N». 1607. Zaturdag 13 Mei. A°. fS65. Binnenlandse!] Nieuws. LKIBSIMi DAGBLAD Deze Couraut verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagenen ko9t voor Leiden 1,95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nora- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels 0.76. Iedere regel meer 12$- Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90, Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 36 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; 1 u. 14 m.; 3 u. 42 m.; 6 u. 6 m.; 9 u. 6 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 m.; 2 u. 51 m.; 4 u. 44 m.; 9 u.; en op Zon- en Feestdagen rijdt ook een trein van 's Hage naar Leiden des avonds te 10 u. 50 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd des Zondags, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandags ten 2u. '9 nam. de overige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat:'s morgens te 7 u. 45 ra. en te 11 u.;'s namiddags te 8 u. 35 m. 'savouds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 35 m. 'snaraiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton 1 en 17over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag, te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks 110 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijusen, dagelijks van 82 uur cn van 4—7 uur; der In- en Uitgaande Reohten en Acoijnseu dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdagen Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. de Koning heeft aan den kommissaris des Ko- nings in Limburg en aan den opperbevelhebber in de 7de militaire afdeeling den vereerenden last opgedragen, den Ko ning vau Pruissen bij het a. s. feest te Akenop den l4den dezer, namens den Koning der Nederlanden te gaan com plimentereu. In de Maandag gehouden zitting van den Gemeente raad te 's Gravenhageis 0. a. behandeld het ontwerp-adres aan de Tweede Kamer der Staten-Generaalinhoudende het verzoek, dal het ontwerp, thans bij de Kamer aanhangig, nopens de wijziging van de gemeentewet voor zooveel de plaatselijke belastingen betreft niet worde goedgekeurd. Naar het oordeel van den Minister van Binnenland- sche Zaken zijn leveringen aan gemeente-instellingen in art. 2a der wet van den 28 Junij 1854 (Staatsblad n°. 100) genoemdte beschouwen als leveringen aan de gemeente zelve gedaanen zelfs de omstandigheid dat over die in stellingen een afzonderlijk finantiëel beheer wordt gevoerd neemt het karakter van gemeentezaak niet weg. In een Maandag gehouden buitengewone vergadering heeft de Gemeenteraad te Utrecht een adres aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal vastgesteld, houdende bedenkin gen tegen het, door de regering ingediend wetsontwerp tot wijziging van art. 245 der gemeentewet. - Aan de Amst. Ct. wordt het volgende medegedeeld ^/Aan den heer Mr. G. Groen van Prinsterer, den waardigen vertegenwoordiger der nationale belangen in zijn betrekking al schrijver en als afgevaardigde naar de Tweede Kamer der Staten-Generaalzal door zijne hoogschatters een adres wor den aangeboden bij zijn aftreding als lid der Wetgevende Vergadering, waarbij allen, die zich daartoe opgewekt zul len gevoelen, door mede-onderteekening zich zullen kunnen aansluiten. Door de commissie uit het prov. gerechts-hof in Zuid- Holland na afgelegd examen als candidaat-notarissen toe gelaten de heeren G. C. Visser, Mr. P. P. Andreas, Mr. W. D. J. van der FeltzL. van Doesburgh en J. M. Richelle. Op de verkooping der bibliotheek van wylen den heer C, G. Withuys, door de boekhandelaars C. van Doorn en Zoon te 's Hage gehoudenzijn de door den diehter in handschrift voor de per3 gereed nagelaten twee dichtbundels en beschrij vend dichtstuk //Willem Barentz" voor den heer J. Kueppel- hout voor de som van fZ00 gekocht. Als een zeldzaamheid deelt men mede, dat toen Dings- dag 11. de verkiezing plaats had van vier leden voor de Sta ten van Utrecht, te Amerongen drie heeren het stembureau uitmaakten die allen den naam //de Ridder" voeren Woensdag is de spoorweglijn Zwolle-Kampen met feeste lijkheden geopend, en zijn dien dag te Kampen volksver makelijkheden gehouden. Uit Meppel berigt men van Woensdag 11.: Heden mid dag heeft alhier en in de omstreken een vreeselijk onweder gewoedvergezeld van geweldigen stortregen en hagelbui. In 't naburige Nijeveen is een koe van den landbouwer Kara ten door den bliksem getroffen en op de plaats dood ge bleven. Hoofdkiesdistrict Alphen. Herkozen de heeren Mr. C. van der Vies, met 361 en F. W. Rözener Mans met 221 stemmen. Hoofdkiesdistrict Soetermeer. Herstemming tusschen de heeren Mr. P. Blussé die 222, A. T. L. Bichon van IJs- selmonde (aftredend lid) die 189 Mr. H. A. A. van Berckel die 184 en P. Keijzer Pz., (aftredend lid) die 166 stem men verkregen. -Men leest in het Indisch Weekblad van het Recht. Tot geruststelling van alle conservativen kunnen wij hun de mededeeling doen, dat de vrijspraak van den loerah, die het omhakken der koffij-boomen in het Bamtamsche had gelast, reeds bij voorbaat was geneutraliseerd door het ons eerst thans bekend geworden feit, dat de daders der omhakking, zynde 60 in getal, ter zake van het feit, dat volgens de hoogste rechtspraak noch misdrijf, noch overtreding daar- stelde, behoorlijk op de politierol met 20 rottingslagen, de manzijn gestraft. De strafoefening duurde van des morgens 8 tot des na middags 2 ure en werd door het liefelijkste weder be gunstigd. Het aantal bedeelden bij de verschillende armbesturen alhier is afgenomen behalve de tijdelijk bedeelden bij de Ne- derduitseh Hervormde diaconie. Opmerkelijk is het verschil bij vroeger, gelijk blijkt uit de vergelijking met het jaar 1857

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1