Dingsdag 6 Junij. N0. 1625. Binnenlandsch Nieuws. ^6jT] LfilDSCH DAGBLA Desse Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 iu de drie maanden. Afzonderlijke Noih- rners Vyf Cents. Prys der Advertentiën1-6 regel»0.75, Iedere regel meer 12Ct9, Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Ct». Zegelrecht 36 Cts. j[niaiireiuen van Leiden naar Gravenbage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 38 in.; 10 u. 15 m.; I u. 14 m.; 3 u. 42 jn.; 6 u. 6 m.; 9 u. 6 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 ra.; 2 u. 61 ra.; 4 u. 44 ra.; 9 u.; en op Zon- en Feestdagen rydt ook een trein van 's Hage naar Leiden des avonds te 10 u. 50 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgesonderd des Zondags, 5 u.; va» Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandags ten 2J u. 's nam. de overige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiten dienst, Postbusligtiugen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nienwatraat's morgens'te 7 u. 45 ra. en te 11 n.;'s uamiddags te 8 u, 85 m. 'savonds te 7 n. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 35 m. 's namiddags. Oost-Indische Laudpoet. Over Southampton 1 en 17 over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. R^ks-Telegraaf. Dagelijks geopend vau 7 uur 's m. tot 9 uur 's av. -- Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's ra. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester est Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uu», Commtssis van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie east Fabricage des Zaturdags van 11l uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 nar. ILantoor der Plaatselijke Aooijnsen, dagelijks van 82 uur en van 47 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Aooijnseu dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdagen Donderdag van 9—-2 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 8—4; van de Hypotheken en het BLadaster van 94 uur. Z. M. heeft tot gewoon hoogleeraar in de faculteit van hesp. wijsbeg. en letteren aan de Leidsche hoogeschool benoemd Dr. H. Kernthans iu Eng. dien3t bij de sanslcr. school te Be nares en den heer W. F. G. Scheurleer erkend als consul vau Mexico te 's Gravenliageen zulks op den voet van Ned. onderdaau. - Z. M. stoomschip Cycloop is in dienst gesteld en zal te gen de helft van deze maand van het Nieuwe Diep naar Hel- levoetsluis vertrekken om van daar H. M. de Koningin naar Engeland over te brengen. Onder de personen die te Delft woonachtig zijn en die tegenwoordig waren bij den slag van Waterloo behoort ook Johanna Kriek, wed. van Nicolaas van den Agtersloot. Zij stond toen als marketentster bij de 3de cornp. van de 5de afd. inf. en was op het slagtveld tegenwoordig, terwijl hare andere beroepsgenooten zich naar Brussel hadden begeven. Haar echtgenoot nam als soldaat bij dezelfde compagnie mede deel aan den slag en overleed, kort na zijn terugkomst in het vaderland. Deze vrouw heeft zich aangemeld ter bijwo ning van het feest op den 25sten Junij a. s. te Leiden. Daar de uitnoodiging echtev alleen gerigt is tot de //oud soldaten", zal het te bezien staan of aan dit verzoek wei gevolg zal kunnen worden gegeven. De Gemeenteraad van Utrecht heeft 1000 beschik baar gesteldom op den gedenkdag van de overwinning bij Waterloo op 18 Junij muziekuitvoeringen op het Vree burg te geven en een vuurwerk aftesteken. In Friesland heerschen de mazelen onder de kinderen in vrij erge mate, zoodat de hoofdonderwijzer eener openbare school slechts één tiende gedeelte zijner leerlingen ter school kreeg. Ten bewjjzedat het bijgeloof de wereld nog niet uit is, diene het volgende: In het twee uren van Moerges tel gelegen dorpje Middelbeers, is een vrouw op Witten Donderdag door den bliksem getroffenhetgeen een ver wonding en verzwering aan dien arm heeft nagelaten. Nu zegt mendat die verzwering een genezende kracht heeft voor alle kwalen en, zoo als verteld wordt, zijn er reeds blinden ziende geworden en hebben lammen hun krukken weggegooidalleen genezen door den bewusten arm dier vrouw aan te raken. Duizenden en duizenden gaan er heen om genezen te worden en het dorpje is veel te klein om alle vreemdelingen te bevatten en stalling komt er te kort voor de paarden. De vrouw met den wonderdadigen arm rekent niets voor de genezingdoch men offert naar wel gevallen de vrouw is zeer afgemat van al dat strijken en wrijven van den vroegen morgen tot den laten avond zoodat men zeer bevreesd isdaar zy zelve nog zwak isdat zy het met den dood zal moeten bekoopen. Ook te Nijmegen heeft bij de laatste persoonlijke kerk visitatie een ouderling der Nederd. Hervormde gemeente al daar een formele klagt ingeleverd tegen de prediking van de leeraren Hooykaas, Herderschee en ter Haar, wegens de anti- hervormde richting die zy op den kansel, in de katechisatiën in geschriften en in openbare wintervoorlezingen voorstaan. Het provinciaal kerkbestuur van Zeeland heeft aan D». C. G. Slotemaker te Cats op verzoek het eervol emeritaat ver leendingaande 5 Junij 1865. Beroepen bij de Hervormde gemeente te Poortvliet Ds, J. E. Steenbakker Morslyon Loysen te Koudekerke; te Er- melo Ds. S, Hogerzeil Mz. te Wijk, die daarvoor heeft be dankt en te Yerseke de -kandidaat van Griethuizen. Bedankt door Ds. H. W. A. Verhoeff te Scheveningen voor het beroep naar Loosduiuen en door Ds. H. Timmer Wes terenen van Meteren te Aalburg voor dat naar Hierden. Beroepen bij de Christelijk Afgescheidene Gerefor meerde gemeente te Katwijk aan Zee Ds. D. Thijs te Lut- ten aan de Dedemsvaart. De benoeming van den heer Lucas, die Leiden vroeger onder hare meestgeachte ingezetenen mogt tellen tot luit.- admiraal bij 's lands zeemagtstrekte tot erkenning van ver vulde 70jarige dienst, toen hij 11. Dingsdag zijn tachtigste levensjaar had vervuld. Er is hoop den achtenswaardigen man als kanselier der beide Nederlandsche orden ook bij de feest viering op 2 5 Junij binnen Leiden te ontmoeten. Wij vernemen, dat van wege de Leidsche burgery aan het Leidsch Studentencorps een feest zal worden aan geboden te houden op het terrein van de Ruïne op Zatur- dag den 17den Junij aanstaande. De commissie heeft hare stadgenooten bij circulaire uitgenoodigdom daarin het be wijs te leveren, hoezeer zij het bezit der Hoogeschool waar- deeren en de leden van het Studentencorps zonder uilzon deringen te maken tot een feestelijke zaraenkonast te noodigeo.-

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1