168!. Vrijdag 11 Augustus. A°. 1 8(}5m fM: 1 \WM Binnenlandsch Nieuws. 4 o /**v> Deze Courant verschijnt eiken dag be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maauden. Afzonderlijke Nom- rners Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12J- Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodlerigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreiuen van Leiden naar 's GraveuhageDelft, Schiedam eu Rotterdam te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 ra.; I u. 14 ra.; 3 u. 42 m.; 6 u. 6 m.j 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 ra.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 ra.; 2 u. 51 ra.; 4 u. 44 m.; 9 u.; en op Zon- en Feestdagen rijdt ook een trein van 's Hage naar Leiden des avonds te 10 u. 50 m. Stoomboot van Leideu Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige Jageu uitgezonderd des Zondags, 5 u.j van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandags ten 2£ u. 's nam. de overige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgeus te 7 u. 45 m. en te 11 u.;'s namiddags te 3 u. 35 m. 'savouds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 35 m. 's namiddags. Oost-Iodisobe Laadpost. Over Southampton 1 eu 17 over Triest, 7 eu 23; over Marseille, 9 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijLs-Xeiegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 'sm.tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van. Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 nur. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 82 uur en van 47 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Accijnsen dagelijks van 9.1 uur en van 3—6 uur; van VRijks Directe Belastingen, Maandag Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 nur. Z. M. heelt benoemd tot burgemeester der gemeente Üldemarkt Jhr. G. A. Clifford, burgemeester der gemeente Zuidwolde. Het prov. gerechtshof van Overijssel heeft in hooger beroep het vonnis der arr.-rechtbank te Zwolle van 15 Fe bruary dezes jaars bevestigd, voor zoover daarbij Mevr. de wed. Pruimers is veroordeeld om haar minderjarig kind te stellen onder het onmiddelijk opzigt van den voogd, die ge- magtigd is om bij gebreke van voldoening die minderjarige des noods metj behulp van den sterken arm onder zijn on middelijk opzigt te doen stellen en aan zijn leiding en ver zorging te doen overgeven. Het kind bevindt zich nog steeds in Zwitserland. Burgemeester en Wethouders van Gouda hebben aan den Raad een uitgebreid voorstel onderworpen tot regeling van het belastingstelsel in die gemeentena het door de wet tot regel verheven beginsel, dat geene accijnsen door üe ge meenten zullen mogen worden geheven. Zij toonen door be cijfering aan, dat men, zoo geene accijnsen worden geneven zou moeten voorzien in een tekort van ruim/"43,000 niet anders te vinden dan door een hoofdelijken omslag van min stens f 22,000 en 80 opcenten op de personele belasting, welk een en ander zij aldaar ondoenlijk achten. Zij stellen daar om voor te verzoeken, dat bij de wet worde toegestaan, te hef fen 8 opcenten op de rijksbelasting op het gedistilleerd benevens 2 op de 100 pond tarwemeel. In dat geval zou door een hoofdelijken omslag van f 10,000 (zonder welken omslag geene opcenten op het personeel mogen worden geheven) en 25 opcenten op het personeel, het evenwigt hersteld zijn. In de algemeene Vergadering der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen van Dingsdag 11., is het voorstel van Am sterdams eerste departement betreffeude een kweekschool voor onderwijzeressen, met 461 tegen 127 stemmen aangenomen dat van het dept. Lippenhuizentot het ondersteunen van Zieken- en begrafenisfondsen en dat van Amsterdams tweede dept. betreffende de gewone leden zijn verworpen terwijl het voorstel van het dept. Alphen en Oudshoorn ook daar toe betrekkelijk wordt ingetrokken. De voorstellen betreffende het recht van amendement worden niettegenstaande de be* strijding van het Hoofdbestuur met 3 74 tegen 221 stemmen aangenomen. In de Vergadering van Woensdag zijn na belangrijke beraadslagingen aangenomen het voorstel van Amsterdams tweede departement over het aantal afgevaardigden, met 457 tegen 12b stemmen; het voorstel van het dept. Leeuwar den, om bij adres aan de hooge regering aautedriugen op de afschaffing der Staatsloterij met 297 tegen 264 stemmeu; alsmede een voorstel van het dept. Rotterdam in het belang van het Dationaal tooneel met 354 tegen 216 slemmenter wijl bij acclamatie is verworpen een daartoe betrekkelijk voor stel van het dept. Middelburg. Nadat de overige voorstellen waren ingetrokken, is de 81ste Algemeene Vergadering door den Voorzitter gesloten. In de jaarlij ksche algemeene vergadering van de maat schappij tot Nut der Israëlieten, den 6den dezer te Utrecht gehouden zijn tot leden van het hoofdbestuur herkozen de heeren Dr. Sarphati Mr. J. de Leao Laguna en Mr. A. W. Jacobso^. In die vergad ring is besloten tot het uitge ven van schoolboekjes voor het godsdienstig Israëlitisch on derwijs, terwijl een voorstel om te Utrecht een centraal Is raëlitisch weeshuis te vestigen tot een volgende vergadering is aaugehouden. - Maandag avond is de nieuw benoemde majoor F. van Exter bij het regiment veld-artillerie door de muziek van het reg. te Utrecht bij fakkellicht eene serenade gebragt. De vermoedelijke dader van den moord, Zondag 11. op de Goudsche kei mis gepleegd, is te Zevenhuizen gevat, zijnde een boerenarbeider, oud 27 jaren. Het provinciaal kerkbestuur van Gelderland heeft na afgelegd examen als kandidaten tot de H. Dienst toegela ten de kandidaten in de godgeleerdheid B. J. Swaan en A. Wartena van de Utrechtsche hoogeschool. Nadere bijzonderheden betreffende het betreurenswaar dig afsterven van Ds. J. Tichler behelzendat hij Zaturdag vóór zijn vertrek van hier reeds ongesteld was, maar be geerte had om tegenwoordig te zijn bij de feestviering van de 5 0jarige evangeliedienst van zijn vroegeren ambtgenoot Ds. G. C. Drooglever Fortuyn, Zondag 11. te Zierikzeevan welke gemeente hij in 183 7 naar Leiden werd beroepen, dat hij Dingsdag op de stoomboot tusschen Dordrecht en Rotterdam door een hevige beroerte is aangetast, waarbij

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1