N°. 1634. Vrijdag 16 Junij. A°. 1Ü6S: Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft benoemd tot schoolopziener in het derde schooldistrict van Gelderland den heer J. Goedhartte Elburg tot tweeden klerk bij de algemeene Landsdrukkerij C. R. Mingelenthans zetter bij die inrigtingvoorts by den plaatselijken staf tot 2den luit. en plaatsel. adjud. van de 2de kl. te Arnhem den serg. F. P. J. Delfos den Doren, van het 7 de reg. inf. en den kapit. W. Pordon plaatselijk adjud. der late kl. te Wierickerschansop zijne aanvrage, op pensioen gesteld en het bedrag van zijn pensioen vastge steld op f 100 6 'sjaars. De Gemeenteraad van Zwolle heeft op verzoek van den kerkeraad der Christelijke Afgescheidene gemeente en van de R. C. geestelijken besloten het Waterloofeest niet op Zon dag, maar op Maandag te vieren. Naar men berigt heeft Dingsdag namiddag een man op het Koningsplein te Amsterdam zich met een pistoolschot het leven benomen. Hij was vroeger veehandelaar te Veen- dam, 73 jaren oud en bevond zich sedert weinige dagen in de hoofdstad. Uit Harlingen zullen slechts vier strijders van 1815 zich naar Leiden begeven; de overige 11, door het Minis terieel besluit uitgeslotenzullen van wege het gemeente bestuur op het stadhuis aan een diné worden vereenigd. Men verneemt dat de verdachtedie door een vreem deling te 's Hertogenbosch was aangewezen als de daderes van een gewaanden diefstal van f 60,000 op vrije voeten is gesteldmaar dat daarentegen de geveinsde millionair in hechtenis is gebleven en als landlooper zal worden ver volgd. De Nederlandsche Entomologische Vereeniging zal hare jaarlijksche algemeene vergadering houden te Arnhem den 26sten Augustus; (van 15 Augustus tot 5 September zal te Parijs een tentoonstelling van insecten worden gehouden). Als een bijzonderheid kan vermeld wordendat door den rijksveldwachter opziener der jagt en visscherij G. W. Gerritsenuit één holop de Koester onder Hummelo3 levende volwassen dassen zijn gevangen. Zaturdag zal de afdeeling Nijmegen der Vereeniging het Metalen Kruis een luisterrijk feest met diné vieren waarbij tegenwoordig zal zijn de kapt. directeur van de garuizoens infirmerie G. J. te Boekhorst, die in 1815 tegenwoordig was by den slag van Waterloo als dragonder en in Augustus 1831 als adjudant onder-onderofficier met een peleton dra gonders bij Hasselt het geschut veroverde waaruit metalen kruizen zijn vervaardigd en waarvoor hij begiftigd werd met de Militaire Willemsorde. De feestmaaltijd, in de Hooglandsche kerk, waaraan al de opgekomen strijders van 1813-1816 deel kunnen ne men zal op een luisterrijke wijze ingerigt zijn. Het menu zal voor alle gasten dezelfde schotels bevatten en de onder scheidene tafels met plateaux, gelegenheidsstukken en kan- delabres versierd zijnterwijl voor de bediening zoo is ge zorgd dat alle9 met de grootste orde kan geschieden. Een bijzondere tafel zal op een verhevenheid van 25 couverts worden geplaatstwaaraan Z. K. H. Prins Frederik der Nederlanden met zyn staf en verdere notabiliteiten zal ge zeten zijn, zichtbaar voor al de 1800 gasten in het midden van de in een feestzaal herschapen kerk. Het muziekcorps van het regement grenadiers en jagers zal den feestmaaltijd opluisteren. De Staats-Ct. bevat het volgende Programma voor de feestelyke vereeniging te Leiden van de oud-strijders, die in Nederlandsche dienst aan de krijgsverrigtingen in 1813— 1815 hebben deelgenomen, en ter viering van den 50sten verjaardag der instelling van de Militaire Willemsorde. Eerste Afdeeling. Art. 1. Maandag den 26sten Junij, des namiddags ten 6 urewordt de opening van het feest door kanonschoten aangekondigd. Art. 2. De oud-stryders, die te Leiden aanwezig en die, welke uit de verschillende provinciën met de spoortreinen zullen aankomenvereenigen zich op gemeld tijdstip in het locaal Zomerzorggelegen ter zyde van het stationsgebouw te Leiden. Zij worden derhalve verzocht de reis zoodanig te regelen, dat zij gebruik kunnen maken van den extratrein, welke op genoemden dag, des namiddags ten 4,16 ure uit Amsterdam vertrekt en ongeveer ten 6 ure te Leiden aan komt, of van den extratrein, die des namiddags ten 4.30 ure van Rotterdam zal vertrekken en mede ongeveer ten 6 ure te Leiden zal arriveren. Een eerewacht, te verstrekken door de infanterie der be zettingde muziek der schutterij eu een detachement artil- LEIISCH Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Noa- raers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12{ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; L u. 14 m.; 8 u. 42 m.; 6 u. 6 m.; 9 u. 6 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 ui 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 m.; 2 u. 61 m.; 4 u. 44 m.; 9 u.; en op Zon- en Feestdagen rijdt ook een trein van 's Hage naar Leiden des avonds te 10 u. 50 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagenuitgezonderd des Zondags,|5 u.; vaa Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandags ten u. 's nam. de overige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 7 u. 45 m. en te 11 u.;'s namiddags te 3 u. 35 m. 'savonds te 7 u. 55 m. en op da Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 35 m. 'snamiddags. Oost-Iadisohe Landpost. Over Southampton 1 en 17over Triëst, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten vanelkamaand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u. 30 m. ar. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethoudert. Maandag en Donderdagte 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags vaa 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - Be Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 82 uur en van 47 uur;der In- en Uitgaande Reobten en Aooijneen dageiijks van 91 uur en van 36 uur; van VRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingadag, Woensdagen Donderdag van 9—2 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en bet Kadaster, van 94 uur. y

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1