MAMAMËS. ZEEHI1PH, LOTERIJ De Britsche Maatschappij van Levensverzekering De Directie van de BAZAR onder den naam van den Armeniër der bibliotheek bekend stond. Zijn voorkomen en zijn kleeding waren bijzonder, en zoo stipt hield hij zich aan zijn gewoonten, dat zijn afwe zigheid gedurende éénen dag uit de leeszaal, waar hij altijd te midden zijner boeken zat, ongerustheid veroorzaakte, tot dat men bij onderzoek vernam dat hij overleden was. Van zijn vroegere geschiedenis is weinig bekendhoewel geloofd werd, dat hij in 1800 met het Fransche leger uit Egypte is teruggekeerd en priester geweest was. Hij vond zijn le vensonderhoud door in den vroegen morgen en in den laten avond lessen in de Arabische taal te geventen einde zijn bestendige tegenwoordigheid in de boekerij niet noodeloos te stremmen waar hij geregeld aan de zameustelling van een Arabisch woordenboek arbeidde, dat onvoltooid geble ven is. Men schat den door hem bereikten leeftijd op on geveer 90 jaren, de laatste 40 van welke hij grootendeels in de bibliotheek doorbragt. I)e Fransche infanterie zal met een geweer van nieuwe vinding gewapend worden. Dit geweer wordt aan den kolf ge laden ongeveer zooals het Pruissische modelmaar overtreft dit, naar men zegt, nog verre. Te Gnesen heeft een verschrikkelijk voorval plaats gehad. De GOjarige hoofdonderwijzer aan de Israëlitische stadsschoolde heer Stenzeischoot zijnen sedert drie jaren aan geestverwarring lijdenden zoon, een boekhouder, dood, en benam daarna zichzelve op gelijke wijze het leven. Hij was vroeger steeds wegens zijn godsdienstigheid geacht, maar had sedert eenigen tijd vlagen van neêrslagtigheid. Te Liverpool is door eenige Amerikaansche agenten een jongman gearresteerd, Townsend genaamd, beschuldigd van ruim 100,000 dollars uit een bank in Connecticut te hebben gestolen. Toen hij gearresteerd werd, had hij voor 42,000 dollars aan papier bij zich, waarna men nog voor een waarde van 5 6,000 dollars in zijn valies heeft gevon den. Hij is thans aan boord der Etna naar New-York ge transporteerd. De generaal Lee der Zuidelijken gaf zich aan het einde van den laatsten Amerikaanschen oorlog aan den ge neraal Grant der Noordelijken over onder een appelboom. Maar naauwelijks hadden zij zich verwijderdof de boom werd geveld en met de wortels benuttigd voor houten sou venirs, waarvoor hooge prijzen werden besteed. Een soldaat liet van een der stukken een pijp vervaardigen en verkocht ze voor 20 dollars. In de Yereenigde Staten was sedert eenigen tijd het plan opgevat om een spoorwegbrug over de Niagara-rivier te bouwen. Volgens de jongste berigten uit New-York heb ben onderscheidene maatschappijen en belanghebbende spoor- besturen zich vereenigd om gezamenlijk dat grootsche werk te ondernemen. Het kapitaal der daarvoor gevormde vereeni- ging is op 2,500,000 dollars bepaald. De brug zou te Buf- fatoeenige uren boven den watervalgelegd wordenen de kortste verbinding tusschen de spoorwegen van Canada en die der Vereenigde Staten uitmaken. Ad verten tién. Verceniging van den H. Vincentius van Paulo. o n Gevoelig voor de veelvuldige bewijzen van deelneming, ondervonden bij het verlies onzer geliefde Moeder en Be- huwdmoeder, betuigen de Ondergeteekenden daarvoor hun nen hartelijken dank. D. STOKHUIJZEN. F. STOKHUIJZEN. H. C. STOKHUIJZEN van Putten. De Commissie, belast met de zamenstelling der LOTERIJ verzoekt beleefdelijk aan allendie deze liefdadige onder neming door het inzenden van voorwerpen willen ondersteu nen daaraan binnen 14 dagen te voldoen aan het Gesticht der Vereeniging, Hooglandsche Kerkgracht N°, 1000. heeft de eer hare geachte begunstigers te berigtendat er nog eene groote partij KLEEDJESSTOFFENMANTELS EN MANTILLES alsmede een assortiment MM O JE K. VD IV voorradig zyn welke tot buitengewoon lage prijzen zullen worden opgeruimd. De ondergeteekende heeft de eer te berigten aan HH. kleermakers, schoenmakers, zadelmakerslinnen werkers enz., dat hij uit Parijs heeft ontvangen een assortiment NAAI MACHINES van eene nieuwe vindingen bijzonder voor bovengenoemde vakken geschikt. Door zekerheid in het werk, gemakkelijkheid in de be handeling, netheid van uitvoering en door soliditeit kunnen deze machines bijzonder worden aanbevolen. W. H. JACOBS. Fabrikant van Stoom- en andere werktuigen, te Haarlem. verleent ASSLTRANTIEN voor het geheele leven ook voor kortere termijnen wederzijdsche verzekeringen waardoor de langstlevende der beide geassureerden het bepaalde kapitaal ontvangt, lijfrenten, naar evenredigheid der jaren zeer hoog gesteld, zoodat men op 60jarigen leeftijd 10 percent ge niet, voor uitkeering van uitzet aan jongelingen en meisjes op 14, 18 of 21 jareo jaargelden aan weduwen enz. Informatiën en prospectussen te bekomen bij den Agent N. CATENIUS te 'sHage, Vlamingstraat, n°. 10. Naar JAVA zal tegen het einde der maand September e. k. van Amsterdam vertrekkenHet snelzeilend geko perd BARKSCHIP gevoerd door Kapitein H. GRAADT VAN ROGGEN, va rende een geëxamineerden Doctor en eene melkgevende koe aan boord hebbende, is in alle opzigten fraai ingerigt voor den overtogt van passagiers. Personen of familiëngebruik wenschende te maken van deze zoo gunstig bekende gelegen heid gelieven zich te vervoegen ten kantore van den Heer F. A. JAS, of van de Cargadoors DE VRIES en C°:, IJgracht, U 40, te Amsterdam. Yerkooping in de Stads-Bank van Leening le Leiden. Op Dingsdag den I5den Augustus 1865 des voormiddags ten 10 ure precies, van VERSTANE PANDEN, zoo van Juweelen, Goud, Zilver en Horologiënals van Wollen-, Linnen- en andere, zoo gemaakte als ongemaakte GOEDE REN, beleend in de maand April 1864. Daags vóór den Verkoopdag, des Voormiddags van 10 tot des Namiddags ten 2 ure zullen de voorz. Goederen voor een ieder te zien zijn. NB. Aan de belanghebbenden wordt herinnerd, dat de zuivere opbrengst der verkochte panden(na aftrek van het voorschot door de Bank gedaan en der intressen van dien) bekend onder den naam van Meergeldengedurende 20 maandenna den dag van den verkoopter beschikking van den belegger blijft en ter uitbetaling daarvan wordt geva ceerd Dingsdag en Vrijdag van iedere week, des voormid- dags van 1112 ure. dek Leiden, 5 Augustus 186 5.

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 3