N°: 1667. Woensdag 26 Julij. A". 1865. Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft benoemd tot kommandeur der orde van den Nederlandschen Leeuw, den luitenant generaal H. F. K. DuyckerInspecteur der infanterietot groot-officier dei- orde van de Eikenkroon den hoofdintendant generaal-ma- joor H. Hardenberg, chef der militaire administratie bij het Departement van Oorlogtot kommandeurs dier orde de heeren Mr. D. Tieboel Siegenbeek, burgemeester en Dr. A. Rutgers van der Loeft', predikant te Leidenen tot officiers dier orde de heeren Jhr. Mr, J. N. van Puttkammer en B. W. Wttewaalbeiden lid van de directie van het Milit. Inva lidenhuis te Leiden. Z. M. heeft aan Jhr. Mr. H. J. van der Heim, op ver zoek, eervol ontslag verleend als inspecteur van het lager on derwas in Zuid-Holland, en in zijn plaats benoemd Dr. M. P. Lindo, hoogleeraar in de taal- en letterkunde aan de Kon. Militaire Academie te Breda. Z. M. heeft benoemd tot commies der posterijenvan de 1ste kl., J. F. W. Faulhaber, thans comm. der poste rijen van de 2de kl.; van de 2de kl., F. H. H. Doffegnies en A. L. Nagel, thans comm. der posterijen van de 3de kl.; van de 3de kl., P. J. van Werkhoven, thans surnume rair der posterijen; voorts tot 2de luits. bij het leger in Oost-Indië; by het wapen der infanterie, de kadetten G. A. P. C. von Söhsten, G. W. Camphuis, H. Gerth van Wijk, L. O. K. Fontein, J. Anten, H. J, G. Ferzenaar, P. J. Rei- neke, J. L. Thehoff Noëls, T. A. C. baron de GeerC. C. F. J. HirschmanH. J. Jonker, J. van Sckmid, H. J. G. BoschW. A. T. Helms en J. A. E. Eigenhuizen; bij het reg. Oost-Indische cav. den kad. Jhr. R. B. R. J. van Grotenhuis tot Onsteinbij het wapen der art. de kadetten J. J. K. de Moulin, H. Ypes, M. J. A. L. Riesz, J. H. van der Burg D. de Stoppelaar BlijdesteynK. E. Reck, A. van der Bie en J. J. de Jongh; bij het corps der genie en sapeurs, de kadet ten F. C. A. Heyligers en J. T. Kannemans allen herkomstig van de Koninklijke Militaire Academie; alsmede tot 2den luit. bij de landm. in West-Indië by het wapen der art., den kadet W. C. Willemsenherkomstig van de Koninklijke Militaire Academie. Naar men verneemt, wordt Z. M. de Koning vóór het einde van de maand Augustus iu de residentie terug verwacht. Uit een door het Departement van Financiën openbaar gemaakt overzigt van de opbrengst der middelen (hoofdsom en opcenten) over de zes eerste maanden van 1865 blijkt, dat die middelen hebben bedragen f 28,965,162,64^ tegen 29,147,684,00 in hetzelfde tijdvak van 1864. De vaste commissie uit den Gemeenteraad van 's Gra venhage is van oordeel, en met dit oordeel hebben zich HH. Burg. eu Weth. vereenigddat het te voorzien is, dat de Hooge Regering het bestaan der omstandigheden niet zal erkennen, waardoor 's Gravenhage tijdelijk wordt uitgezonderd van de verpligting tot afschaffing der plaatse lijke accijnsenzoodat zij adviseert dat door den gemeente raad geen stappen worden gedaan, die het verkrijgen eener uitzonderingswet ten doel hebben. In het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam zal weldra het stroovlechten worden tentoongesteld, met stroo uit de Haarlemmermeer. In Engeland werd deze nijverheid in 1820 ingevoerd en vinden er 150,000 personen werk bij; overal elders wordt het veel gedaan. Men hoopt, dat die industrie ook hier te lande weldra zich zal vestigen. Vrijdag namiddag ten 2 ure 25 minuten arriveerde aan het station Schiedam van den Holl. IJzeren Spoorweg, gelegen in de gemeente Oud- en Nieuw-Mathenessemet den trein van Leiden een der oud-strijders van 1813-1815 uit Brielle, Arie Wuyster, oud 83 jaren, die de feesten op 27 Junij had bijgewoond, en te Leiden ziek geworden en verpleegd zijnde, eerst Vrijdag kon worden vervoerd. Al daar aangekomen, wilde hij, nog zonder hulp, zich naar het voor hem bestemde rijtuig begevenhij zonk echter op den trap van het station ineen en overleed eenige oogen- blikken daarna in het rijtuig, zoodat hij levenloos bij zijne betrekkingen te Schiedam werd overgebragt. Het onweder dat Vrijdag avond te 'sHage, Leiden en Utrecht zich ontlastteheeft in den daarop volgenden nacht ook te Rustenburg tusschen Hoorn en Alkmaar een vrouw in den molen gedood, wiens zoon in het vorige jaar aldaar op dezelfde wijze het leven verloor. Door Curatoren der Theologische school te Kampen zijn na afgelegd examen tot de predikdienst bij de Christe lijke Afgescheidene Gereformeerde gemeenten toegelaten kandidaten, waaronder de studenten B. C. Felix, J en J. V. Wiersma. LEIDSIH MliBLAD Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen en kost voor Leiden/ 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels 0.76. Iedere regel meer 12j Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regelsƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 6 Cts. Zegelrecht 36 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 n. 38 m.; 10 n. 15 m.; I u. 14 ra.; 3 u. 42 m.; 6 u. 6 m.; 9 u. 6 m. naar Haarlem en Arasterdam te 8 u. 34 ra.; 10 u. 12 m.; 11 u: 54 ra.; 2 u. 61 m.; 4 u. 44 ra.; 9 u.; en op Zon- en Feestdagen rijdt ook een trein van 's Hage naar Leiden des avonds te 10 u. 50 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd des Zondags, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandags ten 2J. u. 's nam. de overige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoen fabriek en op de Nieuwstraat: 's morgeus te 7 u. 45 ra. en te 11 u.;'s namiddags te 8 u. 35 m. Isavonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 35 m. 's namiddags.Oost-ïudisohe Laudpost. Over Southampton 1 en 17over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 26 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur's av. Spoorweg-Telegraof dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u. 30 m.av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Qemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WetkoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. - Be Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijnsen, dagelijks van 82 uur en van 4—7 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 9—1 uur en van 36 uur; van 's'Rijks Directe Belastingen, Maandag Diugadag, Woensdag eu Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1