N°. 1633. Donderdag 13 Junij. A°. 18 Binnenlandsch Nieuws. Prijs der Advertentiën, 1-6 regeU/0.76. Iedere regel meer 12f Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 36 Cts. Deze Couraut verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; 1 u. 14 m.; 3 u. 42 m.; 6 u. 6 m.; 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 nr.; 11 u. 54 m.; 2 u. 61 m.; 4 u. 44 m.; 9 u.; en op Zon- en Feestdagen rijdt ook een trein van 's Hage naar Leiden des avonds te 10 u. 50 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd des Zondags ,[5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandags ten 2£ u. 's nam. de overige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morgens te7u.45m. en te 11 u.;'s namiddags te 8 u. 35 m. !savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 35 ra. 'snamiddags. Oost-Iudisohe Landpost. Over Southampton 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 16 en 26 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks vaD 7 u. 's m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur,. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdagte 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 82 uur en van 47 uur; der in- en Uitgaande Rechten en Aooijnsea dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, MaaudagDiugsdag, Woensdagen Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en bet Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft de luit.kol. Campmilitie-commissaris in de provincie Noord-Holland, benoemd tot kommandeur der orde van de Eikenkroon. Z. M. heeft benoemd bij de commissie van admin. over de gevangenis voor jeugdige vrouwelijke veroordeelden tevens huis van verbetering en opvoeding voor meisjes, te Montfoort: tot lid J. Simon3z en tot sec. W, de Gelder, notaris aldaar en lid dier commissievoorts pensioen ver leend van f 1400 aan Jhr. L. J. H. ridder de van der Schueren gew. referendaris bij de adm. voor de zaken der R. C. Eeredienst, en goedgekeurd de benoeming van W. E. Ruhmann, tot directeur te Paramaribo van de Surinaamsche Bank. De kapt. ter zee A. F. Siedenburgthans non-actief, wordt met den lsten Julij aanstaande gedetacheerd bij 's rijks werf te Ylissingenter waarneming der betrekking van equi pagemeester en havenmeester der marine aldaar. Uit 's Hage wordt berigtdat de verwerping van art. 1 der wet tot herziening der personele belasting wierd ver wacht, maar dat die uitslag geen hinderpaal is voor de aanneming bij de Eerste Kamer van het door de Tweede Kamer goedgekeurd wets-ontwerp tot afschaffing van plaatse lijke accijnsen, evenmin als daardoor zou worden vertraagd de behandeling van het wets-ontwerpbetreffende het recht op het zegel. Zondag 11. is te 's Gravenhage de jaarlijksche groote ver gadering gehouden van de Nederlandsche broeders vrijmetse laren en van de vertegenwoordigers der loges van Nederi. overzeesché bezittingen. Deze vergadering is door Z. K. H. Prins Frederik bijgewoond. Vóór den aanvang werden even als vroegere jarenhet archief en de localenwelke de kostbare en belangrijke verzamelingen van penningen, enz., bevatten, bezocht en werd tevens ten toon gesteld het prachtig geschenk, dat de loge l'Union Royale aan haren oud-voorzittenden mees ter F. A. ridder van Rappard heeft geschonken alsmede een zilveren cassette, door Z. K. H. Prins Frederik onlaDgs dien broeder aangeboden, bij gelegenheid van zijn 25-jarig jubiló als gedeputeerd grootmeester-nationaal. Deze cassette is ver sierd met het gelijkend portret van Z. K. H. en met afbeeldin gen van het huis dat de heer van Rappard in de residentie heeft bewoond en van het inwendige van het logegebouw. De vergadering heeft besloten een brief te rigten aan de loge te New-York, waarin leedwezen en deelneming wordt uitgedrukt wegens den moordop broeder Abraham Lincoln gepleegd. Dezer dagen werd te 's Hage een vrij brutale diefstal gepleegd. De conducteur eeuer goederenwagen van het expedi tiekantoor van Gend en Loos, waarschijnlijk om zich zijn taak gemakkelijker te makenkwam op den inval aan een vijf tienjarigen knaap een pakje toe te vertrouwen. Het pakje schijnt de bijzondere aandacht van den jongeling te hebben getroffen, die in plaats van het aan den adressant te be zorgen het opende en de aanzienlijke geldswaarde die het bevatopstak om daarmede eenige lustige dagen elders door te brengen. De veelbelovende jongeling is nog niet gear resteerd. Het gerechtshof te Arnhem heeft bij arrest van Dings- dag den stations-chef te Veenendaal in hooger beroep schul dig verklaard aan het zonder opzet doen ontstaan van ge vaar voor een spoortreinen hem deswege bij verstek ver oordeeld tot een gevangenisstraf van 45 dagen, in eenzame opsluiting te ondergaan. Te Amsterdam heeft 11. Maandag plaats gehad de aanbesteding van den1 opbouw van het eerste gedeelte van het Amstel-hotel of nieuw te stichten groot logement, die aangenomen is voor f 408900. Zaturdag 11. werd te Dordrecht de jaarlijksche verga dering gehouden van de gewestelijke vereeniging Zuid-Holland van het Nederlandsche onderwijzers-genootschap, onder voor zitterschap van den heer J. P. Goedhart. Vele afdeelingen uit de provincie waren vertegenwoordigd. De vergadering werd vereerd met de tegenwoordigheid van de heeren S. Gille He ringa uit Utrecht, Dr. Romein, schoolopziener te Gorinchem en Dr. Vaillant, schoolopziener te Schiedam. Vele belangrijke zaken het onderwijs betreffende, werden behandeld. De rede naar Dr. J. C. van Deventer, afwezig zijnde zoo werd zijn rede, die tot onderwerp had het hooge nut van het oprigten van gemeente-bibliotheken uitgesproken door den voorzitter. Als afgevaardigden naar de algemeene vergadering te Zierik- zee werden benoemd de HH. J. P. Goedhart uit Zutpheu en J. A. van Dijk uit Leiden. Uit Arnhem zullen o. a. op 27 Junij de feestviering

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1