JONGENS, Doctor PLAAT, Bougies Parrafine. PATENT WASKAARSEN Ad verten tién. uit de Koninklijke Waskaarsenfabriek. stad. Tot onteigening en bebouwing van het terrein worden IB a 20 millioen inarktbanco gevorderd, en hoeveel men reeds lang het plan heeft gehadom dezen zetel van allerlei verpestende kwalen weg te ruimen is men steeds door het hooge cijfer der sommen daartoe vereischt, afgeschrikt om de hand aan het werk te slaan. Nu echter is een voorstel dienaangaande bij de burgerschap door den senaat ingediend. - Een telegram uit Kopenhagen, van Dingsdag, zegt, dat de Koningin en Prinses Dagmarverloofde van den Russischen Grootvorst Troonopvolger, naar Nice zijn afge reisd van waar zeer verontrustende berigten aangaande den gezondheidstoestand van dien Prins ontvangen waren. De rust is tot dusver te Madrid niet verder verstoord. De Correspondeucia schat het aantal personen, die bij de jongste onlusten in hechtenis genomen zijn, op 125. Uit Madrid verneemt men, dat den lsten dezer ook te Barcelona ongeregeldheden hebben plaats gehad en men voor herhaling vreest, daar het grootste gedeelte der bevol king in de provincie zonder werk is. Met betrekking tot de papieren van de Bourbons, door Mira ontvreemd en aan de Italiaansche regering over geleverdverneemt men nu, dat de justitie te Napels tot de openbaarmaking van de voornaamste er van heeft be sloten. Volgens berigten uit New-York van 8 dezer wordt het vervolgen van Lee met geluk voortgezet. De generaals Sheridan en Me&de snelden hem over Jetersville na, sloe gen hem herhaaldelijk, doodden 6 generaals, waaronder ge neraal Ewell, namen verscheiden duizend man gevangen en maakten vele stukken geschut en transportwagens buit. Lee stond den 6den op de hoogten aan gene zijde van Sailor's Creek. De zuidelijke generaals Hill, Pegram en Fitzhugh Lee zijn naar men verneemt gesneuveld. De president Jefferson Davis, de leden van het Zuidelijk congres en de dagblad schrijvers verlieten Richmond in den nacht van den Zondag en begaven zich naar Danville. De generaal der Unie, Weit- zelheeft Richmond in staat van beleg verklaard en beloofde aan de burgers bescherming; 20,000 inwoners, voor de helft negers, bleven in de stad. Lincoln werd bij zijn intogt in de stad met groote geestdrift begroet. Weitzel vond 500 stukken geschut, 5000 geweren, 1000 man die gevangen genomen werden, 5000 gewonden en 30 locomotieven in Richmond. Petersburg heeft slechts weinig schade geleden. De artillerie is van daar weggevoerd. Aan den president Lincoln is aangeraden om amnestie te verleenen aan de Zui delijken die zich willen onderwerpen. De Minister Seward heeft, door het omvallen van zijn rijtuig een arm en het on derkakebeen gebroken. Zijn toestand is bevredigend. Op het departement van Financien te Washington zijn meer dan 700 dames werkzaam, uit bijna alle Staten der Unie afkomstig. Velen van haar waren vroeger rijk, doch zijn nu arm. Velen zijn nog jong, eenige weduwen en slechts enkelen gehuwd. Zij worden hoofdzakelijk belast met het knippen en tellen van nieuwe munt- en bankbillettenen het tellen en vernietigen der oude. Haar tractement bedraagt 720 dollars 'sjaars, terwijl zij dagelijks zes uren werken. Dergelijke betrekkingen zijn niet onaangenaam en zeer ge zocht. De referendarissen klagen alleen over het vele spre ken; de eenige misslag, waaraan de vrouwelijke klerken zich schuldig maken. Volgens een der Amerikaansche dagbladen bezit een inwoner van Philadelphia een paard, dat hem en zijn familie gedurende een reeks van twintig jaren heeft gediend, en dat hij daarom niet wil verkoopen. Daar het goede dier in den laatsten tijd zeer kortzigtig geworden is, en ten gevolge daarvan zeer dikwijls over kleinere voorwerpen struikelt, is de eigenaar op het denkbeeld gekomen om hem een bril te laten maken. Sedert hij dit voorwerp, dat hem zeer goed staat, of liever voor de oogen heeft, loopt hij trotsck en met opgeheven kop, even als in zijn jeugd, door de straten en zonder een enkele maal te struikelen. Men noemt het paard, dat vroeger eenvoudig bles heette, thans om zijn def tig voorkomen de schoolmeester. -Aan Burgemeester en Wethouders van Leiden is ver gunning gevraagd 1°. door B. H. Vos en Zn., vellenbloo- ters, om hunne huiden- en vellenzoutery te mogen verplaatsen van het Levendaal naar de Heerengracht, in het perceel Wyk VII, N°. 106; 2°. door G. Brummelkamp, smid, thans te 's Gravenhage woonachtig, om in het huis op de Mare, hoek Brandewijnsteeg, Wijk VI, N°. 1211, een smidsvuring te mogen doen plaatsen; 3°. door N. C. Oudshoorn, brood bakker, tot het doen plaatsen van een tweeden bak-oven, in zijn buis aan den Nieuwen Rijn, Wyk VII, N°. 31. Tot het hooren der eigenaars en bewoners van de naast- bijgelegen en belendende pandenten opzigte der infor- matiën de commodo et iucommodozal door Burgemeester en Wethouders worden gevaceerd op het Raadhuis dezer Ge meente op Maandag 24 April, des voormiddags 11 uren. Gewezen vonnissen in strafzaken door het kantonge recht op 15 April 1866. 1 wegens het in zijn winkel ten verkoop voorhanden hebben van brood onder het bepaalde gewigt. 1 wegens het werpen van vuilnis in het water. 1 wegens het los en zonder toezigt laten staan van een be spannen rijtuig. 3 wegens het verontreinigen der straat. 2 wegens het baggeren in de trekvaBrt en Boshuizerpolder zonder consent. en J. C. SPEET. Leiden, 20 April 186 5. De Ondergeteekende roept bij zijn vertrek naar Hong-Kong {China) Vrienden en Bekenden een laatst en hartelijk vaar wel toe. Leyden 21 April 1865. Deze kaarsen zijn transparant, zeer geschikt voor soirees en piano, diordien zij helder en ruim acht uur branden, geen reuk afgevenniet walmen noch afloopen zij kosten slechts 50 cents per half dozijn. Ie kwl. 36 cents, bij 25 stuks 83^ cent per pak a con tant. Brieven franco. LANSDORP BINNEWIJZEN. Molsteeg G. 131, Amsterdam, February 1865. OFFI C I K Eli N I E U W SS. Ondertrouwd H. B. P. KORTMA.NN, Doctor in de Genees- en Verloskunde Eenige en algemeene kennisgeving. Receptie Zondag 30 April, ten huize Hoeksteen aan het Leiderdorpsche Hek.' P. MEETER. is VERHUISD naar de Hooigracht naast het Woens- dagsch Verkoophuis. de Billard en Kegelbaan kunnende bedienen, kunnen ge plaatst worden in de Socieieit CONCORDIA alhier. vast werk begeerende, vervoegen zich bij P. LOEBER. Langebrug bij de Ruïne. m.

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 3