No. 1655. Woensdag 12 Julij. A0. 18fe5U#v Haagsche Brieven. Wanneer gij, waarde lezers van 't Leidsche Dagblad I aan den Haag denkt, is Uw eerste gedachte dan niet aan het Hof, dat daar zetelt? En gij verwacht dan ook van een Haagschen briefschrijver hofnieuwsniet waar? Gij zult..mij echter moeten toegeven dat het moeijelyk is U hofnieuws te vertellen, wanneer geen der Vorstelijke personen zich op dit oogenblik meer in den Haag bevindt. In dit geval verkeeren wij nuKoning en Koningin, Prinsenen Prinsessen hebben hunne zetelstad verlaten behalve Prins Alexanderom van de vermoeienissendie een verblijf in de stad oplevertuitte- rusten op hunne respectieve kasteelen en buitenverblijven. En waarom zouden Vorsten ook niet mogen reizen, de reislust is tegenwoordig algemeenMijnheer A is naar Hamburg vertrokken, Mevrouw B met hare drie kleintjes, die vroeger geen van allen ziek warenzijn de baden te Scheveningen gaan gebruiken. Die baden hebben tegenwoordig veel aan lokkelijks. Woont men in Duitschland, de doctoren zenden U naar Holland, waar de zeebaden U wel zullen genezen; woont gy in Holland, zij zenden U naar Duitschlandwaar de warme baden U zullen verfrisschen. 't Is alsof heeren doctoren van de geheele wereld jaarlijks consulten houden om hunne patiënten over en weder elkander toe te zenden. Maar om tot het Hof terug te keerenge weet allen dat de Koningin naar Engeland is vertrokkenge hebt in de couranten gelezen, dat onze Koningin bij Hare Koninklijke Nabure een bezoek heeft afgelegd, dat gevolgd is geworden door een bezoek der Engelsche Koningin en de Prinsessen aan de Nederlandsche Vorstin; wat is natuurlijker dan dit alles 1 - en beden hebt ge vernomen dat Z. K. H. de Prins van Oranje naar Londen is vertrokken. Wat bewijst dit, viaagt ge misschien? Ik laat dit aan het bekende doorzigt uwer lezers over. Ik som slechts feiten opmaar maak geen gevolgtrekking. Misschienja misschien zal het niet lang meer duren (men spreekt er ten minste hier zoo over) of Engelands vlag zal met de Nederlandsche driekleur op alle stads- en dorpstorens zamen wapperen (bij welke gelegenheid ook Leiden's ingezetenen wel zullen doen hun onlangs ge bleken kostbare schat van illumineerglazen voor den dag te halen)maar ik weet het nietge weet hoe het eenige jaren geleden is gegaan, - een vreugdetoon ging op, maar werd,-helaas! reeds in de geboorte gesmoord. Meer hofnieuws is er nietwel komt nu deze dan weder gene Prins in de stadom na eenige dagen vertoeven# naar andere gewesten te vertrekkenmaar dat zijn ordinaire zaken in de residentie. Veel wordt er hier gesproken over de benoeming van den steendrukker Mieling tot directeur der landsdrukkerij, De een vindt de keuze goedde ander (de meesten) zeer slecht en zoo als het met alle dergelyke zaken gaat, zal de toe komst moeten leeren wie gelijk had. (De slecht-vinders heh- ben een grief dat de heer M. zoo goed met de administratie bekend is). De haven begint reeds eenigzins Scheveningen te beroe ren, het voorloopig waarborg-kapitaal (4 ton) moest reeds 31 Mei zijn gestort, maar die storting heeft, naar men zegt, eerst dezer dagen plaats gehad. In deze maand moet het volledig waarborg-kapitaal worden gestortzal dit ge schieden of niet? Ook dit zal de toekomst moeten ophelde ren! Hierover sprekende, valt mij eene aardigheid dien aangaande te binnen, die ik onlangs hoorde bij de vraagof het geld er dan nu eindelijk was//het geld voor de haven is er wel, maar ongelukkig hebben de concessionarissen het niet." Scheveningen wordt reeds door vele badgasten bezocht. De Tramway maakt er goede zaken mede. Weet ge wie ook goëde zaken maakt? De aannemer van het zilveren ridderkruis voor Waterloo's dapperendat voor 35 0 per stuk is aangenomen, gerekend op een 1000 stuks hoogstens, maar de Regering heeft zich vreeselijk misrekend. Reeds 2600 ouden hebben het zuur (sommigen zoet) ver diende ridderkruis verkregen of het zullen spoedig ontvangen LEIDSCH Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post/2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regelsƒ0.76, Iedere regel meer 12$. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 6 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 38 ra.; 10 u. 15 m.; I u. 14 m.; 3 u. 42 m.; 6 u. 6 m.; 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 m.; 10 u. 12, m.; 11 u. 54 m.; 2 u. 51 m.; 4 u. 44 m.; 9 u.; en op Zon- en Feestdagen rijdt ook een trein van 's Hage naar Leiden des avonds te 10 u. 50 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dageu uitgezonderd des Zondags ,(5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandags ten 2$. u. 'snam. de overige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiten dienst. Poatbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morgens te 7 u, 45 ra. en te 11 u.;'a namiddags te 8 u. 35 m. '«avonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 35 m. 's namiddags.Oost-Indische Landpost. Over Southampton 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 916 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijki-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 's ra. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Qemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeetter en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Coxttniitie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeetterdagelijks te 10 uur. - Pretident der Committie van Fabricage des ZaturJags van 11—1 uur. - Bureau der Plaattelijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thetaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is te «preken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijnsen, dagelijks van 82 uur en van 47 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Aooynsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van VRijks Directe Belastingen, Maandag Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; yan de Hypotheken en het Kadaster van 94 uur. i.

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1