iN°. 1585. Diugsdag 18 April. Binnenlandsch Nieuws. - Z. M. heeft benoemd tot kantonrechter te Lochem Mr. J. A. ^E. W. ridder van Rappard thans griffier bij het kanton gerecht te Lochem, en tot griffier bij het kantongerecht te Lochem Mr. D. J. R. Brants, thans griffier bij het kanton gerecht te Ootmarsumtot griffier bij het kantongerecht te Goor Mr. W. C. J. Alphertsadvocaat te Culenborgvoorts Jhr. Mr. J. Minnema van Haersma de Withop zijn ver zoek eervol ontslagen als burgemeester der gemeente Leeuwar- deradeel. Z. M. heeft benoemd tot ontv. der registr. en dom. te Zaandam M. Langeveldthans te Papendrecht; te Wijk bij Duurstede J. Scheltemathans te Oldeberkoopte Sluis Mr. W. Wensing thans te Sittard; tot ontv. der dir. bel. en acc. te Beuningen c. a. W. H. J. van Hien, thans te Schinveld; voorts aan den heer J. Muller, op zijn verzoek eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van ontv. der dir. bel. in- en uitg. rechten en accynsen te Oud-Pekel-A. Z. M. heeft goedgevonden den 2den luit. C. G. S. baron van Heemstra, van het reg. rijd. artillerie, op non activiteit te stellen voor den tijd van een jaar. De heer Dr. G. W. van der Grijpis voor de vele goede diensten, door hem als geneesheer sedert zoovele ja ren bewezen aan wijlen H. M. de Koningin-weduwe, door Z. K. H. den groothertog van Saxen-Weimar-Eisenach be noemd tot ridder van de 1ste kl. der orde van den Witten Yalk. De heer Dr. C. W. Vinkhuyzen is door Z. M. den Koning bevorderd tot kommandeur der orde van de Eikenkroon. Aan den soldaat L. Trap, van het lste bat. 7de reg. inf., te den Helder in garnizoen, is de gouden medaille toe gekend voor 36 jaren eerlyke en trouwe militaire dienst, benevens de aan die onderscheiding verbondene gratificatie van ƒ50. Die medaille zal in het laatst dezer maand aan den soldaat Trap plegtig worden uitgereikt. In de Woensdag gehouden zitting van den Gemeen teraad van Haarlem is, op voorstel van Burgemeester en Wethouders, besloten hen te magtigenom de uitgave van den inventaris van het oude archief dsr gemeente op te dra gen aan den heer A. C. Krusemanonder voorwaardedat daarvan ten behoeve der gemeente zullen worden aangekocht ten minste 125 exemplaren, waarvan de kosten op ƒ600 worden begroot, teverdeelen op de diensten van 1865 en 1866. Uit Groningen wordt dd. 18 April gemeld: Maandag avond is in een vergadering van de feestcommissie voor de inwijding van het nieuwe beursgebouw en de inteekenaren voor 10 en daarboven het feest-programma definitief vast gesteld. Wij hopen weldra iets meer hiervan te kunnen me- dedeelen maar melden voorloopigdat op den dag der feest viering in het laatst der volgende maand des voormiddags de plegtige overdragt van het gebouw zal plaats hebben. Den geheelen dag zal er muziek op de Vischmarkt zijn in een tent des namiddags volksspelen, terwijl in het prachtig versierde beursgebouw een matinee en soiree musicale gege ven zal worden. Des avonds zal de voorgevel van het ge- heele gebouw schitterend verlicht zijn. Ook zal er des avonds een serenade gehouden worden door de daelnemers van het faest. Verschillende corporatien uit de stad en provincie zul len worden uitgenoodigd o. a. de Kamers van Koophandel te Groningen, Hoogezand en Winschoten, het bestuur van het genootschap ter bevordering van nijverheid gevestigd te Onderdendam enz. Op Rustwijk, aan den Haagwegnabij Delft, is ge durende eenige dagen, tot een weldadig doel, ter bezigti- ging gesteld een .Japansch woonhuis van een Daimio (Rijks groote), in de laatste dagen uit Japan ontvangen, en zoo als er in Nederland geen tweede bestaat. Door den landbouwer A. Klapwijk, nabij Delft woon achtig, is Woensdag morgan de eerste grasboter aan Z. M. den Koning ten geschenke aangeboden. Woensdag namiddag is het onder de gemeente Gin- neken gelegen mastbosch van Z. K. H. Prins Frederik der Nederlanden voor een groot gedeelte een prooi der vlammen geworden; meer dan vier bunders zijn door de vlammen vernield. De rentmeester van de domeingoederen was onmid- delijk op de plaats des onheils aanwezig en het is aan zijn voorzigtig beleid en toezigt te dankendat men den brand die by de heerschende droogte nog aanzienlijke schade had kunnen veroorzakenna eenige uren meester was. De oorzaak van den brand wordt wel gegist, maar is niet met zeker heid bekend. - Uit Amersfoort meldt men het volgendewaarvan de openbaarmaking als ter waarschuwing kan strekken. Twee personeneen man en een vrouwdie zich dezer dagen te LEIDSCH DAGBLA Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nora- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12| Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen vaa genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 51 m.; 3 u. 46 m.j 6 u. 6 m., 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te] 8 u. 44 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 56 m.; 4 u. 49 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd des Zondags, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar LeidenMaandags ten 2£ u. 's nam. de overige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiten dienst. Poatbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat:'s morgens te 8 u. en te 10 u. 50 m.;'s namiddags te 8 u. 45 m. 'savonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 m. en 3 u. 45 m. 'snamiddags. Oost-Indische Landpost. OverSouthampton, 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatstemvan elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 30 m. 's m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks t 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - Be Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 82 uur en van 4>7 uur;der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdagen Donderdag van 92 uur. van ZegelRegistratie dagelijks van 8—4; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1