Maandag 31 Julij. Binnenlandsch Nieuws. S°. 1671 LEIDSCH IHlil!LA Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagen en kost voo^ Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Adverteutiën1-6 regels 0.76. Iedere regel meer 12$. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodterigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 38 in.; 10 u. 15 m.; I u. 14 ra.; 8 u. 42 m.; 6 u. 6 m.; 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 m.; 2 u. 51 m.; 4 u. 44 m.; 9 u.; en op Zon- en Feestdagen rijdt ook een trein van 's Hage naar Leiden des avonds te 10 u. 50 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd des Zondags, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandags ten 2$- u. 's nam. de overige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstrcat: 's nyirgens te7u.45m. en te 11 u.;'s namiddags te 8 u. 85 m. Isavonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 35 m. 'snamiddags. Oost-Iodisohe Landpunt. Over Southampton l en 17over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 26 van elke maand.West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks vaD 7 u. 'sm. tot 10 u. 30 m. av, Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Arohiteot is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijuseu, dagelijks van 82 uur en van 4—7 uur; der In- en Uitgaande Reohten en Acoijnsan dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van VRijks Directe Belastingen, Maandag üiugsdag, Woeusdag un Donderdag van 92 am. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en bet Kadaster vau 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot griffier bij het kantongerecht te Zierikzee Mr. B. Emerins, thans proc. bij de arr.-rechtb. en plaatsv. kantonr. aldaar; zijnde aan hem tevens eervol ontslag verleend uit zijne betrekking van proc.; aan den luit.-kol. J. H. Schuak, komm. van het instructie-bat., ver gunning verleend tot het aannemen en dragen van de ver sierselen van ridder 3de kl. der orde van Iftihar, hem door den Bey van Tunis geschonken. Bij Koninklijk besluit is aan eenige commissiën uit de Staten van Noord-Brabant, Zuid-Holland, Utrecht en Overijssel magtiging verleend om na de sluiting van de zo mervergadering der Staten hare werkzaamheden voort te zetten. Aangaande het bezoek, dat Z. M. den Koning aan Leiden zou geven loopen verschillende geruchtendie allen van grond ontbloot zijn. De miliciens der ligting van 1864 die bij de ver schillende inf. corpsen voor het in gestadige dienst blijvend gedeelte 15 maanden in activiteit hebben doorgebragt, zyn in het genot van onbepaald verlof gesteld. Naar men verneemt, is of zal door den heer Keuchlin aan de Geestbrug bij 's Gravenhage, tegen de ondernemers van de schroefstoomboot dienst tusschen 's Hage en Delft v. v., een actie worden ingesteldwegens het toebrengen van schade aan zijn aldaar gevestigde fabriek door gemelde dienst ver oorzaakt, daar de wal en muren geheel worden weggesla gen. Ook het anders zoo schoone wandelpad langs de Delft- sche Vliet is op sommige punten niet begaanbaar door de afkabeling ook door die dienst veroorzaakt, zoodat men de wortels der boomen kan zien. Vrijdag zijn de rijtuigen en paarden van den Hertog van Brunswijk uit de residentie naar Parijs vertrokken. De Hertog zal zich tusschen Zondag en Maandag met zijn gevolg insgelijks derwaarts begeven. Men verwacht dat de lijn Zutphen-Derenter van den Staatsspoorweg den lsten Augustus aanst. zal opengesteld worden. De raad heeft een commissie benoemd die met de vereeniging Daventria feestelijkheden zal beramen. In de maand Junij maakten men melding van een hrutalen diefstal (een pakje waarin zich een vrij aanzienlijke som gelds bevond), door een vijftienjarigen knaap gepleegd teu nadeele van een conducteur van het expeditiekantoor van GeDd en Loos, die het den jongeling ter bezorging had toe vertrouwd. Die knaap is Vrijdag door de arr.-rechtbank te 's Hage schuldig verklaard aan het wanbedrijf van eenvou- digen diefstal en veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf. De diligence van van Gend en Loos reed dezer dagen met een bijwagen van 's Bosch naar Boxtel om de passagiers aldaar te brengen op den trein van 1 ure naar Tilburg, enz. Even buiten de Vugterpoort komende, was de diligence aan de eene zijde en een dragonder met zijn paard die de spits uitmaakte van een eskadron aan de andere zijde van de brug. De officierdie het in aantogt zijnde eskadron kommandeerde gaf bevel dat de diligence zou terugkeeren om de troepen te laten passeren, maar de conducteur, die op de minuut moest rijden, weigerde hieraan te voldoen. De officier gelastte toen eenige manschappen om af te stijgen en de diligence met geweld terug te sturen waaraan op deze wijze werd voldaan dat de trede van de diligence onder de balustrade van de brug ge raakte en uit zijn fatsoen werd gerukt. In de diligence zat o. a. een maréchaussee, die den officier proces-verbaal declareerde en om zijn naam vroeg, docb deze antwoordde hem in ontken- nenden zin. Een andere stem uit de diligence vroeg toen den officier om zijn naam en ook op dezen bleef hij weigerenmaar hoe verschrikte hij toen dien heer zijn overjas opensloeg en op de ridderorde wijzende hem dwong zijn naam te zeggen en te vens verantwoordelijk stelde voor al de nadeelige gevolgen die hem en de reizigers uit deze zijne willekeurige handelwijze zouden te wachten staan. Wie was deze heer? Men zegt de in specteur-generaal der artillerie. - Gelukkig dat de balustrade van de brug pas vernieuwd was, anders waren èn de diligencedie vol reizigers zatèn paar den achterover in de gracht geslagen waarvan dan de gevol gen nog niet te voorzien waren geweest. Victoria regia is dezen zomer in den Hortus Botani cus te Amsterdam tot een zeer sterke ontwikkeling gekomen. Eéne plant beslaat met acht kolossale bladen van 15 tot 18 palmen diameter, op den waterspiegel een oppervlakte van 28 Ned. ellen. Het laat zich aanzien, dat de eerste bloem. Vrijdag namiddag en Zaturdag bloeijen. Op die beide dageu zal zij tot des avonds 10 ure kunnen bezigtigd worden. Te Kuilenburg had Donderdag ochtend bij de werk zaamheden aan de spoorwegbrug eeu droevig ongeluk plaats,

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1