N°. 1598. Woensdag 3 Mei. A°. 1,865. - Binnenlandsch Nieuws. l.lilllSCII DAGBLAD. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels/o.75. Iedere regel meer 12$. Cts. Geboorte-, bu- welqks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; I u. 14 ra.; 3 u. 42 m.; 6 u. 6 m.; 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 m.; 2 u. 61 m.; 4 u. 44 m.; 9 ti.; en op Zon- en Feestdagen rijdt ook een trein van 's Hage naar Leiden des avonds te 10 u. 50 ra. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd des Zondags, 5 ti.; van Arasterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandags ten 2$. u. 's nam. de overige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiten dienst. Postbusligtiagen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 7 u.45 m. en te 11 u ;'s uaraiddage te 8 u. 35 m, 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen ten 11 u. en 3 u. 35 m. 'snamiddags. Oost-Indisohe Landpost, Over Southampton 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 26 van elke maaud.West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uur 's m. tot 9 uur's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. Be Gemeente-Arehiteet is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 82 uur en van 47 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Aooijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 's Rijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdagen Donderdag van 92 aur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijks Nora- raers Vijf Cents. Z. M. heeft S. G. Siedsesz, op zyn verzoek, eervol ontslagen als burg. der gem. Stavoren. Naar men verneemt zal H. M. de Koningin den 17den Mei a. s. wederom het huis ten Bosch betrekken. Men verzekert dat tot hiertoe nog niets bepaald is omtrent den tijd, dat de Koninklijke familie Amsterdam zal bezoeken. De Tweede Kamer der Staten-Generaal heeft heden op voorstel van den heer van Zuijlen van Nijvelt, met al- gemeene stemmen het volgende besloten De Kamer besluit de regering uit te noodigen aan het Gouvernement der Vereenigde Staten van Noord-Amerika het leedwezen en de verontwaardiging der Kamer kenbaar te maken bij het vernemen van den verraderlijken en laag- hartigen aanslag, waarvan de voormalige President der Unie, Abraham Lincoln het slagtoffer is geweest." De Minister van Buitenlandsche Zaken heeft medegedeeld wat, na het ontvangen van het treurig berigtdoor den Nederl. Regering, ook uit naam van Z. M. den Koning reeds is gedaanpm het leedgevoel over het ontzettend voorval kenbaar te maken. De Regering verzette zich niet tegen het gedane voorstel en zou gaarne de gevoelens van d« Kamer aan het Amerikaansch Gouvernement overbrengen. De commissie van het provinciaal gerechtshof in Zuid- Hollandbelast met het afnemen van het examen van hen die kandidaat-notaris wenschen te worden, zal den éden, Bden en llden dezer tot dat einde in het gebouw van dat gerechtshof vergaderen. Het getal personendat zich tot dat einde heeft aangemeld, beloopt 16. Naar men verneemt is de persoon van Jacob Breggeman van zyn ziekte in zoo verre hersteld, dat hij eerlang, wegens den moord te Monster gepleegdvoor het provinciaal gerechts hot in Zuid-Holland zal kunnen terechtstaan. De algemeene vergadering van de Nederl.-Vereeniging tot afschaffing van sterken drank zal gehouden worden te 's Gravenhage op Diugsdag en Woensdag, 4 en 5 Julij e. k. Heden Dingsdag geniet de heer H. Kemper, bode bij den heer procureur-generaal bij den Hoogen Raad der Ne derlanden het zeldzaam voorrecht, z\jn BOjarigen diensttijd zoo in militaire als burgerlijke dienst, te herdenken. Laatst gemeld® dienst wordt door hem voortdurend met den mees ten ijver en naauwgezetheid vervuld. In de heden Dingsdag gehouden zitting van den Gemeenteraad te 's Gravenhageis na een hevige discussie tusschen de voor- en tegenstanders van het nieuwe belas tingstelsel, thans bij de Hooge Regering aanhangig, een voor stel van Burg. en Weth. verworpen om zich met het rap port van de Commissie voor de belastingen te vereenigen. De conclusie van dit rapport strekte om geen nieuw adres aan de Tweede Kamer nopens dit nieuw wetsvoorstel in te dienen. De 14 leden, die tegen dit rapport stemden, waren meest van meening dal het stilzwijgen van den Raad in het oog van de Tvreede Kamer als een goedkeuring van het nieuwe wetsvoorstel zou toeschijnen. Het voorstel van den heer Frar^ois, om op nieuw tot de Tweede Kamer bjj adres, waarin de be zwaren tegen het nieuwe voorstel zouden vervat wordente wenden werd dan ook aangenomen. Vervolgens werd eene commissie benoemd tot opmaking van dit adres. Daartoe wer den benoemd: de heeren Collot d'Escurey, Stam, Polak Daniëls, van der Hein en Francois. - Zaturdag avond bezweek na een kortstondige ongesteld heid op 64jarige leeftijd de heer C. Soetens te's Gravenhage een onvermoeid werkzame man sedert jaren op het gebied der Industrie ijverig bezig, vroeger door de uitgave van een tijd schrift 't laatst door het ontwerpen en aanleggen van railroutes of paardenspoorbaan. In de vorige week hebben te Utrecht onderscheidene bijeenkomsten plaats gehad, Maandag en Dingsdag werd het jaarfeest der Utrechtsche Zendingvereniging gevierd, met een examen der kweekelingeneen godsdienstige za- menkom8t in de Jacobskerkwaarbij Ds. B. Gewin van IJg- selsteijn een opwekkende rede hieldeen algemeene verga dering van afgevaardigden en leden en een plegtige open bare feestviering in de Domkerk, waarin Ds. Heldring uit Hemmen Dr. Fabri uit Barmen Ds. Gunning en Ds. Schuur man uit 's Hage en de heer J. C. Voorhoeve uit Rotterdam het woord voerden en Ds. Jorissen uit Utrecht meteen treffend en krachtig gebed de vergadering sloot, waarin ongeveer ƒ1000 werd gecollecteerd. Dingsdag avond was er in de ruime zalen van den penningmeester Mr. J. A. Grothe eeu gastvrije ontvangst van de leden. - Woensdag hield de Evan gelisch confessioneele predikanten-vereeniging een vergadering,

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1