen van blaauwen steen; de naald zelve is van grijs blaauwach- tigen steen. Te Utrecht heeft een door den Koning der Belgen gebreveteerde tandmeester verzocht bij de aanstaande verkie zing voor een lid van den Gemeenteraad niet meer in aan merking te komen terwijl eenige kiezers de farailiregering van den ouden tijd aanbevelen omdat zij niets beter weten om eenheid van inzigten en denkbeelden in den Gemeente raad te brengen dan juist zooveel mogelijk leden van één familie in den Raad te benoemen. Zaturdag had te Nijmegen de 2de algemeene repetitie van het Vilde Nederlandsehe nationaal zangersfeest plaat3. De matinée musicale in de feesttent, door de Crefeldsche kapel, versterkt tot 60 musici, onder directie van den heer Bern hard Mohrorchest-directeur uit Crefeldwerd druk be zocht. Des namiddags ten 6 ure begon de oplogt, die in geregelde orde en op statige wijze de zangers naar het feest gebouw leidde, dat zeer fraai en doelmatig was ingerigt. De uitvoering der stukken door de gezamentlijke liedertafels en der solo's verwierf de welverdiende, algemeene toejui chingen. Hoe groot ook de nette gedecoreerde feestzaal was,

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1