De Leidsclie Studentenfeesten. v. N°. 1626. Woensdag 7 Junij. A". ï&65.|! LE1DS0H DAGBLAD. Prys der Advertentiën, 1-6 regels 0.76. Iedere regel meer 12 J Cts. Geboorte-, hu- welyks- en doodberigten van 1-4 regeIs/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen ran genootschappen 6 Cts. Zegelrecht 3$ Cte. Spoortreinen van Leiden naar Graven hage, Delft, Schiedam ;u Rotterdam te S u. 33 m.; 10 n. 15 m.; I u. 14 m.; n. 4S ra.; 6 u. 6 m.; 9 u. 6 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 ra.; 10 u. 12 ra.; 11 u. 54 ra.; 2 u. 61 ra.; 4 u. 44 m.; 9 u.; en op Zon- en Feestdagen rijdt ook een trein van 's Hage naar Leiden des avonds te 10 u. 50 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haveu) naar Arasterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dageu, uitgeionderd des Zondags, 5 u.; va* Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandags ten 2} u. 's nam. de overige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiten dienst. Postbustigtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuvrstraat: 's morgens te 7 u.45 ra. en te 11 u ;'s namiddags te S u. 15 u. 'savonds te 7 n. 55 m, en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 35 m. 's namiddags. Oost-Iadisohe Laudpost. Over Southampton 1 en 17 over Triest, 7 eu 23; over Marseille, 9, 16 ea 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten vau elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's ra. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Bargemeetter en fFetfloudertMaaudag eu Donderdag te 11 uur. Guütmtttie pan Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Prettdent der Commissie van Fabricage des Zaturdags vaa tlt uur. - Bureau der Plaateelijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Arehiteel is te iprekeu op het Raadhuis, eiken werkdag van '«morgens 12 1 nur. Kantoor dar Plaatselijke Aooijusen, dagelijks van 82 uur en van 4—-7 uur; der ln- en Uitgaande Reohtea ea Aooijnteu dagelijks van 91 unr en van 36 uur; van '«Rijks Directe Belastiugeu, Maandag, Üiugsdag, Woensdagen Donderdag van 2 aur. van Zegel, Registratie dagelyks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen ko9t voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Num mers Vyf Cents. De academische cursus is geslotende groote vacantie aangevangen en in Leiden zou de gewone jaarlijksche zo- merstilte zijn weergekeerd, zoo niet de vijfjarige studenten- j feesten daarin eene verandering hadden gemaakt. In de j laatste dagen reeds veel drukte en vertier, aanstalten voor i een feestelijk aanzien, tot feestelijke verlichting, bemoeijin- gen van verschillenden aardaankomst van vreemdelingen en bezoekers die tot de feestvierenden willen behooren. De kerkgebouwen en de straten leverden daarvan het bewijs op en, terwijl de Zondag reeds gekenmerkt was door eene bui tengewone levendigheid, gaf Pinkster-Maandag vroegtijdig het sein tot de langvooruitgeziene feestviering. Het studen tencorps begaf zich op weg van het Academiegebouw naar Zomerzorg tot plegtige inhaling van de reünisten; geopend door het muzijkcorps van het regement veld-artillerie bewoog zich het collegium supremum met onderscheidene commissiën van regeling en bestuurgevolgd door de vijf faculteiten met de verschillende banieren daarheen en ontving de oud studenten die zich aan den trein sloten en zoo weder naar het Academiegebouw teruggekeerd, heette de praeses van het corps hen welkom in het groot auditorium. De heer Thorbecke herinnerde wat de oud studenten vroeger tot op- rigtiug en in standhouden van het studentencorps hebben gedaan en in welk een bloeijenden toestand zy het hebben achtergelaten. Hij bedankt hen voor hunne belangstelling in het plan tot deze zamenkomst, hij roept voor hun geest terug de oogenblikkentoen zij voor het eerst deze zaal bin nentraden en wijst er op, hoe zij na de aldaar verkregen kun digheden de maatschappij zijn ingetreden. Dóar zijn zij in ver schillende betrekkingen uit elkander gegaan, maar al werd de j een ter rechtzaalde ander tot den kanselof tot eemge an der betrekking geroepen hier op het feest der broederschap geldt geen onderscheid van rang of stand, geen familie- of andere band wordt hier rader geknoopt of bevestigd inte gendeel hier iu den kring der Alma Mater moeten alle boeijen en ketenen des burgelijken levens worden geslaakt en geldt alleen de leus van het academie-burgerschap. Daarom hoopte hy dan dat zydaaraan vasthoudendehunne oude gebruiken ook nu weer op nieuw in den kring der jongere broeders zullen volgen en dat zij zullen feest vieren als stu denten (Hierop werd het Iö Vivat aangeheven). Mr. Vlielander Hein, president van het corps in I860, advocaat te 's Hage, antwoordde hierop hoofdzakelijk 1°. dat de oud-studenten op nieuw hebben getoond behoefte te gevoelen aan de gemeenschappelijke berinnering van den ouden broederband 2°. dat de spreuk virtus, concordia, fides" hen ook na dit feest heilig zal biyven; 3°. dat het een goed idee is om de 5 jaren zulk een her inneringsfeest te vieren 4°. het vertrouwen dat dit feestals de vorige aan het doel moge beantwoorden leve academieleve het studentencorps; 5°. dank voor de invitatie. Van daar begaf de trein zich naar de sociëteit Minerva, waar de president-commissaris Wiersma de oud-studenten welkom heette en uit hun midden de heer Mr. van Swinderen daarop antwoordde. Dingsdag morgen was de tooi met vlaggen meer en meer uitgebreidde beweging toegenomende feestelijkheid in haar gewaad. Het groot concert op het feestterrein van de Ruïne, waar zich het muzijkcorps van het 2de regement dragon ders liet hooren, had des voormiddags plaats en telde eenige deelnemers, die tegen 3 ure het terrein verlieten om zich gereed te maken tot de bezigtiging van den gecostumeerden optogt, terwijl anderen in de gelegenheid waren, om hier en daar optenemen wat de illuminatie des avonds zou op leveren en daaronder die zich zeker reeds een voorstelling maakte van het effect, dat de illuminatietoestel, van wege het gemeentebestuur door de zorg van den gemeente-archi tect de beer J, W. Schaap geplaatst op de Vrouwensteega-

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1