N°. 1674. Donderdag B Augustus. A0. 186B.i Haagsche Brieven. ui. Deze Courant verschijnt eiken dag be halve Zon- en Feestdagen en kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Num mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12^- Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90, Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 ra,; 1 u. 14 m.; 3 u. 42 m.; 6 u. 6 m.; 9 u. 6 m. naar Haarlem en Arasterdam te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.j 11 u. 54 m.; 2 u. 51 m.; 4 u. 44 m.; 9 u.; en op Zon- en Feestdagen rijdt ook een trein van 's Hage naar Leiden des avonds te 10 u. 50 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezouderd des Zondaas,5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandags ten 2* u. 's nam. de overige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoeufabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te7u.45m. en te 11 u.;'a namiddags te 8 u. 35 m. Jsavouds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 35 m. 'snaraiddags.Oost-Indische Laadpost. Over Southampton 1 en 17 over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijUs-Xelegraal'. Dagelijks geopend van 7 uur 's ra. tot 9 uur's av. gpoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u. 30 m.av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijusen, dagelijks van 82 uur en van 4>7 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van VRijUs Directe Belastingen, Maandag Diagsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Het voornaamste, waar ik heden, waarde lezers, U over wilde onderhoudenbetreft wel niet de eigenlijke residentie maar het maakt er toch een gedeelte van uit; het is Sche- veningen. Gij vraagt misschien hoe zulk een klein dorp nog stof tot onderhoud kan opleveren ik wil U verhalen wat ik weet en gij kunt oordeelen of mijn stof belangrijk is. Het tegenwoordig hoofdpunt voor Scheveningen is onte genzeggelijk de haven en helaas die is er nog niet. Het waar borgkapitaal moet vóór 1 Augustus gestort wordenen naar ik heb vernomenstaat het besluit bij den Minister van Binnenlandsche Zaken vast, dat zoo het geld op dien dag niet aanwezig is, de concessie als niet gegeven zal worden beschouwd. Tot dusver (31 Julij) heb ik niets van storting gehoord, hetgeen slechts kan strekken om mij te versterken in het denkbeelddat het niet tot storting zal komenwant een goede tijding zou het spoedig hebben verspreid. Wij moeten echter den dag van morgen afwachten. Een andere belangrijke zaak is de Tramway-ondernemingaan deze is vroeger door de stad concessie verleend en zij is gekomen (wat van de haven tot dusver niet kan gezegd worden), maar zal zij blijven bestaan - algemeen gelooft men het niet; niettegenstaande het een goed en goedkoop vervoermiddel is en hoewel een groot aantal personen er steeds gebruik van maken, zal zij moeite hebben - niet om te blijven bestaan, hiervan is geen quaestie maar om het nog dit jaar voltehou- den. De groote onkosten van aanleg en exploitatie, gevoegd bij die van de dienst zelve, noodzaken haar om thans in die dienst verandering of liever bezuiniging te brengen, hetgeen slechts zal leiden om de Maatschappij hoe langer zoo meer haar val te doen te gemoet gaan. Haar directeur, de heer Ripley, die dit heeft ingezien, heeft dan ook wijsselijk ge handeld, liever thans zijn ontslag te nemen, dan het later te ontvangen. Een derde ondernemingwaarvan ik wilde spreken is het nieuwe Salon de Concert van de heeren Weygand en Comp. Eenige matinées hebben hierin reeds plaats gehaddie den bijval van de aanwezige residentie-bewoners hebben wegge dragen - ik zeg residentie-bewoners, want deze zijn het die den Salon bezoekenin plaats van de badgasten voor wie de concerten eigentlijk worden gegeven. Niettegenstaande dien bijval wordt de Salon te min bezocht om te kunnen blijven stand houden. Dit is voornamelijk daaraan te wijten dat de badcommissie hulp noch ondersteuning aan de heeren Weygand schenkt, zoodat de heeren alles uit eigen fondsen moeten bestrijden. Die heeren willen nog een proef wagen door den beroemden violoncellist Louis Lubeck te engageren voor de volgende matinee. Blijkt het dat de opkomst daar door niet grooter wordt en dat de commissie voor het Bad huis blijft weigeren geldelijke hulp te verleenendan zal die matinee waarschijnlijk de laatste zijn. Zoo ziet men hier we der uit, dat Nederland een land is waar bijna niets kan stand houden. In andere landen Frankrijk b. v. kan een derge lijke onderneming door een talrijke opkomst worden geschraagd - hier niet- maar treuren wij niet voor den tijd misschien komt er nog verandering ten goede in het besluit der commissie. Dat de badcommissie ook in staat is ten goede slechte besluiten te nemen blijkt uit eendezer dagen genomen namelijk: dat de stoelen op het terras voor het badhuisdie uiet door personen zijn bezet, ter beschikking blijven der commissie. Dit besluit dat gisteren in werking is gekomen, heeft reeds tot vele onaangenaamheden tusschen den kaste lein en de bezoekers aanleiding gegeven want de bezoekers van het badhuis zijn door dezen maatregel verpligt geworden rust te nemen staan zij een oogenblik op, spreken zij twee minuten met een vrienddan is dit strijdig met het be sluit van de commissie en wordt gestraft met wegname van de stoelen. Naar mijn bescheiden oordeel moest de coirfmi3sie zelve gestraft worden door het totaal wegblijven van het publiek zoodat zij van hare stoelen kon gebruik maken om er zelve plaats op te nemen. Verder loopt het gerucht, dat de concessie voor den aan-

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1