N°. 1632. Woensdag 14 Junij. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH II I li III I Deze Couraut verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1,95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regelsƒ0.76, Ieder» regel meer 12| Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 rege^O.90, Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 38 ni.; 10 u. 15 m.; 1 u. 14 m.; S u. 42 m.; 6 u. 6 m.; 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 m.; 2 u. 51 m.; 4 u. 44 m.; 9 u.; en op Zou- en Feestdagen rijdt ook een trein van 's Hage naar Leiden des avonds te 10 u. 50 in. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd des Zondags,{5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandags ten 2± u. 's nam. de overige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat:'s morgens te7u.45m. en te 11 u.;'s namiddags te 3 u. 35 m. 'snvonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 35 m. '9 namiddags. Oost-Indische Laudpost. Over Southampton 1 en 17over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijlts-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaaldetijden. - Burgemeester en WethoudertMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. Be Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijnsen, dagelijks van 82 uur en van 4—-7 uur;der In- en Uitgaande Rechten en Aooijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 's'Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdagen Donderdag van 9—2 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft aan den heer W. Smits op zijn verzoek eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van ontvanger van het buitengewoon zegel te 's Hertogenboschbehoudens aanspraak op pensioen, met bepaling: dat met 1° Julij aanst. het kantoor van het buitengewoon zegel te 's Hertogen bosch met het kantoor der registratie en Domeinen aldaar wordt vereenigddat de tweede stempel van het buitenge woon zegel niet meer door den ontvanger der registratie en domeinen te 's Hertogenboschmaar door den bewaarder der hypotheken en van het kadaster aldaar zal worden ge steld voorts benoemd tot ontvanger der directe belastingen accijnsen te Deinum, den heer L. Wolvers, thans te Patten. Z. M. heeft benoemd tot attaché bij het Nederlandsch corps diplomatique Mr. W. P. von Weckherlintot kanton rechter te Horst Mr. P. P. J. de Sainthans griff, bij het kan- tonger. te Sittardtot kantonr. te Oud-Beijerland Mr. A. W. van der Hoop, thans griff. bij het kantonger. aldaar, en tot kantonr. te Woerden Mr. A. M. Pareau, thans griff. bij het kantonger. te Wijk bij Duurstede; voorts den gen.-maj. G. A. van Kerkwijk, van het corps ingenieurs, mineurs en sappeurs, eervol ontheven uit zijn tegenwoordige betrekking van chef van het bureau der genie bij het depart, van oorlog en hem op non-act. gesteld in afwachting dat nader omtrent hem zal worden beschikt; benoemd tot chef van het bureau der genie bij het depart, van oorlog den kolonel W. S. van der Hart- Beekvau het corps ingen., min. en sap., thans inspecteur in de 1ste insp. van fortificatiën, uit welke laatste betrekking hij eervol wordt ontslagen; alsmede 1°. den lsten luit.-adj. P. J. C. A. Komijn van het 2de reg. inf., op non-activiteit gesteld, en zulks in afwachting dat omtrent hem nader zal worden be schikt; en 2°. by het wapen der inf. benoemd bij het 4de reg. tot lsten luit. (naar ouderdom van rang) den 2den luit. E. S. E. Tiesselinckvan het 5 de reg. Maandag middag heeft H. M. de Koningin een be zoek gebragt op het kasteel van Jhr. Mr. D. F. Gevers van Endegeest, en is van daar na een uur by die veelgeachte familie te hebben vertoefd, weder naar het Huis ten Bosch teruggekeerd. In de zitting der Tweede Kamer van heden Dingsdag is berigt ontvangen van de ongesteldheid des Ministers van Financiënten gevolge waarvan de behandeling van het wets-ontwerp op de personele belasting is verdaagd en Woens dag eenige wet3-ontwerpeu tot naturalisatie enz. aan de orde zijn gesteld. De audiëntie van den Minister van Koloniën zal op Woensdag 14 Junij niet plaats hebben. Uit 's Gravenhage schrijft men dat het wetsontwerp tot goedkeuring der concessie voor den aanleg van een zee haven te Scheveningen met spoorwegverbinding in de af- deelingen der Tweede Kamer verre van gunstig is ontvan gen. Vrij algemeen werd betwijfeld of het werk, hoe belangryk ook in sommige opzigtenwel genoegzaam van publiek be lang mogt geacht worden om zoo groote offers van de schatkist te wettigen als daarvoor gevraagd worden. Vooral werd liet verleenen van het voorgesteld belangrijk subsidie bedenkelyk geacht, nadat onlangs besloten was om een zoo groot deel van de rijksbelastingen aan de gemeenten af te staan. De aanneming van het wetsontwerp mag alzoo nog geenszins als verzekerd beschouwd worden. Maandag avond zijn van den spoortrein, die ten 5| ure van Rotterdam vertrok, op korten afstand van het sta tion te 's Gravenhage eenige waggons gedérailleerd. Dit on geval heeft eenig oponthoud en stremming in de dienst ver oorzaakt, doch, naar men verneemt, heeft niemand eenig letsel bekomen. Volgens een verslag van de vergadering der Konink- lyke Academie van Wetenschappen afdeeling Natuurkunde, den 27 Mei 11. te Amsterdam gehouden door de Neder- landsche Spectator van 10' Junij opgenomen heeft Prof. J. van der Hoeven, onze algemeen geachte stadgenoot, gespro ken over drie onuitgegeven brieven van He^msterkuys aan i' den Remonstrantschen predikant Cornelis Noseman over on derwerpen van natuurlijke historie. De hoogleeraar heeft aan deze mededeeling eenige beschouwingen vastgeknoopt over de beoefening der natuurlijke geschiedenis in de vorige eeuw en acht het opmerkingswaardig, dat destijds vele predikanten zich met natuur-onderzoekingen bezig hielden. Hij citeert eenige plaatsen uit de brieven van Hemsterhuysbeschou wingen bevattende die zeer zonderling klinken in den mond jv van een speculatieven filosoof. Hij doet voorts uitkomen van hoeveel vlijt en zorg de mededeelingen van Hemsterhuys ge-

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1