Maandag 22 Mei. 1 'K N°. 1614. Binnenlandsch Nieuws. Ai LEIDSCH Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagen en kost voor Leiden 1.96, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Ceuts. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.76, Iedere regel meer 12| Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels^.90, Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cta. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam to 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; I u. 14 ra.; 8 u. 42 m 6 u. 6 m.; 9 u. 6 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 m.; 2 u. 51 m.; 4 u. 44 m.; 9 u.; en op Zon- en Feestdagen rijdt ook een trein van 's Hage naar Leiden des avonds te 10 u. 50 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Arasterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige da^en, uitgezonderd des Zondags, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandags ten 2|. u. 's nam. de overige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiten dienst. Poatbusligtingen aan de LakenhalKatoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 7 u. 45 m. en te 11 u ;'s namiddags te 8 u. 35 m. 'savonds te 7 u. 55, m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 35 m. 'snaraiddags. Oost-Indisohe Landpost. Over Southampton 1 en 17 over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-IndUohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. RyUs-Telegrauf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Teiegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks 110 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. - De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgeos 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 82 uur en van 4—7 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Aooijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maaudag, Diugsdag, Woensdagen Donderdag van 9—2 aur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en bet Kadaster, van 94 nur. Z. M. heelt J. J. Snel benoemd tot burgemeester der gemeente Moordrecht en tot lid van het collegie van regen ten over het huis van arrest te Appingadam Mr. E. van Loon kantonrechter aldaar. Z. M. heeft benoemd tot inspecteurs der reg. en dom. van de 2de kl. de heer J. L. Becking, thans van de 3de kl.; van de 3de kl. de heer Mr. A. van Hettingen Tromp, thans ontvauger der Reg. en Dom. te Yianen voorts tot ontvan ger der dir. bel. en acc. te Capelle c. a.de heer L. P. J. Baerveldt, thans te Drielalsmede te Heinkenszand c. a de heer H. de Graaf, thans te St. Anna Parochie. Met 1°. Junij aanstaande wordt de luitenant ter zee van de 2de kl. J. L. Inckel weder in activiteit geplaatst op Zr. Ms. wachtschip te Willemsoord. In de voorwaarden der concessie, aan de heeren Swaan en van Heyningen te 's Gravenhage verleend voor den aan leg en de exploitatie van een haven te Scheveningen en van een spoorweg van daar naar Utrecht en verder, is bepaald dat de zijtak naar Leiden moet aanvangen uit de hoofdlijn, ruim 1000 ellen bezuiden de kom der gemeente Koudekerk, ter plaatse nader vasttestelien, en zich van daar rigtende naar Leiden, aansluiteude aan den Hollandschen spoorweg en met het station van dien spoorweg in verbinding gebragt, ter wijl over het Galgewater een behoorlijke brug met beweeg baar gedeelte voor schepen met staande masten moet gebouwd worden. - De spoorwegen moeten zoodanig met de spoor wegen aan welk zij aansluitenverbonden wordendat de reizigers en koopmansgoederenwanneer de inrigting van de dienst het eischtzonder overlading van den eenen spoor weg op den anderen kunnen overgaan. Door de comm. uit het prov. gerechtshof in Gelderland, belast met het afnemen van examen aau hen die den graad van kandidaat-notaris wenschen te verkrijgenis als zooda nig toegelaten de heer M. J. Eigeman van Leiden, wonende te Borculo. Men verneemt dat het den heer J. P. Bredius, te Dordrecht, gelukt is voor zich en den ingenieur van der Made, Van het Russische Gouvernement de concessie te ver krijgen, welke ook door Engelsche en Fransche ondernemers gevraagd was geworden, om Moskou door gaz te verlichten. Te Delft heeft 11. Woensdag plaats gehad de aanbe steding der levering van 80 brandspuiten voor de Over- zeesche bezittingen, die aangenomen zijn door den heer W, Howen aldaar voor 47 560, de laagste inschrijving. De overige inschrijvers waren de HH. Pasteur voor 53823 en Bek kers voor f 54199. Vrijdag is uit de gracht aan de Verwersdijk te Delft opgehaald het lijk van een kleermaker, die sedert eenige dagen vermist werd en zich dikwijls aan misbruik van ster ken drank schuldig maakte. Donderdag nacht omstreeks half twee ure werden de be woners van Zutphen door brandklok tromgeroffel, enz. gewekt, omdat er brand was uitgebarsten in de bakkery van den bak ker van L. in de Beukerstraat. Gelukkig was dit gebouw ste vig ommuurd, daar anders de schade groot zou geweest zijn, aangezien het tusschen een tal van woonhuizen zeer digt stond ingesloten. Slechts één brandspuit kon werken omdat het per ceel moeijelijk te bereiken was; de slangen toch moesten door het woouhuis gelegd worden. Om half drie was de brand ge lukkig gebluscht en had zich slechts tot genoemde bakkerij be paald. Donderdag namiddag ten 4 ure sloeg bij een hevig onweder de bliksem in een der hooibergen op de bouwhoeve van de wed. W. S. onder de heerlijkheid Marenwaerdt, waar door beiden hooibergen spoedig tot den grond zijn afgebrand met de daarin geborgen gereedschappen en eenig veege lukkig is het huis bewaard gebleven. Hoe onvoorzigtig het is, kleine kinderen des nachts bij zich in bed te nemen is Dingsdag weder te Middelburg gebleken. Een vader, sedert eenige weken weduwnaar, had zijn zoontje van 1£ jaar naast zich te slapen gelegd. In zijn slaap schijnt hij het kind op de eene of andere wijze uit het bed te hebben geduwd: althans, bij zijn ontwaken zag hij het wichtje met het hoofd naar beneden en de voetjes in de ledekantgordijnen verward, aan zijne zijde hangen. Alle levensgeesten waren reeds verdwenen. Naar men verneemt is men, van wege het Roomsch- Katholiek Parochiaal Armbestuur te Schiedamvoornemens binnen die gemeente op te rigten bijzondere scholen voor het lager onderwijs, ten einde op deze wijs aan de Katho lieke jeugd de gelegenheid te verschaffen door bijzonder on derwijs te worden opgeleid.

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1