/vt V' A - -% X 1627. Donderdag 8 Junij. A lk()5. LEIDSCH IMiBLtB. Oeze Couraut verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagen en kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 ia de drie maanden. Afzonderlijke Noiu- rners Vijf Cent». Prijs der Advertentiën1-6 regelsƒ0.76. Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 16 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 6 Cts. Zegelrecht 36 Cts. Spoortreinen van Leideu ua&r 's ttravenhage, üeirt, Schiedam «u Rotterdam te 8 u. 38 m.; 10 u. 16 m.; I u. 14 m.; V u, 42 m.. 8 u. 6 m.; 9 u. 6 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 in.; 11 u. 54 m.; 2 u. 51 ra.; 4 u. 44 m.; 9 u.; es op Zon- en Feestdagen rijdt ook een trein van 's Hage naar Leiden des avonds te 10 u. 50 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige danen uitgezonderd des Zondags, 5 u,; ra» Amsterdam (Beerebiiti naar Leiden, Maandags ten 2{. u. 's nam. de overige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiten dienst. Postbusligtingeo aau de Lakenhal, Katoen fabriek en op de Nieuurstraat: 's morgens te 7 u. 45 ra. en te 11 u.;'s namiddags te 8 u. 35 m. '•avonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u, 35 m. 'snamiddags.Oost-Indische Laudpoit. Over Southampton 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Hijhs-Xelegraaf. Uagelyks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks vau 7 u. 'sin. tot 10 u. 3d m. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeetter en Wethouder»Maandag en Donderdag te 11 uur. Gommittie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeetter, dagelijks te 10 uur. - Fretident der Commissie van Fabricage des Zaturdag» van li— 1 uur. Bureau der Plaaiteiijke Secretarie is open dagelijks vau 104 uur. - Thetauriedagelijks van 102 nur. - De Gemeente-Architect Is U spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijks Aocijusen, dagelijks van 82 uur en van 4—7 uur; der In- en Uitgaande Hechten en Acoijnsea dagelijks van 91 uur en van 36 uur; vu Rijks Directe Betastingen, Maandag, Uiugsdag, Woensdagen Donderdag van 9-2 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. lie fjeiclsche Studentenfeesten» {Slot.) In een enkele uitdrukking zal ieder die (ie Maskerade zag bij dag en bij avond, den indruk wedergeven, die hij ver kreeg a en het was prachtig!" De commissie heeft er eer, heeft er zelfvoldoening vanDat alles zonder ongelukken is af- geioope:!'t pleit voor de deugdelijkheid en het doeltref fende der maatregelen die genomen en gehandhaafd zijn. In een woord: alles geschiedde stipt naar het programma. Maar van wat door de ingezetenen en van wege het ge- j meentebestuur zou worden gedaan bestond geen programma j en daarvan dient du9 melding te worden gemaakt. Wel bestaat b\j ons de lust en de gelegenheid om een uitvoerige beschrijving te geven van de smaakvolle en kost bare versieringen door onderscheiden winkel- en neringdoende ingezetenen aan hunne woningen geplaatst, maar plaatsge brek verhindert dal Wij mogen evenwel niet onvermeld laten de aan Minerva gewijdde decoratiën van de heeren Groen 'en van Ewijk, van Beeten Jongmans, van den Berg, i Cornelisseu Bartelsman Sinkel Wafelbakker, Beuzemaker, Olivier en Heymande bloemen versieringen van de hee ren Mulder, Levedag, de Jong, Busé; de sierlijke gevel- tooi van den heer Rutgersvan de Katoenfabriek op de Heerengracht, de rijk opgesierde schepen van de heeren de Bink. Niet alleen daar, waar de trein in den avond zou voor bijtrekken was voor een algemeene verlichting gezorgd maar ook waar men in den namiddag dat voorrecht genootont stak men op verschillende wijze het feestlicht. De burgerij beantwoordde daardoor reeds de betoonde eer en droeg tot een algemeene illuminatie het hare bij. Het gemeentebestuur ging daarin voor en de prachtige verlichting van den chi- neschen tempel aan de brug over den Rijn bij de Vrouwen- steeg zal roem verwerven en behouden zoolang men aau de maskerade van 1865 denkt. De gasverlichting op de Breedestraat door middel der straatlantaarns muntte evenzeer door vinding ata door effect uit en de zorg voor alles, wat het geheel eener algemeene verlichting kon bevorderen en opluisteren door de toestellen aan bruggen gebouwen stra ten pleinenpoorten enz., geeft hendie zich daarmede belast zagen aanspraak op hoogen lof en grooten dank van de burgerij en het studentencorps. En nu zijn er nog bijzonderheden te vermelden. Het ont steken van bengaalseh vuur van stadswege en door de heeren Sala en van der Hoek en anderen op de Breedestraat en door de kooplieden aan de Aardappelenmarkt de bewoners op de Haarlemmerstraat enz. op andere plaatsen gaf aan den feestelg- ken optogl een buitengewone luistermaar ook van de zijde der ingezetenen was nog menige proeve van buitengewoon eerbewijs door het stellen van eerepoorten en kostbare ver lichtingen zooals van de heeren Molenbroekvan Santen Levedag en Sinkel. De studenten, die deel namen aan den optogt, hebben een zwaren taak vervuld. De weg was te lang en een loop van 4 uur in den namiddag tot 2 uur in den vroegen mor gen na een betrekkelijke korte pauzete lang en daardoor te vermoeijeud. Evenwel de viering vau het vijfjarig lustrum der hoogeschool lost zich hoofdzakelijk daarin op en die ge regeld den academischen cursus volgt en op zyn tijd zijn studiën met het verkrijgen van den gewenschten titel ein digt neemt aan zulk een optogt slechts eenmaal deel. De meesten, die er thans aan deelnamen behooren bij een vol- gend lustrum tot de reünisten er. zien dan met blijde her inneringen weder een nieuw corps iu hunne voetstappen tre dengelijk de feestviering der oud-studenten van 1859- 1864 thans, die er aan deelnemen en die daarin verhinderd, werden, hun aangename herinnering geeft, ook daarin dat zij met genoegen en onder veel lof en achting van het deel der Leidsche burgerijwaarbij zij gunstige indrukken ach tertieten tot Leiden terugkeerden. Dat zij de vrucht van elke feestviering van het Leidsch stu dentencorps, dat, waar ook in kerk en staat en maatschappij hnu bestemming zij, de indruk niet verloren ga van het nut der höQ5»

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1