N°. 1595. Zaturdag 29 April. Aü Binnenlandsch Nieuws. LEI IIS in Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1,95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels/0.75. Iedere regel meer 12| Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cta. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 51 m.; 3 u. 46 m.; 6 u. 6 m., 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te] 8 u. 44 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 56 m.; 4 u. 49 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd des Zondags, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandags ten 2f u. 's nam. de overige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiten dienst. Pottbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nienwstraat: 'smorgens te 8 u. en te 10 u. 50 m.;'s namiddags te 8 u. 45 m. tsavonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 m. en 3 u. 45 m. 'snamiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton 1 en 17 over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indisohe den 14 en voorlaatstenivan elke maand. Rij Us-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 30 m. 's m.tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en JFethouders, Maandagen Donderdagte 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks t 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijnsen, dagelijks van 82 uur en van 4-7 uur;der lu- en Uitgaande Reohten en Aooijnseu dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 's Rijks Directe Belastingen, Maandag, üingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot burgemeester der gemeente Rijp F. H. van Bommel en tot on tv. der dir. bel. en aco. te Borger Th. Koek, thans surnumerair der bel. te Zwolle. Z. M. de Koniug van Pruissen heeft tot ridder der Kroonorde 3de kl. benoemd de luit. ter zee 1ste kl. Jhr. H. O. Wichers, adj. van den Minister van Marine. De eindverslagen van het onderzoek der gewijzigde belastingwetsontwerpen in de afdeelingen der Tweede Kamer zijn openbaar gemaakt. Het oorspronkelijk hoofddenkbeeld, afschaffing der plaatselijke accijnsenvond slechts in een enkele afdeeling nog bestrijding; het vervallen der uitkee- ring van een deel van den accijns op het gedistilleerd aan de gemeenten werd gunstig opgenomenmaar tegen de regeling van den census bij den afstand van 4/5 der per sonele belasting aan de gemeenten bleven gewigtige bezwa ren. In dien afstand met het oog op de belangen der schat kist had men vrees; want, terwijl niemand bezwaar had in een verhoogiug van den wijnaccijns, dachten vele minder gunstig over de verhooging van het recht op de thee en vond het denkbeeld, om den accijns op het geslagt met 40 opcenten te verhoogen, bij de groote meerderheid tegenstand. Ten aanzien van de wet tot herziening van de personele be lasting, waren enkele hoofdbedenkingen in volle kracht ge bleven zooals de belasting op de vrouwelijke dienstboden en de algeraeene schatting en telling der grondslagen. Som mige leden betwijfelden de noodzakelijkheid der vaststelling van een nieuwe wet op het personeel. Enkele leden zouden zich verklaren tegen de opheffing van het zegelrecht op de dagbladenindien de groote maatregel tot opheffing der plaatselijke verbruiksbelastingen tot stand kwamalleen uit het oogpunt van het belang der schatkist. Men verwacht thans de behandeling van die wetsontwer pen na den afloop van de Haagsche kermis. Omtrent de verantlering in de uniform der artillerie en infanterie wordt nog het volgende gemeld; voor groot en klein tenue hetzelfde model jas (zeer kort)de epaulet ten der officieren zullen afgeschaft en vervangen worden door kleine metalen schouderstukken in den vorm van wingsen waarop de onderscheidingsteekenen in zilvet zullen worden aangebragt; de groote tenue-chakot zou vereenvoudigd wor den en de klein tenue-chakot worden afgeschaft en vervan gen door een gemakkelijk en doelmatige pet. Ook zou voor de infanterie de witte uitmonstering worden vervangen door geele. Dat het Waterloo-feest ook in de provincie Friesland wordt voorbereid en zoo voortgaande een echt nationaal feest zal worden, blijkt uit hetgeen uit een der voornaamste plaat sen van dat gewest, Beesterzwaagwordt medegedeeld, waar de Raad reeds heeft besloten dat de kinderen in de ver schillende scholen der gemeente (Opsterland) by die gele genheid uit de algemeene kas feestelijk zullen worden ont haald. De directeur van het postkantoor te Rotterdamde heer J. A. Bannier, vierde Donderdag feest van zyn vol- bragte 5 0jarige dienst bij liet vak der posterijen. Hij woonde, als directeur divisionair by de Nederlandsche veldpost, de gebeurtenissen bij Waterloo en de intogt der verbonden le gers te Parijs bij. De Minister van Financien en de hoofdamb tenaren bij de dienst der posterijen zoowel als vele inge zetenen gaven blijken van belangstelling. Zijn ambtenaren vereerden hem een fraaijen gouden doos, de beambten een gouden bril de brievenbestellers een gouden servetbandde brievengaarders een smaakvolle pendule. Maandag avond greep te Zalt-Bommel een treurig on geval plaats. Omstreeks 9 uur kwam een met steenen ge laden vaartuig de rivier afzakken. De schipper, die zeker in de veronderstelling heeft verkeerd dat de pont, zooals het vaarwater aangeeft, aan de Tuylsche zijde lag, had het ongeluk met de ketting der gierpont in aanraking te ko men daardoor over boord te worden gedrongen en zijn dood ongelukkiglijk in het water te vinden. De vrouwdie alleen met haar man aan boord en op het dek was is by toeval met een verwonding aan de hand vrygekomen. De overledene was eerst sedert 15 maanden gehuwd en laat een kind en een vrouw in zwangeren toestand achter. Het lijk is, niet tegenstaande daartoe alles wordt aangewendnog niet ge vonden. - Doordien de vlam in een pot met lijnolie sloegont stond 11. Maandag brand in het huis van J. Kampherbeek te Hardenberg. Het huisuit twee woningen bestaandewerd in weinig tijds vernield. Door het prov. kerkbestuur van Gelderland zijn naar DAGBLAD.

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1