N°. 1613. Zaturdaa 20 Mei. 865. Binnenlandsch Nieuws. i, t V LEIDSGH DAGBLAD. Dene Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, eu franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Num mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels/0.75, Iedere regel meer 12J- Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0 90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 6 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te S u. 38 m.; 10 u. 15 m.; 1 u. 14 ra.; 3 u. 42 na.; 6 u. 6 m.; 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 m.; 2 u. 51 m.; 4 u. 44 m.; 9 u.; en op Zon- en Feestdagen rijdt ook een trein van 's Hage naar Leiden des avonds te 10 u. 50 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd des Zondags, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandags ten 2^. u. 's nam. de overige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiten dienst. Poitbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morgens te 7 u. 45 m. en te 11 u ;'s namiddags te 3 u. 35 m. 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 35 m. 'snamiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 16 en 25 van elke maand.West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorvreg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u. 30 m. av, Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks 110 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10 2 uur. - De Gemeente-Jrehitect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aoeijusen, dagelijks van 82 uur en van 47 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Aooijuteu dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 's Rijks Directe Beiattinge-rVluaudag, Diugsdag, Woensdagen Donderdag van 9—2 aur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypothekeu en het Kadaster, van 94 uur. Op 20 dezer zal de audiëntie van den Minister van Binnenlandsche Zaken niet plaats hebben. De directie der Nederlandsche Rynspoorweg-Maat schappij heeft, zoodra het plau der regering bekend was ge worden om een vereeniging van de oude krijgslieden van 18131816 te Leiden te doen plaats hebben, ter wegrui ming vau het bezwaar, hetwelk de reiskosten mogten ople veren, zich aan den Minister van Oorlog bereid verklaard, om allen die ter deelneming aan gezegd feest van den Rijn spoorweg gebruik zouden willen makenhet kosteloos vervoer over dien weg in de rigting naar Leiden en terug toe te staan. Op de stoombooten van Nieuwediep naar Amsterdam is aan de strijders van 1813—1815 ook vrijen overtogt aan geboden. - Te Arnhem hebben zich 26, te Rotterdam 130 per sonen aangemeld, om als gewezen strijders van 1813-1815 het feest te Leiden bijtewonen. De Gemeenteraad van Rot terdam heeft aan Burg. en Wethouders een onbeperkt ere- diet verleend, om de reis- en verblijfkosten te vergoeden. Te Nieuwediep kan met elk oogenblik het Russisch eskader binnenvallen; een dezer oorlogsbodems heeft het lijk aan boord van wylen den Russischen Grootvorst-TrooDopvol- ger, die den 24 April jl. te Nizza is overleden. Het lijk wordt naar St. Petersbrug overgebragt om aldaar te worden ter aarde besteld. In de zitting van den Gemeenteraad te Amsterdam op 17 dezer, werd op verzoek ontslag verleend aan den heer H. Beijerman, als hoogleeraar in de Nederlandsche taal en geschiedenis aan het Athenaeum lllustre. In den gemeenteraad van Amsterdam heeft de heer Wolterbeek bekend gemaakt, dat hij wegens toenemende be zigheden zjjn ontslag neemt als lid van den raad. Dingsdag namiddag is naar het buiten gasthuis gebragt H. Petersen, woonachtig op de Nieuwmarkt te Amsterdam. Die persoon bevond zich in den tuin der Nederlanden met een vriend. De laatste nam een met hagel geladen geweer, dat achter een boom stond, om op schadelijke vogels te schieten, schertsende op en legde op Petersen aan onverwachts ging het geweer af, het schot trof Petersen zoodanig in het aangezigt, dat hij naar men vreest een oog zal verliezen. In de gemeente Steenwijkerwold zijn in den laten avond van Zondag acht arbeiderswoningen verbrandwaar door de meeste gezinnen have en goed hebben verloren en iü den betreurenswaardigsten toestand verkeeren. De brand moet ontstaan zijn in een bedstede van een bejaarde vrouw, door het omvallen van een brandende lamp, die op de bed plank geplaatst was en waardoor het beddegoed in vlam geraakte. Te Berkel en Rodenrijs is beroepen Ds. H. J. P. van der Linden, pred. te Heeg (Friesland); alsmede te Ee (Fries land) Ds. N. Warmolts, thans te Gerkeskloosterdie II. Zon dag aan zijn gemeente bekend maakte, dat hij voor het be roep naar Berkel en Rodenrijs had bedankt. Beroepen bij de Hervormde gemeente te Alphen aan den Rijn Ds. C. J. Bryce te Aarlanderveen. Ds. J. J. Ruys te Oude en Nieuwe Wetering heeft voor de beroepen naar Bleskensgraaf en Polsbroek bedankt. - Op de eerste lammerenmarktdie heden Vrijdag alhier werd gehouden, waren 7706 stuks aangevoerd. Uit de Kaapstad wordt het volgende berigt.- De groote woltentoonstelling te Port Elizabeth is uitnemend afgeloo- pen. Er werden meer dan drie honderd balen vertoond ais exemplaren en de qualiteit liet niets te wenschen over. Do beste monsters haalden, bij openbare veiling, niet minder dan 1/6 per pond. Aanstaande maand verwacht men de finale beslissing' van het Hoog Gerechtshof in de zaak van Ü9. Burgers. Ook ia een klagt ingediend bij de Synodale commissie van de min derheid tegen den ring van Tulbaghwegens het niet toe laten van Ds. Kotzé tot de vergadering. Beroepen zijn te Sutherland Ds. A. P. Meiring; te Fransch- hoekDs. A. A. Louw; te Croonstad, Ds. C. A. G. van Heiningen; te EdenburgDs. van Broekhuizen. Bedankt: voor KnijsmaDs. van Niekerk voor Garderen (Nederland), Ds. van Broekhuizen. Onder de namen der passagiers, die met de mailboot vertrekken bevindt zich ook die van Dr. A. N. E. C'han» guiondie met zijn gezin dit gewest voor goed gaat ver laten. Eerst als professor aan het Zuid-Afrikaanscb athenaeum in de oude eu nieuwe letterkunde, vervolgens als ontwer per en beslierder van een eigen opvoedingsinstituut, waarvan

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1