Een Welkomstgroet. Woensdag 28 Junij. A". 1805. i\». 1043. ILBDD8GH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagen en kost voor Leiden 1.95, en frauco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Het Feestnummer Vijfentwintig Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.76. Iedere regel meer 12J. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakiugeu van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; 1 u. 14 in.; 3 ii. 42 m.: 6 u. 6 ra.; 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 in.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 m.; 2 u, 51 ra.; 4 u. 44 m.; 9 u.; en op Zon- en Feestdagen rijdt ook een trein van 's Hage naar Leiden des avonds te 10 u. 50 in. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maaudatr ochtends 3 u., de overige dazen, uitgezonderd des Zondaas,|5 ii.; van Amsterdam (Ueerebijti naar Leiden, Maandags ten 2J. u. 's nam. de overige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiten dienst. Postbusiigtingen aau de Lakenhal, Katoeufabriek en op de Nieuwstraat's morgeus te 7 u. 45 in. en te 11 u ;'s namiddags te 3 u. 35 m. 'savonds te 7 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 35 ra. 'snamiddags. Oost-Indische Laudpoat. Over Southampton 1 en 17; over Triest, 7 eu 23; over Marseille, 9, 16 eu 25 van elke inaaud.West-Indische den 14 en voorlaatsten vau elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoomeg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's ui. tot 10 u. 30 iu. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Buryemeester en Wethouder»Maandag eu Donderdag te I 1 uui. Commune van fabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeester dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10 4 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgeus 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijuseu, dagelijks vatl 82 uur en van 4—7 uur; der ln- eu Uitgaande Rechten eu Acoijnsen degelijks vun 9 1 uur en van 3 6 uur; van 'sRijks Directe Balastiugeu, M .aildag Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Uypotheheu eu bet Kadaster van 9 4 uur. Aau Leiden is de buitengewone eer en het uitstekend voorrecht te beurt gevallen, dat zij gekozen is tot het vereeuigingspunt van alle nog in leven zijnde strijders voor het behoud van Neerland's zelfstandig volksbestaan se dert de verlossing van de Uransche heerschappij. Ter fees telijke gedachtenisviering der overwinning bij Waterloo op 18 Junij 1815 is de dag van heden door Z. M. onzen ge- eerbiedigden Koning bestemd, en zij die van 18131815 de wapenen hebben gedragen tot verdediging van den Va- derlandschen grondvinden binnen Leiden een feestelijke ontvangst, waarvan de vreugde eenigermate getemperd wordt door de afwezigheid en het gemis van velen die verhinderd werden, van zoovelen, van de meesten die den doodstrijd hebben gestreden en wier asch rust in het graf. Hoe zou bet hart vurig hebben geklopt, als de intogt binnen Lei den was opgeluisterd door den geliefden en onvergetelijken Prins van Oranje, die, dappere strijders bij AVaterloo,Uw aanvoerder en heldhaftige medestrijder was en met zijn bloed de zegepraal heeft bevochtenHoe zou aller oog en hart zich verlustigd hebben in de aanschouwing van den Vorst, die met den degen in de vuist tot waarheid en werkelijkheid maakte wat men ruim 50 jaren geleden van een grondwettigen regeringsvorm op het papier had en met even gelijken moed en veerkracht later de herziening van onze Staatsinstellingen, trots allen strijd, deed tot stand komen Met des te meer eerbied en erkentelijkheid staren wij op U, edele strijders uit de dagen onzer jeugd! en heeten U hartelijk welkom binnen de muren eener veste, die ook heuchenis heeft van strijd voor de vrijheid en het recht. Welkom daar, waar Uw moed en de zegepraal bij Water loo behaaldeen stichting in het leven riepgewijd aan de zorg voor den ouden en hulpbehoevenden Nederland- schen krijgsman! Welkom binnen Leiden, waar de gast vrijheid U wacht en waar de burgerij U ook een feeste lijke ontvangst heeft bereid, welligt minder luisterrijk, maar toch even hartelijk en welgemeend als U reeds ten deel viel in Uw eigen haardstede en omgeving! Welkom gij, wier borst met het eereteeken voor be toonden moedbeleid en trouw is versierd en diehoe ver schillend ook de feesten zijn, waarvoor liet U werd ge schonken, toch daarin ook gelijk zijt, dat het teeken U herinnert aan de ure des gevaars, waaruit gij gered zijt, boven zoovelen die hun moed met den dood moesten boe ten. Voor U past in Leiden geene andere herinnering, dan aan die gewigtige ure en die onvergetelijke uitredding en bewaring, waarvan Uw ridderkruis zijn voornaamste luis ter ontleent. Welkom, Doorluchtige, maar ook niet minder algemeen geachte en geliefde Vorst, die, de oudste der in leven zijnde telgen uit het Huis van Oranje, steeds de eer en de roem zijt van al wie Uwe deugden kent! U te zien aan het hoofd van dien talrijken stoet van oude strijders, Gfij hebt er recht opdie ook streed voor de eer der natie en de veiligheid van den Nederlandschen grond. Hoe verheft zich ons hart, ook bij de herinneringen onzer jeugd toen ge Leidsch burger waarten waarvan de aangename indrukkendie Gfij achterliet nog niet zijn uitgewiseht. Welkom, Prins Prederik der Nederlanden! binnen Leiden! Gfezegend zij Uwe komst en verblijf binnen hare muren, ook voor Uw hart tot een blijde herinnering als Oe teruggekeerd zijt tot de Uwen, die U innig liefhebben! Welkom, U vooral geliefde Koning, die ons regeert en die gewild en bevolen liebt, dat binnen Leiden de feeste lijke herinnering van 18 Junij 1815 zou plaats hebben en daaraan verbond de eerste bijeenkomst van het Kapittel der Militaire Willemsorde; een schitterend bewijs van Uw eerbied voor en Uw trouw aan de wetvan Uw ge trouwheid aan het devies Je Maintiendrai! Voor Leiden, U niet onbekend van wege de talrijke en hoogstgewigtige herinneringen voor Uw geslacht, voor Uw persoon en voor die U dierbaar zijn, voor Leiden, is het een eer U. M. binnen hare muren te zien en hare hulde aan te bieden. Omgeven van een stoet van mannen, die eenmaal hun bloed en hun leven veil hadden voor het behoud van Nederland en de rechten van Uw geslacht en van een tal mannen,

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1