N". 1583. Vrijdag 14 April. A\ 1.861% Binnenlandsch Nieuws. Deze Couraut verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mcrs Vijf Cents. H 'j O®. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.76. Iedere regel meer 12^ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 6 Cts. Zegelrecht 25 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 'a GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 51 m.; 2 u. 46 m.; 6 u. 6 m. 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te] 8 u. 44 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 56 m.; 4 u. 49 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige dagen, uitgezonderd des Zondags, 6 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandags ten 2£ u. 's nam. de overige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiten dienst. Posthusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nienwstraat: 's morgens te 8 u. en te 10 u. 50 ra.; 's namiddags te 3 u. 45 m. 'savonds te 8 n. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 m. en 3 u. 45 m. 'snamiddags. Oost-ïndisohe Laudpost. OverSouthampton 1 en 17over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatstenivan elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van S uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 30 m. 's ra. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks t 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - Be Gemeente- Arehiteet is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aecijnsen, dagelijks van 82 uur en van 4—7 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 8—4; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot kapitein den lsten luit. J. H. Witsenborg, van het reg. gi'en. «n jagershem op zijn verzoek eervol ontslag uit de militaire dienst verleend en tevens vergund de activiteits-uniform te blijven dragen. - Z. M. heeft den heer R. Oldeman eervol ontslagen als sehoolopziener in het elfde schooldistrict van Noord- Holland en als zoodanig in dat district benoemd den heer P. H. Bruynte Amsterdam, en in het twaalfde school district vanj Noord-Holland den heer R, Oldeman tot dusver schoolopz. in het elfde district, te YVormerveer. - Indrukwekkend schoon was de aanblikdien de bloe mententoonstelling Dingsdag avond opleverde. Het Paleis voor Volksvlijt badende in een lichtzee, de rijke verzameling bloemenplantengewassen enz., zoo voortreffelijk gerang schikt en beschenen door de duizende gasvlammende digte drommen bezoekers, die stroomsgevrijze verschenen en in ver schillende golvende rigtingen zich voortbewogen goede mu ziekuitgevoerd door het Park-orchestdit alles zette de kroon op het werk der commissie van bestuur dezer Inter nationale Tentoonstelling. De Tentoonstelling werd door ruim 40 a 50,000 personen bezocht; men gelooft met het stellen dezer cijfers niet veel van de waarheid aftewijkenwanneer men het bezoek van Woensdag (dag en avond) mederekent. Woensdag voormiddag had de uitreiking plaats der medailles aan de inzenders, wier voorwerpen het gouden of zilveren eeremetaal waren waardig gekeurd. De heer Burgemeester voerde bij deze gelegenheid het woord. Na den wensch te hebben geuit, dat Amsterdam een blij vende herinnering zou achterlatenzoowel bij de bekroon den als bij de bezoekersrigtte spreker eenige woorden in de Eransche taal tot de vreemdelingen die aan de tentoon stelling hebben deelgenomen en met medailles zijn vereerd. Ten slotte gaf hij zijn vertrouwen te kennendat dezelfde medewerking, nu ondervonden, steeds zal worden aangetrof fen bij elke gelegenheid van dien aard, dat elke interna tionale tentoonstelling, elk internationaal congres zich zal kenmerken door denzelfden geest van vriendschap en broeder zin en liefde voor de wetensehap. De heer burgemeester betreurde het dat hijvoor andere bezigheden elders geroepenbelet was in persoon de me dailles aan de bekroonden uit te reiken. Op zijn verzoek belaste zich de heer de Brauw met deze aangename taak. De namen der bekroonden en de hun toegekende prijzen werden opgelezen door den heer de Jonge van Ellemeet, en, voor zoover aanwezig, ontvingen de overwinnaars de hun geschonken prijzen. Hel aanwezige publick gaf door luiden bijval zijn ingenomenheid te kennen, en inzonderheid waren de toejuichingen zeer levendig en van langen duur toen de namen Ram, KrelageAntoine Bernard Verschaf feit, van den Berg, Groene wegenGlijm, van der Laan, Witte, Willink, Bijvoet, Teeuwenenz., werden opge noemd. Na de prijsuitdeeling rigtte de heer de Brauw eeu woord van dank tot de inzenders van tentoongeitelde voorwerpen en hiermede werd de plegtigheid besloten. - Onder de punten van beschrijving voor de 88ste alge- meene Vergadering der Nederl. Maatschappij ter bevordering *an Nijverheid, die den 11 en 13den Julij dezes jaars bin nen Leiden zal gehouden worden verdienen wel bijzondere belangstelling; voorstel N°. 1, strekkende, dat ter Algemeene Vergadering een commissie benoemd worde, aan welke zal worden opgedragen om iD de volgende Vergadering een ge detailleerd rapport uit te brengen over de resultaten der Herhalings- en Ambachtscholen en der scholen van voort gezet Volks-onderwijsN°. 3, dat de Maatschappij een uit gaaf in het leven roept van een praktische technische hand leiding voor bierbrouwers, in den geest als het Duitsche werk, getiteld: //Die Schule der Bierbrauereivon G. E. Habieh, Leipzig und Berlin, 1863. Uit andere geschriften vooral Engelscheover dit onderwerpzoude ook veel ge put kunnen worden om dit werk zoo volledig mogelijk te doen zijn. De beschrijving moet voorzien zijn van alle noodige af beeldingen der thans in gebruik zijnde werktuigen, enz. Op het congres van Nijverheid dat den 12den Julij bijeen komt, zijn ook belangrijke punten ter behandeling voorge steld waaronder bijzonder de aandacht trekken de volgende 4°. Is het heffen van inkomende rechten van de producten van buitenlandsche industrie, eenigerroate gelijkstaando met die, welke door vreemde natiën van onze industrie worden geheven, nadeelig voor de algemeene welvaart van ons land, ja dan neen

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1