Triëst-Batavia. DE VELDSLAG BIJ WATERLOO, Timmerlieden. Metselaars. OVERLANDMAIL Hulde aan het Huis van Oranje. Voorloopige Aankondiging. Prins Napoleon heeft Zondag bij het Hippodrome een ongeval ondervonden. Het paard dat voor zyn rijtuig ge spannen was, door een onverwacht toeval verschrikt, ging op hol. De Prins werd uit het rijtuig geworpenhij kwam er evenwel met eenige onbeduidende kneuzingen af, ofschoon de wielen van het rytuig hem over de beenen zijn gegaan; het wa9 echter een van die ligte voertuigengenaamd a l'Amé- ricaine. De Prins deed zich onroiddelyk naar Meudon terug brengen. - Zondag ten vijf ure is Keizer Napoleon te Parijs aan gekomen. Des morgens waren de Keizerin en haar zoon naar Fontainebleau vertrokken hem te gemoet. Aan het station van den Lyonschen spoorweg waren vele autoriteiten tegen woordig en een zeer talrijke menigte des volks bevond zich op de Place de la Bastille en in de straten St. Antoine en Rivoli. Precies ten 5 ure kwam Z. M. aan en stapte in een open calèchewaarin ook de Keizerin en de Keizerlijke Prins gezeten warenbenevens generaal Fleury. 's Keizers gelaat is geheel gebronsd door de Afrikaansche zon. De ontvangst van wege het volk is uitmuntend geweestschynbaar had de politie niet een enkelen voorzorgsmaatregel genomen. De houders van openbare etablissementennamelijk van koffij- huizen en restauratiënwaren uitgenoodigd geworden om de vlag uit te steken, en 's avonds waren de publieke en som mige particuliere gebouwen geïllumineerd. Keizerin Eugènie heeft aan de beroemde schilderes Rosa Bonheur het ridderkruis van het Legioen van Eer geschonken. Dus heeft de eene vrouw de andere geridderd. Drie jaren geleden schonk de Keizer, daar hg George Sand (mevrouw Dude van t) niet wilde decoreren het kruis, in plaats van aan haar, aan haren zoon Maurice. Er is nubehalve Rosa Bon heur, nog maar één vrouw in Frankrijk die dit kruis draagt, en wel een marketenster van het leger van Italië. De orde der vrijmetselaren in Frankrijk heeft met 130 tegen 80 stemmen verworpen het voorstel, om uit hare statuten het artikel te schrappen, waarin het geloof aan God en aan de onsterfelijkheid wordt uitgesproken met dien ver stande evenwel, dat zij, die bedenkingen tegen dat artikel hadden, evenwel leden van de orde kunnen zijn. De meer derheid bestaat uit afgevaardigden van de departementalede minderheid uit die van de Parijsche loges. Betrekkelijk de medepligtigheid van Jefferson Davis is door den getuige Louis Bates verklaarddat de ex-Pre sident tot den heer Breckenridgedie zgn leedwezen over den moord van Lincoln te kennen gaf, gezegd had dat hg er dat kwaad niet in zag, en zoo aan Johnson en Stanton hetzelfde lot weervoer, het er niet te minder om zou zijn. Promotlën aan «ie Leidsche Hoogeschool. 14 Junij. - Tot Doctor in dc beide Rechten, de heer E. I. van Lier, geb. te Amsterdam, na openbare verdedi ging van Theses. «FFIC1KKL MlËUWS. Burgemeester en Wethouders van Leiden voldoen gaarne aan den wenschuitgedrukt door de commissie tot regeling van de feestviering den 26sten en 27sten dezer maand van rijkswege voor de strijders vau 1813-1815 bereid, en te vens aan een hun hoogst aangenamen pligt, wanneer zij alle ingezetenen met den meesten aandrang uitnoodigenaan de feestviering van die dagendoor het uitsteken van vlaggen een algemeene verlichting en andere gepaste middelen meer deren luister bij te zetten. Zy vleijen zichdat ieder die de zegenrijke gevolgen weet te waardeeren der overwin ningen, door die strijders voor 50 jaren bevochten, waar door een volksbestaan zoo krachtig werd gewaarborgd gaarne het zijne zal willen bijbrengen om hun verblyf binnen deze gemeente te veraangenamen. Van aller gezindheid daartoe houden zg zich te levendiger overtuigdnaar mate zij er tevens op mogen wijzendat ook de herdenking van het 5 0-jarig bestaan der Militaire Willemsorde, waaraan de fees telijkheid mede is gewyd, velen herwaarts zal doen zamen- vloeyen, die zich toenmaals of later in den krijg bijzondere verdiensten jegens het vaderland verwierven, en boven alles dat der gemeente het hoogst vereerend en verblydend uit- zigt is geopend, Z. M. onzen geëerbiedigden Koning en Z. K. H. Prins Frederik der Nederlanden aan de plegtigheid te zien deelnemen. Advertentiën. Getrouwd D. F. VAN HEIJST, van leiden met G. J. BOONACKER. Enkhuizbn, 13 Jung 1865. Door sterfgevaleen of twee GEMEUBELEERDE KA MERS met of zonder kost. De kamers hebben beide een schoon uitzioht. Te bevragen bij J. H. C. PLISMANSin gel tusschen de Rijnsburgsche- en Morschpoorten. Aan de school te Katwijk, of aan die te Oudshoorn, kunnen dadelijk geplaatst worden TIMMERLIEDEN en METSELAARS. Van Triest via Alexandrië circa 200 ZEEMIJLEN KOR TERE REIS naar JavaChinaJapanenz. tweemaal 's Maands met de Mailbooten der Oostenrijksche Llyod in directe aansluiting met die der P. O. Company: Naar TurkyeGriekenlandenz. wekelijks. i/ Venetië3 maal 's weeks. Informatiën voor de reisbezorging der plaatsbiljetten tegen hetzelfde tarief als aan de Bureaux der Directie, alsmede verzending van Bagage door bemiddeling van Be Agenten der Oostenrijksche Llyod voor Nederland G. P. ITTMANN ZOON, Rotterdam. Bij HH. Boekhandelaren is de inschrij ving geopend OP EENE MONUMENTALE VOORSTELLING IN METAAL Eene getrouwe Copie en haut relief van de beroemde Schilderij van j. w. pieneman voorstellende het oogenblik zeer nabij de overwinningwaarop de Prins van Oranje op den linkervoorgrondgewondop een deur van het Slagveld gevoerd wordt, terwijl in het Centrum de Hertog van Wel lington het berigt van de nadering der Pruisseu ontvangt. Aan de bovenzijde der Schilderij bevindt zich de Leeuw van Waterloo door wolken gedragenen waaronder de spreuk u met God voor Nederland en OranjeIn de rondte zijn aangebragt denamen, n Wellingtoni/Blucher" nOranje." De verschillende groepen zijn uitvoerig en zorgvuldig be handeld terwijl het geheel is ingerigt om tevens als pen dant te dienen bg de vroeger uitgegevene monumentale voorstelling van de aankomst van den Prins van Oranje te Scheveningen in 1813. Leiden, Junij 1865. Prijs f 10. A. W. SIJTHOFF. In den loop van de maand Augustus 1865 zullen, ten overstaan van den te Hazerswoude residerenden Notaris K. N. HENGEVELDin het openbaar worden geveild: Eenige percelen uitmuntend WEILAND met DIJK, gelegen inde Groote-, Barne- en Westeindschepolders, onder de gemeente Soeterwoude, te zamen ter grootte van 44 bunders, 73 roeden en 45 ellen. Informatiën te bekomen ten kantore van voornoemden Notaris.

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 3