V f?r iN°. 1622. Donderdag 1 Junij. A". 1 Binneniandsch Nieuws. V ft - W .v.* V» LEIDSGH DAfiBLA -v Deze Courant verschijnt eiken ilagbe halve Zon- en Feestdagen en kost voor Leiden 1.95, en franco per po3t 8.-80 in de drie maanden. Afzonderlijke Num mers Vjjf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels/0.7 Iedere regel meer 12j Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 36 C Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; t u. 14 ra.; 3 u. 42 ra.; 6 n. 6 m.; 9 u. 6 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 ra.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 m.; 2 u. 61 ra.; 4 u. 44 m.; 9 u.; en op Zon- en Feestdagen rjjdt ook een trein van 's Hage naar Leiden des avonds te 10 u. 50 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige danen uitgezonderd des Zondags, 6 u.; vau Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandags ten 2{. u. 's nam. de overige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiten dienst. Poatbusiigtingen aan de Lakeuhal, Katoeufabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 7 u. 45 m. en te 11 u s namiddags te 3 u. 35 ra. '«avonds te 7 u- 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 35 m. 'snamiddags. Oost-Indische Laudpost. Over Southampton 1 en 17 over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsteu van elke maand. Ryks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks vau 7 'srn. tot 10 u. 30 ra. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uui. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. -Burgemeesterdagelijks 110 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 nur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijusen, dagelijks van 82 uur en van 4—7 uur; der in- en Uitgaande Rechten eu Accijnzen dagelijks van 91 nur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdagen Donderdag van 92 nar. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft aan HDs. adjudant in buitengewone dienst*, den gepensioneerden vice-admiraal E. Lucaskanse lier der beide Nederlandsche ordenden rang verleend van luitenant-admiraal. De ledeu der Kon. familie hebben te kennen ge geven aan de uitnoodigmg tot bijwoning vau hel iandhuis- houdkuudig congres te Assen niet te kunnen voldoen. De Min. Thorbeeke beeft de hoop geuit, te kunnen komen, te meer, daar «juist op het gebied, waarover het congres licht pleegt te verspreiden voor de provincie veel te doen valt." In de zitting van den Gemeenteraad te 's Gravenhage zyn ingekomen de navolgende adressen 1°. van Jhr. Mock, lid der prov. staten van Zuid-Hollandom in navolging van Parijs, Loodeu en andere groote steden de te 's Hage staande pompenvan blikken bekers te voorzienten einde de voorbijgangers en de jeugd in de gelegenheid te stellen ts drinken. De voorzitter stelt voor om dit adres aan B. en W. te renvoyerentevens er bijvoegende, om met toestem ming van den raad, het verzoek van dien heer in te wil ligen. 2°. een missive van den heer Neville D. Goldsmid inhoudende dat, nadat hij kennis genomen haddat de ge meente met 't aanbod tol verkoop der gasfabriek enz. voor 1,400,0U0 geen genoegen neemt, maar hem daarentegen 1,1 OU,000 daarvoor heelt geboden, hij moet mededeelen dat hij dit aanbod voorhands niet kan aannemen. De Gemeenteraad van Delft heeft tot leeraar aan de plaatselijke instelling van onderwijs in de taal-, land- eo volkenkunde van Neerl.-Iudië benoemd Dr. A. VV. F. Juyn- boll te Leiden. Men verneemt, dat op den 21steu Aug. de lóden algemeene vergadering der broederschap van kandidaat-nota rissen in Nederland te Breda zal gehouden wordenonder het voorzitterschap van den heer H. vau Reijn Cz te'sGra- veuhage. Den 6 Juny aanstaandedes Dingsdags na Pinksteren, zullen de furnklubs van Bremen, Hanover, eet., met hunne muziekcorpsen en in kostuum Delfzijl met een bezoek ver eeren en turnfeest houden. Zij komen met Hamburger-, Bre mer- eu Hanoversche stoornbooten en zeiljagten. Reeds is voor 6 00 personen dinée besteld in de logementen. Uit Maastricht wordt berigt dat ingevolge de oproeping door den Minister van Oorlog van de oude strijders van 1813- 1815, zich 58 personen alhier op het stalhuis hebben aange meld die aanspraak kunnen maken op het bij koninklijk besluit ingestelde eereteeken. Als een bijzonderheid kunnen wij hier bijvoegen, dat zich onder die personen bevinden, de heer A. A. Königkolonel, plaatselijk kommandant en de beer Mr. U. W. E. Carius, procureur generaal bij het gerechtshof iu Limburg, te zeldzamer, daar beiden nog in actieve dienst zijn en zeer weinigen zich in die categorie zullen bevinden vooral in die vun laatstgenoemde; daar deze laatste iu 1824 de militaire dienst, als 1ste luib-adjudant der artillerie ver liet, in een rechterlijke betrekking werd aangesteld en na zijn rechtsgeleerde studiën aan de academic te Luik te heb ben volbragt, in 1829 promoveerde. Uit Zutplieu komen drie broeders, te zamen 225 ja ren oud, de feestviering op 25 Junij te Leideu bijwonen; een hunner is ridder van de Militaire Willemsorde. Te 's Hertogenbosch is men bezig gelden in te za melen voor de oude krijgers die naar Leiden zullen vertrek ken en was het bedrag Maandag reeds tot f 1500 geklom men. Het verkregen bedrag zal besteed worden om allen die er schamel uitzien te kleeden ten einde hen waardig te kunnen presenterenom aan allen een vrije heen en terug reis te verschaffen voor zoo ver dat noodig is, want de Stoombool-directie heeft vrije overtogl aangeboden tot Rot terdam en terug. Om ailen voor hun vertrek een maaltijd aan te bieden in de Stadskorenbeurs eu zal danwat nog overschiet bestemd worden voor volksfeesten en vuurwerk. Maandag middag ten 2 ure werd het monument voor wijlen den hoogleeraar J. L. C. Schroeder vao der Kolk, op de stedelijke begraafplaats te Utrecht plegtig onthuld. Een groote menigte van vrienden en belangstellendenuit Utrecht eu van elders zamengekomen eu waaronder zich een aanzienlijke vrouwenschaar bevondtwoonde deze plegtigheid bij. Toen de familie van den manwien deze hulde gold eu de leden der commissie zich vóór en naast het nog om hulde gesteente hadden geplaatst, trad de hoogleeraar Op- zoomer op, om in een korte maar welsprekende rede te wij zen op de beteekenis van deze ure en de aanwezigen het beeld van den Snvergetelijken" weldoener en vriend voor den geest te roepentot wiens eer dit gedeukteeken was

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1