Evangelie-Prediking, te 10 uur 63°. Dingsdag morgen te 5 uur 60°, te 8 uur 68c, 's middags te 12 uur 79°, 's namiddags te 4 uur 66°. Buitenlandsch Nieuws. De Hertog van Brunswijk heeft dezer dagen een wets ontwerp bij de Stendeu doen indienen strekkende tot het verleenen van de noodige kredietenom het afgebrande re sidentieslot te herbouwen. De kosten daarvan zijn geraamd op 985,000 th. Een bedrag van 600,000 th. zal bestreden worden uit het zoogenaamde Kammerfonds en de resterende 3 85,000 th. uit het fonds der batige saldo's van vorige rekeningen. Te Antwerpen werd in de vorige week een wettig hu welijk voltrokken tusschen een jongman van 20 en een jonge dochter van 18 jaren. Het bruidje had dienzelfden morgen ten 7 ure een welgeschapen zoon ter wereld gebragt; ten 8 ure hield zij zich reeds weder bezig met haar trouw-toilet; ten 10 ure begaven bruid en bruidegom, vergezeld van de getuigen, zich naar het stadhuis; en van daar naar de kerk en onmiddellijk hierop had de doopplegtigheid van den jong geborene plaats; ten 3 ure werd de bruiloft gevierd te St. Job, als wanneer het jonge paar naar hartelust danste; ten 7 ure moesten bruidegom en bruid van elkaêr scheiden omdat hij als soldaat der ligting van dit jaar zich per spoor trein weer bij zijn regement moest begeven. Het Belgisch blad, waaraan dit berigt ontleend wordt, verzekert er de geloofwaardigheid van en voegt er ten slotte bij, dat zoo wel de jonge vrouw als den jonggeborene den nacht zeer rustig he bben doorgebragt. In de handelssteden van Frankrijk wordt een adres onderteekend, waarin de Keizer verzocht wordt de accijnseu af te schaffen. De Sultan heeft aan de Roomsch-Kalholiekente Kou- stantinopel gevestigdhet noodige terrein afgestaan om een kerk te bouwen. Te St. Petersburg hebben aanzienlijke dames een som gelds bijeengebragt, ten einde een groot kruis van lapis- lazuli, met edelgesteenten versierd, te doen vervaardigen, 't welk als geschenk aan Prinses Dagmar van Denemarken, verloofde van den overleden Grootvorst Nicolaas, zal wor den aangeboden. Te Moscou wordt met hetzelfde doel een bijbel vervaardigd met een band van massief goud en paar- len. - De Keizer van Rusland heeft de Prinses uitgenoodigd om Petersburg te bezoeken; zij zal zich spoedig derwaarts begeven. Men meldt uit Petersburg de volgende bijzonderheden omtrent de afscheidsvoorstelling door Friederika Gossmann gegeven. De waarde der bouquetten haar bij die gelegen heid toegeworpen wordt op ruim 15 00 zilv. roebels geschat; en bevonden zich enkele bouquetten ouderwaarvoor 100 z. roebels waren betaald. Zij ontving echter ook duurzamer geschenken. Onder deze komt voor een horologiewelks kast is gevormd van een enkelen robyn, in het rand ver sierd met diamanten. Den zomer brengt de begaafde vrouw door in Stiermarken op een harer goederen. In het aanstaande voorjaar keert zij op verzoek van hoog geplaatste personen naar Petersburg terug, tot het geven van eenige gastrollen. Men zegt dat dit is geschied op een wenk fan de Keizer lijke familie, die door het overlijden van den Grootvorst niet in de gelegenheid kon zijn een harer voorstellingen bij te wonen. OFFIÜIBËL Ai i IS U W Burgemeester en Wethouders van Leiden, kennis be komen hebbende dat bij HH. Studenten der Leidsche Hoo- geschool het voornemen bestaat, op Dingsdag 6 Junij e. k., zoo bij dag als bij avond, een gecostumeerden optogt te houden ter herdenking van het 290-jarig bestaan dier Hoo- geschoolnoodigen by deze de ingezetenen dringend uit, om door het uitsteken van vlaggen endes avonds van ge- melden dag, door een algemeene verlichting aan die feest viering meerder luister bij te willen zetten en daardoor van hunne belangstelling in het bezit dier Hoogeschool te doen blijken, terwijl de Heeren der Gebuurten daartoe verzocht, zich bereid verklaarden tot den goeden uitslag ten deze te willen medewerken. Ad verten tién. Voor de hartelijke deelneming bij gelegenheid onzer 25-Jarige Echtverbindtenis aan ons betoond betuigen wij onzen innigen dank. A. J. ZUUR, De jongste onzer lievelingen werd ons heden door den dood ontnomen. K. HAREMAKER Pzn., A. HAREMAKER de wit. Bij den Ondergeteekende zijn te bekomen gevulde LAM PIONS a 10 cent per stuk, het glas er onder begrepen, alsmede ledige glazen. J. H. VAN KEMPEN, op den Fluweelen Burgwal, 's Gravenhage 22 Mei 1865. Vereeniging voor Christelijke Belangen. op HEMELVAARTSDAG 25 Mei 1865, des avonds ten zes ure, Ds. J. J. RICHARl*, Pred. te Zeyst. ZAAL, Noordeiude. Monsieur le Pasteur PHILIPPE BOUCHER donnera une Predication en Fran9ais dans la Salie du Noordeinde. Vendredi le 26 Maia 7| heures du soir. La collecte a l'issue du culte sera appliquée a une oeuvre -pressante de la société centrale. Aan de Schuldeischers in het Faillissement van JAN HEN DRIK ADRIAANS, vroeger Kastelein in de Sociëteit Mi nerva te Leidenen aldaar over het dienstjaar 1863/4 ge patenteerd geweest als Tapperzeggende wettiglek gedomi cilieerd te zijn te Leidendoch tijdelijk zich bevindende le Amsterdam wordt bij deze kennis gegeven, dat in een ver gadering, den 24sten Mei 1865 des namiddags ten één uur te houden in een der lokalen van het Geregtsgebouw aan het Rapenburg te Leiden, beraadslaagd zal worden over een door den gefailleerde aangeboden accoord. De Curator H. W. STUFFKEN. VERKOOPING op de Hofstede OVERVAART, aan de Ring vaart van Haarlemmermeerachter het Landgoed Elsbroekte Hillegom, ten overstaan van den aldaar residerenden Notaris M. E. BOOY, op Woensdag 24 Mei 1865 's morgens 10 ure, van 275 Lammeren, geboren in 1865 en 100 éénjarige Schapen, de meesten 2 en 3 maal gekruist met uitstekende Engelsche Rammen en buitenmate geschikt voor de fokkerij of vetweiderij. De éénjarige Rammen meest allen gesneden. Betaaldag 1 September 1865 tegen solide horgtogt, of a contant met 50/o korting. C. P. ZUUR van haagen. Leiden, 13 Mei 1865. Leidén, 22 Mei 1865. Eenige en algemeene kennisgeving LAMPIONS. door

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 3