N°. 1635. Zaturdag 17 Junij. A".fl865. Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft benoemd tot notaris binnen het arrondis sement Zutphenter standplaats de gemeente Gendringen G. J. Kolfschoten, candidaat-notaristhans burgemeester der gemeente Wamel en schoolopziener in het 9de district van Gelderland, en tot griffier bij het kantongerecht te Sittard Mr. G. A. H. Loix, advocaat te Eindhoven; voorts den schout-bij-nacht G. C. C. Pels Rijcken benoemd tot Hoogst- deszelfs adjudant in buitengewone dienst. Het standbeeld van Z. M. Koning Willem II op het Buitenhof prijkte reeds heden Vrijdag morgen met verschil lende lauwerkransenterwijl op het voetstuk een fraaije bloemruiker was nedergelegd. Vele ingezetenen van de resi dentie hebben zich reeds met oranje- en nationale kleuren, j op hoed of op de borst, versierd. Uit 's Hage wordt berigt, dat de Minister van Fi nanciën van zijn ziekte weder geheel is hersteld. De Gemeenteraad van Amsterdam heeft, in zijn Woens dag gehouden vergadering, Burgemeester en Wethouders ge- magtigd te beschikken over de noodige gelden: 1°, om aan de oud-strijders van 1813-1815, die misschien, omdat zij niet behooren tot hen die zich het eerst hebben aangemeld uitgesloten zullen zijn van de deelneming aan het feest te Leiden op 27 dezer, en aan dezulken die, ofschoon uitge- noodigd, door ziekte of hoogen ouderdom belet worden zich der waarts te begeven, daar ter stede eenige vergoeding daar voor te schenken; en 2°. Maandag avond 19 dezer, ter gelegenheid van den 50sten verjaardag van den slag bij Waterloo, op twee plaatsen, zoo mogelijk op het Y en den Amstel, van wege de gemeente vuurwerk te doen afsteken. In de Donderdag gehouden voortgezette vergadering van den Gemeenteraad te Amsterdam is het ontwerp-adres aan de Eerste Kamer der Staten-Generaalhoudende beden kingen tegen het ontwerp van wet tot wijziging der ge meentewet, voor zoo veel de plaatselijke belastingen betreft, met 16 tegen 12 stemmen verworpen. - De Gemeenteraad van Haarlem heeft tot 3den leeraar in de wis- en natuurkunde aan de hoogere burgerschool be noemd den kandidaat in de philosophic Hazelhof Roelfsema van de Leidsche Hoogeschool, en tot onderwijzer in het teekenen aan de burgeravondschool den heer J. Goteling Vinnis, teekenmeester aldaar. Donderdag morgen te 11 uur 20 min. arriveerden te Rotterdam per extra trein HH. MM. de Koning en Ko ningin met talrijk gevolg, zich per Rqnspoortrein ten 11^ uur naar het Loo begevende. Een talrijke menigte belangstellenden bevonden zich aan het Station ten einde bij het vertrek van het doorluchtige echtpaar tegenwoordig te z\jn. De collecte, Woensdag te Rotterdam gehouden door de collectantenvereeniging Waterloo en 1830 voor het fonds van de gewapende dienst in de Nederlandenheeft ruim 1600 opgebragt, zijnde het dubbele van hetgeen in de laatste jaren, gemiddeld voor datzelfde doel, ontvangen werd. Bij het naderen van den Waterloo-dag ziet men te Rotterdam toch meer en meer de toebereidselen maken ter viering van dien dag. Zoo verneemt men dat, behalve door de Typographische en de Jongensvereeniging, ook een optogt georganiseerd wordt onder de werklieden in stedelijke dienst, uitmakende een 300-tal arbeiders. Het nieuw gebouwde stoomschip Koning Willem III hetwelk Woensdag van Glasgow te Hellevoetsluis was aan gekomen is Donderdag morgen ten half tien ure voor Rot terdam gearriveerd. Donderdag namiddag ten vijf ure ver eerde Z. K. H de Prins van Oranjedoor eenige heeren vergezeld, die stad met een bezoek, ten einde dat prachtige stoomschip in oogenschouw te nemen. Na den bodem in alle bijzonderheden te hebben bezigtigdwaarover Z. K. H. zyn bijzondere tevredenheid betuigdedineerde de Prins aan boord van het vaartuig en keerde vervolgens met den laat- sten spoortrein naar de residentie terug. Beroepen bij de Hervormde gemeente te Groningen Ds. J. W. Ph. Feith, pred. te Beemster en te Oosterwolde de kandidaat G. C. Klerk de Reus, van Rotterdam. Aangenomen het beroep naar Kralingen door Ds. J. Enderlé Fz. pred. te Anjum. Het 4de jaarfeest der Jongelings-vereenigingonder de spreuk: Gedenk uwen Schepper in de dagen uwer jonge lingschap, werd Donderdag avond gehouden in de zaal in het Noordeinde. Nadat de voorzitter met enkele trekken de lotgevallen de beginselen en de uitzichten der vereeniging had geschetst, bovenal zich ten doel stellende om de hin- f\> #SCH Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- rneri V(jf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regelsƒ0.78. Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels^.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 88 m.; 10 u. 15 m.; I u. 14 ra.; 8 u. 42 ja.; 6 u. 6 m.; 9 u. 5 ra. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 m.; 2 u. 61 m.; 4 u. 44 m.; 9 u.j en op Zon- en Feestdagen rijdt ook een trein van 's Hage naar Leiden des avonds te 10 u. 50 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd des Zondags, {5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandags ten u. 's nam. de overige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiten dienst, Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 7 u. 45 m. en te 11 u.;'s namiddags te 8 u. 65 m. 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 35 m. 'snaraiddags. Oost-Indisohe Laadpost. Over Southampton l en 17 over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijhs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 's av,Spoorweg-Telegraaf dagelijks vaB 7 's m. tot 10 u. 30 m.av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. -Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabrttage de» Zaturdag» vaa 11l uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - Be Gemeente-Architect ie te epreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12-^-1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijuseu, dagelijks van 82 uur en van 4—7 uur;der In- en Uitgaande Reobieu en Aooijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van '«Rijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdagen Donderdag van 9—2 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en bet Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1