Een werkman bezig zijnde met de metselspecie voor pijler 6 naar boven te' kruijenverloor zijn evenwigtmet dat ongelukkig gevolgdat hy met zijn hoofd beneden op de hardsteenen terecht kwam en eenige oogenblikken daarna overleed. Omstreeks 7 ure in den namiddag had terzelfder plaats een tweede ongeluk plaats. Een jongeling van om streeks 14 jaar had de onvoorzigtigheid op een zandhoop nabij de rails te gaan slapeneven voor de aankomst van den zandtrein valt hij op de rails, de locomotief verbrij zelde zijn arm. Beroepen bij de Christelijke Afgescheiden Gereformeerde gemeente te Ferwerd en te Zwolle de kandidaat A. Littory en te Deventer de kandidaat W. Doorn. In het Dagblad van Zuid-Holland en 's Gravenhage N°. 173, 25 Julij jl., leest men het volgende: Wanneer men aan onze goede voorvaderenterwijl zij met veel omzigtigheid bezig waren hun kunsthaardos terecht te schikken, eens had aangezegd: de tijd zal nog komen, waarin men het natuurlijk hoofdhaar van den mensch met een me chaniek toestel zal reinigenzoodat de handborstel alsdan eigenlijk wel vervallen kanwat zouden onze grootouders vreemd hebben opgezien! En toch - die dagen zijn geko men ook voor de bewoners onzer goede stad. De heer P. Eglemin de Korte Houtstraat, heeft in zijn salon een me chanieken haarborstel aangebragt, waarvan het wiel boven uw hoofd rustig en vreedzaam wentelt, die in weinige mi nuten van alle hoofdhaar-besmetting bevrijdt en de frischheid van het haar niet weinig bevordert. Wij kunnen deze kunst matige haarreinigingwelke zonder het minste onaangenaam gevoel op te wekken wordt volbragt, ten sterkste bij onze lezers aanbevelengelijk wij dan ook geloovendat deze nieuwe methodedie in waarheid ons verstand te boven gaat, algemeenen opgang zal maken. Het zal veler onzer geachte lezers aangenaam zijn te ver nemen, dat bovengemelde mechanieke haarborstel sedert drie maanden een plaats heeft gevonden in de salon van den heer D. J. Meising op de Breedestraat alhierwaar men zich kan gaan overtuigenhoe doelmatig en aangenaam dit. toestel werkt op het hoofd. Het theatre van de heeren Crosso en Henry Smith verschaft iederen avond aan het publiek genoegelijke uren. De tableaux vivants zijn keurig en worden meesterlijk daar- gesteldvooral de dood van Meuliusde Amazonenkrijg en de Morgenster leveren een schoon en verrassend gezicht op. Ouder de sterke Gymnastische en Athletische kunstverrigtin- gen verdienen bijzondere vermelding de ladderdans van Prins Sadi d'Jalma, de oefeningen op den telegraafdraad door den heer M. Gustave Newmande toeren en balans-exercitiën van Prof. Henry Smith enz. ledereen die het nog niet ge zien heeft, raden wij aan de laatste voorstelling welke Maan dag zal plaats hebben bijtewonen. Vrydag avond woonden wij met zeer veel genoegen de voorstelling van Orpheus in het Schimmenrijk bij in de salon van de heeren Boas en Judels. Wij zullen geen ver gelijking maken tusschen het Duitsche stuk en de vertaling doch dit mogen wij in het voordeel van de Hollandsche opvoering getuigendat het lokaal maken van dergelijke stukken uiterst moegelijk is, en dan des te meer hulde ver dient wanneer de uitslag is zoo als hier. - Wij brengen den heer P. Boas onze hulde voor het monteeren en zagen wij de Orpheus herhaalde malen op grooter tooneelenmet verwondering merkten wij op dat van zulk een beperkte ruimte zooveel partij wordt getrokken. De heer N. Judels, zij allen lof voor zijn spelde spitsvindige redeneringen door hem als inlage gebezigdwaren onverbeterlijk vooral sommige requesten welke zoo geheel plaatselijk waren toegepast. En wie zullen wij meer noemen van dit bij ons zoo gun stig bekende personeel de ruimte ons gegund is te be perkt anders gaven wij gaarne een analyse van elke rol. - Dit alleen de lieve Cupido heeft ons werkelijk getroffen. -In de zitting van den gemeenteraad van 11. Donder- derdag heeft de heer Krantz voorgesteld om de Rijnburg- sche poort aftebrekenomdat telkens niet alleen bij buiten gewone gelegenhedenmaar ook dagelyks bij het aankomen der spoortreinen de passage aldaar zoo druk is, dat er meer ruimte noodig wordt voor rytuigen en voetgangers. Dat voorstel werd door de raadsleden Meerburg en Driessen on dersteund en vond ook bijval bij den voorzitter, maar werd bestreden door het raadslid Prof. J. van der Hoeven. De heer Hubrecht, president der commissie van Fabricage, heeft op zich genomen dat voorstel bij die commissie ter overweging te brengen. De Thermometer van Fahrenheit teekeude alhier Vrij. dag des namiddags te 5 uur 6 5°, des avonds te 8 uur 63°, te 10 uur 60°. Zaturdag morgen te. 5 uur 59°, te 8 uur 65°, 's middags te 2 uur 70°, 's namiddags te 4 uur 69°. Buitenlandsch Nieuws. Door een wolkbreuk die Dingsdag avond boven Brohl ontstond, werden derails van den Rijnspoorweg over een lengte van 150 roeden onbruikbaar gemaakt, terwijl van den ten half acht ure van Keulen naar Coblentz vertrokken trein de locomotief en een goederenwagen derailleerden, zonder dat daarbij eenig persoonlijk ongeluk te betreuren viel. Te Baden is de bank gesprongen. De gelukkige win ner is een zeer rijk Malthezer, die zoolang het 9pel duurde, een onverstoorbare koelbloedigheid bewaarde. Geen spier van zijn gelaat bewoog zichtoen de croupier met een door aandoening verstikte stem uitriep: //de bank is gesprongen!" De strijd duurde slechts 15 minuten, van kwart vóór tot 10 ure. Het schuttersfeest te Bremen is geëindigd. De Duit- achers vieren thans feest te Dresden waar zanggezelschappen uit alle deelen van het groote vaderland bijeen zijn. De stad is prachtig versierd. Men schat het aantal feestelingen op meer dan 60,000. De Elberfelder Zeitung bevat een verklaring van een zevental personen die den 23sten te Oberlahn9tein het feest der afgevaardigden bijwoonden. Zij zeggen daarin dat de militaire magt van den Groothertog van Nassau de perso nen die in den tuin van het hotel Lahneck vereenigd wa renplotseling, zonder eenige aanleiding, met de bajonet zijn te lijf gevallen, zonder eenige voorafgaande waarschu wing. Eerst toen de heer J. Schmidt uit Elberfeld met een bajonetsteek boven het oog gewond was en er bloed stroomde terwijl eenige der feestelingen en een aantal stoelen en ta fels door de militaire magt met de geweerkolven op den grond waren geworpen, riep de officier, die de 200 man kommandeerde, dat het nu genoeg was. Eerst toen beval hy aan de vereenigden de lokalen te ontruimenwaaraan terstond gevolg werd gegeven. Vooral de stoelen en tafels hebben onder dezen aanval met de bajonet der Grootherto gelijke Nassausche infanterie veel geleden. Maandag namiddag tegen twee ure zag men in de Seine een groot aantal vaartuigjesallen om een kleine kaan vereenigd. Het gold een weddenschap: in die kaan was de heer P. gezeten, die om 500 francs had gewed met graaf S., dat hij in het water een voordragt zou houden die tien minuten 'duurde en waarbij hij zyn boek niet uit zijn han den zou leggen. Op het bepaalde oogenblik ging de heer P. die alleen een zwembroek aan hadte water en begon met luide stem zijn voordragt, die twaalf minuten duurde en algemeen werd toegejuichtminder om den inhoud dan om de positie van den spreker. By Hagen in Westfalenwoont een man die thans zijn 108ste jaar heeft bereikt. Zonder vermoeid te worden wandelt hy dagelyks nog een uur heen en weder, om zijn kinderen en kleinkinderen te bezoeken. Dezer dagen sneed de grijsaard nog zelf zijn rogge, terwijl zijn 7öjarige dochter die in schoven bond. De Armenische priester, Karangiandie tijdens gene raal Bonaparte van zyn expeditie naar Egypte terugkeerde, zich in Frankrijk vestigdeen dagelijks den ganschen dag in de Keizerlijke bibliotheek te vinden was, waar hij zich met de zamenstelling van een Arabisch woordenboek bezig hield, is overleden. Het Hof van Assises te Rouaan zal eerstdaags een dergelijke zaak als die van La Pommerais en Pitchard be handelen. Hel betreft een doctor die zijn vrouw heeft ver giftigd als ook een ander manwiens weduwe hij wilde huwen. De beroemde leeuwentemmer, Crockett, die ook in der tijd te Parijs zoo grooten opgang maakteis overleden hij had den ouderdom van 45 jaren bereikt, By de tropische hitte der laatste dagen en ter be-

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 2