Kamers. Buitenlandsch Nieuws. Advertentiën. de officieren met de sjerpen om. De gepensioneerden wor den verzochtzoo mogelijk in uniform te verschijnenter wijl de ridders van de Militaire Willemsorde het kruis in groot formaat dienen te dragen. Art. 22. De ingezetenen van Leiden worden uitgenoodigd om hunne woningen door vlaggen als anderzins een feeste lijk aanzien te geven. Art. 23. Piketten cavalerie zullen in de straten, langs welke de optogten plaats hebbentot bewaring der goede orde medewerken. Art. 25. De oud-strijders worden dringend verzocht de aan hen uitgereikte toegangskaarten mede te brengen en bij zich te houdendewijl geen oud-strijder zal worden toege laten zoo hij daarvan niet is voorzien. Daar de ridders kenbaar zijn door het kruis waarmede zy zjjn versierd, worden aan degenen, die na 1815 zijn be noemd, geen toegangskaarten uitgereikt. - De Maatschappij der Nederlandsche Letterkunde alhier hield heden Donderdag in 'het Departementsgebouw der Maat schappij tot Nut van 't Algemeen hare jaarlijksche vergade ring, die door haren voorzitter Prof. M. de Vries geopend werd met een sierlijke rede, waarin herdacht werden de afge storven leden en waarop verslag werd gegeven van den toe stand der Maatschappijhare handelingen en de werkzaam heden van de commissie voor Taal- en Letterkunde en van die voor Geschied- en Oudheidkunde. De rekening van den penningmeester, met inbegrip van die van den bibliothecaris, werd overgelegd en goedgekeurd. Een voorstel betreffende de uitgave van het middelnederlandsch gedicht den Roman van de Rose werd goedgekeurd. Tot lid van het bestuur in plaats van Prof. J. J. Prins werd verkozen Prof. R. Fruin en de secretaris Dr. W. N. du Rieu herkozen. Tot binnenlandsche leden zijn gekozen de heeren Mr. J. W. Staats Evers te ArnhemDr. D. Lubach te Haarlem Dr. D. Bierens de Haan te LeidenMr. F. F. Karseboom en Dr. J. W. G. van Oordt te 's GravenhageMr. J. Lu- zac te LeidenMr. G. M. van der Linden te 's Gravenhage Mr. B. D. H, Teilegen te GroningenMr. W. P. Sautijn Kluit te Amsterdam, Dr. A. H. G. P. vaD den Es te Gro ningen Mr. P. F. Hubrecht te RotterdamDs. J. A. van Hamel te Leiden, P. A, Tiele te Haarlem, Mr. A. E. J. Modderman te Amsterdam, Dr. D. de Loos te Leiden en Mr. P. van Bemmelen te Alkmaar en tot buitenlandsche leden Eugène Hatin te Parijs, Prof. Max Muller te Oxford en Mr. J. G. Burman Becker te Kopenhagentot eereleden Mr. J. Pan oud-raadsheer in het prov. gerechtshof van Drenthe te Hoorn en H. Hoffmann von Fallersleben in Europa. Naar wij vernemen hebben reeds eenige ingezetenen zich aangeboden, om bij zich te ontvangen een of meer strij ders van 18131815, die op hun eigen kosten zich den 27 Junij alhier laten vinden maar voor wien het moeijelijk zal zijn logement te krijgen. Men kan zulks ten Raadhuize opgeven. Bij de op heden Donderdag ten Raadhuize plaats gehad hebbende aanbesteding zijn aannemers geworden: 1°. van het her stellen den gemetselde wallen, late perceel. P. Kaptein den Bou- meester, Timmerman onder Leiderdorp voor 1287 2de perceel A. Verhoog Metselaar alhier voor 6 80 3de per ceel P. Kooreman, Metselaar alhier voor ƒ924. - 2°. van het schoonmaken en invoegen der gemetselde brugwerken P. G. Houthuyzen, Metselaar alhier voor 1280. De Thermometer van Fahrenheitjteekende alhier Woens dag des namiddags te 5 uur 56°, des avonds te 8 uur 53°, te 10 uur 5 0°. - Donderdag morgen te 5 uur 50°, te 8 uur 53c, 's middags te 12 uur 58°, 's namiddags te 4 uur 59°. Lord Parget, het hoofd der Engelsche zeemagt, heeft bij een openbaar feestmaalhetwelk jl. Zaturdag plaats had en ook door den Kroonprins en den Hertog van Cambridge werd bijgewoondhet volgende gezegdIk wil aan de hier vereenigde gasten iets mededeelenhetwelk gij allen zeker lijk met genoegen zult hooren. Wij hebben zoo even een uitnoodiging van den Keizer der Franschen ontvangen om ons eskader pantserschepen naar de Fransche kust te zenden terwijl het eskader Fransche pantserschepen op de Engelsche kust zou komen. Ik behoef u niet te zeggen dat wij die heusche uitnoodiging volgaarne hebben aangenomen en gij zult daarin zekerlijk een blyk en onderpand zien van de vriendschap en welwillendheidwelke tusschen deze twee groote natiën behooren te heerschen. Aan een ieder, die een overheerlijk schouwspel wil zienraad ik omstreeks het mid den der volgende maand zich naar Plymouth te begeven de twee vloten zullen zich aldaar vereenigen. Den 8sten dezer was het Saint-Médard de dag, die, even als volgens het volksgeloof bij hun de Sint Margeriet in Frankrijk over het weder beslist. Dien dag heeft het in Frankrijk niet geregend; men verwacht alzoo, altijd vol gens dat volksgeloof, in geen zes weken regen. In de galerie des Beaux-Arts te Parijs is een zeld zame expositie geopend, bestaande uit plus minus 300 aqua rellen, naar de natuur vervaardigd in Egypte, Indië, China, Japan, het Koningrijk SiamCaliforniëMexicoenz., alles door den schilder Hildebrant, lid der Academie van Berlijn. Deze stukken zyn zeer bezienswaardig en munten uit door waarheid van voorstelling. OFFICIEEL. MÏEUW§. Burgerlijke Stand van Leiden, van den Ssten tot eu met den 14den Junij 1865. Bevallen: H. Riebeek, geb. de Soete, D. - S. C. Timp, geb. den Ouden D. - C. Filippo, geb. TerduZ. - C. E. van der Kolk, geb. de Groot, Z. - C. Frankhuyzengeb. Schaft, Z. - H. J. Snoek geb. Vrossink D. - L. Miloogeb. Blansjee, D. - S. M. M. van Nassau, geb. Kooke, D. - C. den Hoed, geb. de FeijZ. - P. Springer, geb. Engelbrecht, Z. - A. van Mastricht, geb. Groen, Z. - F. van der Kamp, geb. Poelioe D. - J. J. Stephanus, geb. Wendel, Z, - J. F. H. van Kaathovengeb. van Overzee, D. - M. E. van Snickgeb. de Bolster, D. - E. M. van Ettingergeb. van Hees, D, - A. Arbouw, geb. Figelet, Z. - C. P. Huls, geb. Schild, D. - E. Houdijck, geb. Zwanenburg, Z. - J. P. C. Plemp, geb. Lamme, D. - C. de Blauw, geb. Kolderman D. - W. van Harfevelt, geb. RokusD. - E. Weggengeb. Hoppezak D. - M. van der Zeeuw, geb. Exalto, D. - J. F. Oldenburg, geb. Freund, D. - M. Dreef, geb. Zandvliet, Z. - C. W. Bremmer, geb. Dumortier, D. - C. M. Vlasveld geb. van WateringenD. - A. Bendersgeb. van den BergZ. - A. P. Le Poolegeb. MulderD. GehuwdH. J. Dreef jm. met J. W. Kettenes jd. - J. B. Straatman jm. met C. Mulder jd. A. Eradus wedr. met J. van der Reijden wed. - J. Ronner jm. met W. Schalkwijk jd. - D. Ossevoort jm. met G. C. Flippo jd. - M. Lakenvelt jm. met C. Boom jd. - H. Duivermans jm. met C. Maryt jd. - J. C. Kres jm. met C. Provoo jd. Overleden M. Flippo D. 3 j. bijna 10 m. - C. Schoon- dergang byna 39 j. - I. J. Privé 50 j. - M. C. A. Niesten D, ruim 9 m. D. de Jong 69 j. - M. van dër Erf geb. Koetzee 71 j. - W, de Bruin D. 2 j. 8 m. - Wilh®. Heuzen 23 j. - M. C. Kriek D. 6 w. - H. Sinai Z. 5 w. - F. G. Weisenfeld geb. Adelgeest 49 j. - D. J. Hofkes D. 4 m. - G. van de Wetering Z. 4 m. - M. C. Lette geb. Pel 70 j. - C. W. Meischke D, bijna 4 m. - E. van Ettinger D. 2 dagen. Bevallen van een Zoon M. E. VERMEULEN, Echt- genoote van W. A. J. VAN DEN HURK, 1ste Luit. der Inf. Geërtruidenberg 13 Junij 1865. Voor de vele blijken van deelneming bij het overlijden van ons jongste kind ondervonden, betuigen wij onzen har- telijken dank. K. HAREMAKER Pzn., A. HAREMAKER de Wit. Leiden, 15 Junij 1865. Voor een HEER alleen, zijne betrekking buiten 's huis hebbendeworden gevraagd tegen Augustus of eerder twee a drie geheel of gedeeltelijk net gemeubileerde Kamers. Verzoeke opgave van stand prijs en conditiën onder de Letters It. L. aan GEBROEDERS VAN DER HOEK, Bóekhandelareualhier,

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 3