zijde te Antwerpen wandelende zag daar een groote porte feuille liggen. Hij raap'e ze op, opende die en zag ze gevuld met een massa bankbilletten maar vond ook op de eerste bladzijde den naam van den rechtmatign eigenaar geschre ven zijnde de kapitein Buit Bremen. Binnen een half uur wist hij den kapitein op te sporen stelde hem de portefeuille ter hand, waarin zich de opbrengst van een door dezen in Holland verkocht schip bevond ten bedrage van ongeveer 50,000 francs zonder daarvoor eenige beloo ning te willen aannemen. Zondag morgen echter is voor noemde kapitein, die weduwnaar en kinderloos is, den wees jongen en zijn zuster komen bezoeken heeft toen den eersten als zijn eigen kind aangenomen hem eerstdaags zullende me- denemen naar Bremen, terwijl hij aan de zuster een jaar- lijksch vast onderhoud heeft verzekerd. Koningin Victoria is Dingsdag avond te Antwerpen aangekomen en onmiddelijk met een extratrein naar Coburg vertrokken. De Beijersche politie heeft thans een vervolging inge steld tegen den logcmentbediende Johann Brucker uit Was serburg in Beijeren23 jaar oud. Deze geslepen bedrieger geeft zich uit voor een Poolscbe gravin Alexandria Sternecka en gaat als dame met zeer veel smaak gekleed. Door ver dichte verhalen omtrent ongelukkige familieomstandigheden en groote rijkdommen, die hem ten deel moeten vallen, heeft hij zich in verschillende Duitsehe steden aanbidders gemaakt, die hij voor aanzienlijke sommen heeft opgeligt. Den 31sten Julij is te Kovvno een zware brand uit gebroken en door den brand die den vorigen dag te Duna- burg woede zijn ongeveer drie honderd huizen in den asch gelegd. De omstandigheid dat de brand aldaar op drie plaat sen bijna gelijktijdig uitbrak namelijk eerst in de rigling van het station van den Biga-Dunaburger spoorweg, ver volgens bij den Witebsker spoorweg en kort daarna aan een geheel ander einde der stad heeft de verdenking van brand stichting nog versterkt, en aanleiding tot het in hechtenis nemen van verscheiden verdachte personen gegeven. Uit Londen wordt berigt, dat na een officieel onder zoek gebleken isdat de veeziekte niet uit den vreemde in Engeland is gekomen. Zoodra binnen de limiten der Londensche markt ziek vee wordt ontdekt, wordt het af gemaakt. In de vorige week merkte men onder de menigte die zich in het Kristallen Paleis te Londen bewoog, den emir Abd el-Kader op. Hij was ten half drie ure in een open rijtuig derwaarts gereden terwijl zijn gevolg in twee andere rijtuigen gezeten wa3. De Arabieren waren allen in hun nationaal costuum. De emir wijdde in het bijzonder zijn aandacht aan de fonteinen en nog meer aan de muziek; hij scheen zeer getroffen door de fantastische toonen van Beet- hovens ouverture, Leonore N°. 3, en het liefelijke //Home, Sweet Home," dat met %den eenvoud der hoogste kunst werd voorgedragen door Mile. Titiens. De emir is thans reeds weer naar Parijs geretourneerd. Zekere Southey te Londen kwam 11. Zondag avond in de Bed Lion street, met^drie kinderen hij zich, voor welke hii bedden bestelde, onder voorgeven dat zy binnen een paar dagen naar Australië op reis moesten. Hij bezocht hen twee- of driemaal, en wel het laatst Dingsdag avond. Den volgenden morgen werden de kinderen dood in hun bed gevonden naar het scheen gestikt of vergiftigd. De policie deed dadelijk alle mogelijke nasporingen om Southey in handen te krijgen terwijl door den Minister van Bin- nenlandsche Zaken een premie van 100 op zijn aanhou ding of aanwijzing werd uitgeloofd. Eenigen lijd geleden beeft hij getracht van graaf Dudley een som van 1200 te verkrijgen, onder bewering dat bij dit nog uit vroeger tijd van des graven broeder had te vorderen. Bij die gele genheid is gebleken, dat Southey leefde met een vrouw, die van haar echtgenoot gescheiden was. De vrouw was moe der der drie vermoorde kinderen. Terwijl nu dit een en an der hier is voorgevallen verneemt men per telegraaf dat hij Donderdag morgen te Bamsgate ook het aldaar aanwe zige vierde kind gelijk met de vrouw vermoord heeft doch tevens dat het gelukt is hem in handen der justitie te le veren. De vermaarde goochelaar de Caston bevindt zich op dit oogenblik te Plombières, alwaar hij ook in tegenwoor digheid van den Franschen Keizer een voorstelling heeft ge geven. Bij deze gelegenheid bood hij den generaal de Bé- ville aan, om uit een geheel spel kaarten er een uit te ha len. De Keizerdit ziende en wetende dat doorgaans degeen wien aangeboden wordt een kaart uit dusdanig spel te kie zen niet vrij is in zijne keuze, daar hem behendiglijk die kaart wordt in handen gegoocheld, welke de goochelaar daar- voor bestemtzeide toen schertsende tegen den heer de Bé- ville: //Generaal! ik heb er geen vertrouwen in: gij zijt wellligt onwillekeurig een handlanger." De goochelaar, zich alstoen tot den Keizer wendende, vroeg alsnu//Wil Uwe Majesteit zich ook verwaardigen zelf een kaart te kiezen F" De Keizer trok er een uitreikte ze den goochelaar over die toen onmiddelijk te kennen gaf, dat Z. M. niets anders dan Cesar kon getrokken hebbenen inderdaad hij liet ze zien; het was ruitenüeer! In de gemeente Montreuil, onder Parijs, is een ont zettend ongeluk voorgevallen. Een werkman daalde neder in een met doodende gassen gevulden put en stortte bewus teloos op den bodem. Een ander ging naar beneden om hem te redden, en deelde diens lot. Nog vier personen achter eenvolgens trof dit onheil, en onder hen de twee jongste zonen van den fabriekant aan wien de put toebehoort. Met geweld moest men eindelijk nog anderen terughouden, die nutteloos bun leven wilden wagen. Pompiers, van veilig- beidstoestellen voorzien haalden de zes ongelukkigen uit de diepte op, maar geen hunner kon, ondanks de ijverigste pogingen tot redding, in het leven teruggeroepen worden. De Fransche dagbladen deelen thans eenige bijzonder heden mede omtrent den moord die op 17 Maart te Le Favril een dorp bij Landrecies gelegen, heeft plaats gehad, welke de verhooren thans hebben aan het licht gebragt. Van een gezin Largillière geheeten bestaande uit zes personen werden er vijf met dezelfde bijl om het leven gebragt, ter wijl de moeder van het gezin, hoe vreeselijk ook verminkt, in het leven behouden bleef. De moordenaar is de man van haar zuster, zekere Manessewelke door de justitie op zware vermoedens werd in hechtenis genomenen nu tot beken tenis van zijn misdaad gekomen is. Hij heeft zich eerst op den man des huizes geworpendie in den stal nog eenigen arbeid verrigtte, en verbrijzelde hem het hoofd. Dit deed hij ook den zoon en de dochterdie ter hulp waren gesneld alsmede een zuster die roet haar inwoonde. Vervolgens trof hij de moeder in de huiskamer en bragt deze geweldige slagen toe, waaronder zij, deerlijk verminkt, nederzeeg, doch in het leven behouden bleef. Geen half uur nadat de booswicht zijn wanbedrijf had volvoerd, bevond hij zich in een herbergen daarop grondde hij zich langen tijdom tegenover den rechter zijn schuld te beweren. Het vreemde bij den moord was dat men hoegenaamd geen diefstal ont dekte doch nu is het gebleken dat deze werd verrigt met het oog op de nalatenschap, als zijnde de moordenaar de naaste erfgenaam. Het hof te Douai heeft in zijn zitting van 5 Augustus hem ter dood veroordeeld. Bij het crimineel gerechtshof van Washington i9 een zaak aanhangig geweest, die een zeer romantisch karakter heeft. Mejufvrouw Mary Harris, woonachtig te Chicago, had eenige jaren geleden kennis gekregen aan een zekeren Bur roughs geëmploijeerde aan de thesaurie te Washington. De kennismaking leidde tot een trouwbelofte; maar kort daarna maakte de ontrouwe minnaar het hof aan een andere schoon heiden de tijding van zijn thans werkelijk gesloten huwe lijk geraakte ook te Chicago bekend, 't Was een donderslag voor Mary, die sedert in de hoogste opgewondenheid ver keerde. Den heer Burroughs evenwel strekte de gepleegde on-, trouw van meer dan eei e zijde tot hevig verwijt, waarom hij trachtte zijn gedrag te vergoedelijken door aan mej. Har- ris anonifme brieven te schrijven, waarin om rendez-vous verzocht werd en wel in een of ander publiek huis. Her kende zij nu zijn schrift, of kwam zij van ter zijde te we ten dat Burroughs de schrijver was van die infame brieven? Men weet het niet. Zeker is het, dat zij op zekeren dag bij hem binnendrong en hem roet een pistoolschot van het leven beroofde. Een talrijke menigteen vooral dames woonden de ver schillende terechtzittingen bij. De beschuldigde ontving vele

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 2