N°. 1629. Zaturdag 10 Juni). liinneniandsch INieuws. HIDSCB IH (i It LA Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagen en ko9t voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzouderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels/0.75. iedere regel meer 12^ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90, Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; l u. 14 ra.; 3 u. 42 m.; 6 u. 6 ra.; 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 m.; 2 u. 61 ra.; 4 u. 44 m.; 9 u.; en op Zou- en Feestdagen rijdt ook een trein van 's Hage naar Leiden des avonds te 10 u. 50 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd des Zondags, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandags ten 2£ u. 's nam. de overige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiten dienst. Postbusiigtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 7 u. 45 m. en te 11 u ;'s namiddags te 3 u. 35 m. 'savouds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 35 m. 'snaraiddags. Oost-Iudisohe Laudpost. Over Southampton 1 en 17 over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijUs-Telegraaf. DageTijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 'sm. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en )VetkoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van labricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 11—-1 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente-Architect is te spreken op bet Raadhuis, elkeu werkdag van 'smorgens 121 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 82 uur en van 47 uur; der In- cn Uitgaande Rechten en Aooijnson dagelijks van 91 unr en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, üiugsdag, Woensdagen Donderdag van 92 aur. van ZegelRegistratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot ridder der orde van de Eikenkroon den heer Cannart d'Hacnall, lid van den Bel gischen Senaat. Z. M. heeft den adjunct-commies bij de directie der marine te Willemsoord, A. F. Sariemijn met ingang van den lslen Julij aanstaande, benoemd tot boekhouder bij de magazijnen aldaar. Z. M. heeft, op voordragt van den Minister van Binn. Zaken, toelage uit 'sBijks kas verleend aan J. Ph. Menger, van Utrecht, ten behoeve zijner studiën in het tempelsnij- den te Munchenaan W. B. G. Molkenboer, van Leiden, voor zijn oefeningen in de beeldhouwkunst aan de Konink lijke akademie van beeldende kunsten te Antwerpen en aan P. C. Simons, kweekeling der Koninklijke akademie van beeldende kunsten te Amsterdam, om zich tot gelijk einde verder buiten 's lands te bekwamen. Naar men verneemt heeft de heer Dunkier, directeur van het muziekcorps van het reg. gren, en jagers, een uit- noodiging uit Aken ontvangen, om met gemeld corps al daar muziekuitvoeringen te komen geven. - Donderdag bevond zich een gezelschap bestaande uit een 40-tal zoo heeren als dames, allen Oostenrijkers, in de residentie, ten einde het merkwaardige van de hofstad en omstreken te bezigtigen. In de Donderdag te Botterdam gehouden zitting van den Gemeenteraad is, op voorstel van Burgemeester en Wethou ders, besloten, aangezien meer en meer blijkt, dat by de bur gerij het voornemen bestaat, om op Maandag den 19den dezer den gedenkdag van den slag van Waterloo plegtig te vieren door het houden van optogten als anderzins, van de zijde van het Gemeentebestuur alle stedelijke gebouwen dien dag van vlaggen te doen voorzienom daardoor te toonen dat men sympathiseert met de bij de burgerij ten dezen be staande voornemens. Maandag is te Schalkwijk, door hel ontstaan van brand in een hooiberg, ook het zoogenaamde Dijkhuis van het col- legie van den Lekkendijk Bovendaras afgebrand. Dat dijk huis was met een rieten dak voorzien hetgeen als de oor zaak van liet onheil aan het gebouw overkomen moet worden aangemerkt. De meubelen en al wat zich in het huis be vond, is gelukkig gered. De brand moet des namiddags tusschen 2 eu 4 ure op het hevigste hebben gewoed; de berderijalwaar de brand ontstaan is, is mede een prooi der vlammen geworden. Als een bijzonderheid deelt men mede, dat gemeld dijk huis vroeger door den beroemden acteur Andries Snoek als buitenverblijf werd gebezigd en door hem gebouwd was. Het derde algeraeene Evangelisch Nationaal Zendings- feest zal Donderdag 6 Julij te Maarsbergen worden gehou den en ten 10^- uur met muziek en zaDg en een rede van D3. Heldring geopend worden, terwijl de slotrede zal ge schieden door Ds. J. A. Schuurman ten 5-£ uur. Als spre kers worden genoemd Dr. Capadose en de zendeling Schlitt over de zending onder Israël, Ds. H. C. Voorhoeve en de O. I. ambtenaar F. W. H. van Straaten over de zending op Java;-de hoofdonderwijzer H. J. van Lummel over de zending onder de SarenersDs. P. A. H. fioentgen over Kaapland Ds. H. J. Hogerzeil over Sierra Leonede zen deling C. de Best over Suriname, de kandidaat P. J. Hoe- demaker over de Vereenigde Staten van Noord-Amerika Ds. C. 11. ten Harmsen van der Beek over Nieuw Zeeland, de heer T. Looman over de SandwichseilandenDs. J. A. Gerth van Wijk over de Laplanders en Ds. W. Koopman over Turkije. Met genoegen vei'nemen wijdal ons vermoeden niet Onjuist was ten aanzien van het lot der bemanning van het verongelukte koopvaardijschip Gebroeders Houtman, kapt. Withoff. Het schip is wel totaal vergaan maar de equipage is gered zoodat de smart van meer dan een Leidsche fa milie over het verlies weder in blijdschap over liet behoud is veranderd. Naar men verzekert, is thans beslist, dat de feest viering van de strijders van 1813-1815 en de eerste bij eenkomst van het Kapittel der Militaire Willemsorde niet op Zondag 25 Junij zullen plaats hebben. De kerkeraden der Christelijke Afgescheidene Gereformeerde gemeenten al hier, het bestuur der Vereeniging tot bevordering van Chris telijke belangen en meerdere invloedhebbende ingezetenen heb ben met ernst die feestviering op Zondag ontraden en daar tegen hunne gemoedelijke bezwaren ingebragt. - Ook een ander bezwaar schijnt te zijn opgeheven, die betrekking had

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1