N°. 1638. Woensdag 21 Junij. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagen en kost voor Leiden f 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12\ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 'a Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; 1 u. 14 m.; 3 u. 42 m.; 6 u. 6 m.; 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 64 m.; 2 u. 61 m.j 4 u. 44 m.; 9 u.; en op Zon- en Feestdagen rijdt ook een trein van 's Hage naar Leiden des avonds te 10 u. 50 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd des Zondags ,[5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandags ten 2J. u. 's nam. de overige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 7 u. 45 m. en te 11 u.j's namiddags te 3 u. 86 m. 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 35 m. 'snamiddags. Oost-Indische Landpoit. Over Southampton 1 en 17over Triest, 7 en 23; over Marseille, 916 en 25 van elke maand.West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur's av. Spoorweg-Teiegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u. 30 m. ar. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commitste van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect ia te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagrltjks van 82 uur en van 47 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 unr en van 36 uur; van '«Rijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 9—2 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypo theken en bet Kadaster van 94 uur. - Z. M. heeft benoemd bij het 89te reg. infanterie tot Isten luit. den 2den luit. J. B. de Kat. Z. M. heeft benoemd tot directeur van het postkantoor te Roermond, den heer J. H. Higiy, thans commies der poste rijen van de 2de kl.; tot commies der posterijen van de 2de kl., de heeren W. Bax en H. A. L. P. van Hasselt, thans commie zen van de 3de kl.; van de 3de kl., de heeren M. A. F. M. van der Aa en A. G. Westerouen van Meeteren, thans 9urnumerairen. Het heeft Z. M. den Keizer aller Russen behaagd den heer L. P. Gavinoud-hofraad bij de hofhouding van wijlen H. M. de Koningin-moeder te benoemen tot ridder der orde van St. Stanislas 2de kl., alsmede Dr. J. van der Gryp tot ridder der orde van St. Anna 2de kl. De audiëntie van den Minister van Marine zal op Yrijdag 23 dezer niet plaats hebben. Bij het Departement van Justitie is het berigt inge komen, dat bij de administratie van de Nederl.-Bank te Amsterdam is ontvangen een muntbillet groot f 10hetwelk bevonden is valsch te zijnen dat een tweede valsch munt billet van die waarde bevonden is te zyn in het bezit van een inwoner dier gemeente. De kenmerken dezer valsche bil letter» zyn opgegeven als volgthet watermerk komt ondui delijk voor, vooral wat betreft de woorden //tien gulden"; de bepalingen der strafwet zijn onleesbaar; de vorm der leeuwen van het rijkswapen, zoowel op de voor- als achter- zyde van het billet, wijkt geheel af van den echten vorm; de lauwertakken om het wapen op de achterzijde zijn van geheel andere teekeuing, en de woorden //Je Maintiendrai" op de achterzijde, onder het wapen, op het echte billet van de linker- naar de regterhand gesteldkomen op het valsche billet van de rechter- naar de linkerzijde voorzoodat het woord //Je" aan de rechterzijde staat van //Maintiendrai". Met de Tramwais der Ned. Railroute Maatschappij z(jn Zondag 1145 personen vervoerd. Maandag hebben een groot aantal werklieden der fa briek van de heeren Enthoven en Comp. te 's Hage een optogt gehouden naar het standbeeld van Koning Willem II aldaar de vaderlandsche liederen aangeheven «n zich naar Jhr. Mock begeven om hulde te brengen aan zijn vader landsliefde. Te Nijmegen is 11. Zondag een groote parade gehou denwaarbij de meer dan 80-jarige gepensioneerde generaal- inajoor Hulst in volle uniform tegenwoordig was en een krachtige aanspraak tot de troepen hield. Bij een winkelier in grutterswaren in den Oppert te Rotterdam prijkten Maandag de volgende drie versje» Gedenk der vorige dagen. Hetgeen gij links of regt9 hier ziet Zijn menschensteunselsstaven riet. 't Is God die d'overwinnaar was Bij Waterloo en Q,uatre-Bras. Hij gaf Oranje het beleid En aan de troepen dapperheid. Dus Neêrland met Oranje één Ontmoet ons zegen of harde slagen Dan ons gewend tot God alleen Gedenken wij der vorige dagen, 18 16. Weet gij wat over vijftig jaar De dapp'ren hielp in het gevaar Hoe zij zoo krachtig bleven Zij kregen 'smorgens vroeg hun gort, En 's middags boonen op hun bord En meelkost daar beneven. Wilt gij dus sterk zijn en gezond En moedig zijn daarbij Koopt dan hetgeen gij vindt in 't rond Der Leydsche grutterij. 1 8 6 5. Als weer een groote dwingeland Ons kwam bestoken in ons land Dan wou ik dat mijn waar geheel Verging in oorlogsmaterieel. Mijn bloem en meel en zaad werd kruid Myn erwten boonen gort verbruid Werd elk een kogel of een bom En iedre zak of elke ton Werd een kanon of een mortier En 'k schoot hen daarmee weg van hier. De gepantserde stalen kanonneerboot //Handig Vlug" heeft onlangs op zijn eer9ta proeftogt even vlug als onhau-

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1