N°. 1637. Dingsdag 20 Junij. Binnenlandse!) Nieuws. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1,95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.76. Iedere regel meer 12{. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regelsy" 0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 36 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Botterdam te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; I u. 14 ra.; 3 u. 42 m.; 6 u. 6 m.; 9 u. 6 m. naar Haarlem en Arasterdam te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 ra.; 2 u. 61 in.; 4 u. 44 m.; 9 u.; en op Zon- en Feestdagen rijdt ook een trein van 's Hage naar Leiden des avonds te 10 u. 50 in. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd des Zondags ,{5 u,; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandags ten 2u. 's nam. de overige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiten dienst, Pontbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 7 u. 45 m. en te 11 u.;'s namiddags te 3 u. 35 m. tsavonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u, en 3 u. 35 m. 'snamiddags.Oost-Indische Laodpost. Over Southampton 1 en 17over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 16 en 25 van elke maand.West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdagte 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur, - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. - De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 82 uur en van 4>7 uur; der Iu- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 9—1 uur en van 36 uur; van VRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft goedgevonden J. E. G. de Vries te ont slaan als burgemeester der gemeenten Hillegersberg en Berg- schenhoek. De Koninklijke familie heeft de Zondag voormiddag godsdienstoefening te Apeldoorn bijgewoond Da. A. Roeloffs had tot tekst Psalm 77 vers 12. Aan den Koninklijken disch namen Zaturdag deel behalve de Commissaris des Konings in de provincie en de burgemeester der gemeente, de beide Hervormde predikanten, de HH. Bas Backer, Verkouteren en de Fiellicttaz Goedhart. De 82jarige rechter in de arrondissements-rechtbank Almelo, Mr. J. H. Warnaars, begaf zich naar het Looom Z. M. den Koning bij gelegenheid van het Waterloofeest eenige dichtregelen aantebieden. - Uit een door het Departement van Financiën openbaar gemaakt overzigt van de opbrengst der middelen (hoofdsom en opcenten) over de vijf eerste maanden van 1865 blijkt, dat die middelen hebben bedragen f 24,728,978,41 tegen 24,870,118,76^- in hetzelfde tijdvak van 1864. Het provinc. gerechtshof in Zuid-Holland (Burg. kamer) heeft bij arrest van heden Maandag uitspraak gedaan in de zaak van de algemeene commissie van Liquidatie der zaken van de voormalige Wees- eu Momboirkamers gevestigd te *s Gravenhageappellante van een vonnis der arrondiss.- rechtb. van Leiden van 29 September 1864 tegen Mr. D. Tieboel Siegenbeekin zijn hoedanigheid van burgemeester der gemeente Leiden, en als zoodanig, krachtens art. 71 der gemeentewetnamens die gemeente in rechten optredende, geïntimeerde. Zooals men weet betreft het hier een vordering der bovengenoemde commissie, tot doen van rekening en verantwoording van Weeskamer-fondsen, welke zij beweert dat door Leiden onrechtmatig in beheer zijn genomen. Het hof heeft overeenkomstig de conclusie van het O. M. het hooger beroep te niet gedaan en het vonnis der arrond. rechtbank te Leiden van 29 Sept. 1864, waarbij aan ap pellante de vordering is ontzegd, bevestigd, en wijders de appellante veroordeeld in de kosten van het hooger beroep. De arrondissements-rechtbank te Zierikzee heeft voor de betrekking van kantonrechter aldaar aanbevolen de HH. en Mrs. J. de Clercq van Weel, griffier bij het kantonge recht te Zierikzee, J. A. van Hoek, subt.-griffier bij de arr.« rechtbank te Goes en B. Ermerinksprocureur te Zierikzee. Zondag morgen ten acht ure had te 's Gravenhage op het Buitenhof een eenvoudigedoch aandoenlijke plegtigheid plaats. De leden van de vereeniging het Metalen Kruis, afd. 's Gravenhage 1ste sectie, hebben zich en corps naar het standbeeld van wijlen Koning Willem II begeven om, door een sierlijke krans aan het hekwerk te bevestigen een blyk van hulde te brengen aan de nagedachtenis van den held van Quatre-Bras, later hun ouvergetelijken veldmaarschalk in de dagen van 1831 en later. Het deed het echte vaderlandsche hart goeddie oude verdedigers van hunnen geboortegrond met ontdekte hoofden het eerste vers van Tollens volkslied te hooren zingen. Menige oude krijger pinkte heimelijk een traan weg, getroffen als hij was door deze plegtigheid die ook een diepen indruk maakte op de talrijke omstanders, uit wier midden een driewerf herhaald Hoeraopging. De krans werd van af de woning van Jhr. Mock, door een commissie uit de vereeniging, zijnde alle ridders der militaire Willemsorde, gevolgd door de verdere leden naar het Buitenhof gebragt. De Gemeenteraad van Nijmegen heeft aan Dr. J. J. van der Kloes een eervol ontslag verleend als conrector by het gymnasium. In de raadsvergadering van Vrijdag morgen zijn tot leeraren aan de inrigting voor middelbaar onderwijs te Ny- megen benoemdvoor de wis-natuur- en werktuigkunde de lieer W. J. Schoemaker, leeraar aan de burger-avond school te Haarlem; voor de scheikunde de heer R. J. Op- wijrda, onderwijzer aan den hortus botanicus aldaar; voor de natuurlijke historie de heer Th. H. A. J. Abeleven, aldaar; voor de geschiedenisstaathuishoudkunde en boekhouden de heer Sickenga te Leidenvoor de NederlandscheHoog- duitsche en Engelsche taal- en letterkunde de heer Dr. C. W. Volcke, leeraar aan het gymnasium aldaar; voor de Nederlandsche en Iioogduitsche taal- eu letterkundede aard ry kskunde en het schoonschrijven, de heer Jurrius aldaar; voor de Fransche taal- en letterkunde de heer E. Peyrot, leeraar aan het gymnasium te Gouda; voor het handteekenen de heer A. Holsura, onderwijzer aan de ambachtschool aldaar, voor het rechtlijnig teekenen aan de burger-avondschool de heer P. van der Kemp aldaar, en voor de gymnastiek de heer H. Verkerk, onderwijzer aan de gymnastiekschool aldaar.

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1