N°. 1581. Woensdag 12 April. A*. 1865. Binnenlandsch Nieuws. IKIIISI II MGBLA». Dezt Courant versehijnt alken dagbe halve Zon- en Faeatdaganan kost voor Leiden 1.95, an franaa par post /2.80 na da drie maanden. Afzenderlijke Nam- Mars Vijf Cents. Prijs der Advartentian, 1-6 rogels/0.?6. Iedere regel meer 12$- Cts. Geboorte-, hu welijks- an doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 3b Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenbageDelft, Schiedam en Rotterdam te 10 n. 1 m.; 12 u. SI m.; 2 n. 46 m.; i i. I as., 9 a. S m. naar Haarlem en Amsterdam te] 8 n. 44 m.; 11 u. 42 m.; 2 a. 56 m.; 4 a. 49 m.; 9 s. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag eehtends 3 a.de overige dagen, uitgeionderd des Zondags,! u.; va* Amsterdam (Becrabijt) naar LaidenMaandags tan 2|. a. 's nam. da overige dagen 's namiddags ten 2 ure, des Zondags buiten dienst. Postbusligtingan aan de Lakenhal, Katoenfabriek en ap de Nieawatraat:'s morgens te 8 u. en te 10 u. 50 m.; 's namiddags teSu. 4Sm. '•avonds ta 8 u. an op da Zondagen alleen tan 10 a. SO m. an 8 a. 45 m. 'snamiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton 1 an 17 over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9, 16 aa 25 van alka maand.West-Indische dan 14 an voorlaatstenwan elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tat 9 uur 's av. Spoerweg-Telcgraaf dagelijks van 7 u. 30 m. 's m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandagen Douderdagte 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag ta 12 nur. - Burgemeesterdagelijks t 10 uur. - President der Commissivan Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureauder Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 aar. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. - De Gemeente-Architect ia te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnaen, dagelijks van 82 nut' aa van 4—T uur; der In- en Uitgaande Reohten en Aooijnsesa dagelijks van 91 unr en van 36 nur; van 's Rijks Direeta Belastingen, llaauilag, Dingsdag, Woensdagen Donderdag van 92 nr. van Zegel, Registratie dagelijks van 8—4; van da Hypotheken en het Kadaster, vau 9uur. Z. M. heeft benoemd tot ridder der orde van den Nederlandschen Leeuw de heeren O. van Rees, lid in den raad van Ned.-Indië; R. Scheriuslaatst benoemd resident van Samarangmet verlof naar Nederland; F. H. A. van de Poel, resident vau Cheribon; A. J. D. Steenstra Tousiaint, late stade-geneesheer te Batavia; H. C. K. Th. de Ruyter, late stade-geneesheer te Samarang; H. A. Elias, gouv. der Ned. Bezittingen ter Kuste van Guinea; en voorts de Am* boinesche late luit. der inf. van het leger in Ned.-Indië J. R&karia»wegens zijn den lande als militair bewezen bijzon dere dienaten en zijn ichitterende dadenalenog benoemd tot ridder der 6de kl. van de Mil. Willemsorde. Het heeft Z. M. den Koning behaagd de eeresabel met het opschrift; Koninkijk eereblijk voor betoonde dapper heid, toe te kennen aan den kapitein der infanterie G. F. de Ra vallet. Door den Minieter van Bintienlandeche Zaken is de verkiezing van een lid van de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal in het hoofdkiesdistrict Arnhem, in plaats van Mr. G. Groen van Prinsterer, bepaald op Dingsdag i Mei e. k., en de herstemming, too die noodig is, op 16 Mei daar aanvolgende. - Op den tweeden Dingsdag in Mei zal de verkiezing van leden voor de Prov. Staten plaats hebben. In het kies- distriet Leiden treden af de HH. Mr. H. Cock, Jhr. Mr. J. L. Cremer van den Berch van Heemstede en Mr. D. Tieboel Siegenbeek. De audiëntie van den Minister van Marine zal op Vrijdag 16 April a. s. niet plaats hebben. De Tweede Kamer zal den 2den Mei hare werkzaam heden hervatten. In den tusschentyd zullen de eindverslagen worden op gemaakt over de wetsontwerpen betreffende het personeel de afsehaffing der gemeente-aecijnsen en het gedistilleerd. Het ontwerp op het personeel, in verband met het voor stel om 4/5 aan de gemeenten afteetaan is door de meer derheid, bq het jongste sectie-onderzoekgunstig ontvangen. Het tractaat over de suiker met Engeland, Frankrijk en Belgie heeft wel vele aanmerkingen uitgelokt, maar is in hoofdzaak goedgekeurd, Ook de wetsvoordragt op den suikeraccijns is door de meerderheid goedgekeurdhoeseer meu voorziening wenscht en gunstiger bepalingen voor de hoogere nommers rietsuiker. De bepalingen omtrent de beetwortelsuiker vonden minder bijval en men zou de voorkeur geven aan een fixum. De verhooging van het recht op thee en van den accijns op gesiagt vond zeer weinig bqval. Het Weekblad van het Recht deelt mede, dat bij het ontwerp, thane bij den Raad van State aanhangig, wordt roorgeateld de doodstraf te vervangen door tuchthuisatraf van 15 tot 30 jaren. Het prov. gerechtshof in Zuid-Holland, 1ste kamer, heeft Maandag uitspraak gedaan in de zaak van den heer Hallo en de wed. van der Scheer, appell. van een vonnia der arr.-rechtbank te 's Gravenbage tegen de algemeen* commissie van liquidatie der zaken van de voormalige wees- en momboirkamersgeïntimeerde. Dit rechtsgeding betrof o. a. de vraag, of de app. bewijzen gerechtigd te zijn tot de geheele nalatenschap, waarvan de helft hun door de commissie is uitgekeerd alsmede of de commissie verpligt is rekening en verantwoording te doen, niet alleen omtrent haar eigen beheermaar ook evenzeer van dat der vroegere beheerders. Voor de app. was opgetreden de adv. van Sti- priaan Luisciusvoor de commissie de heeren adv. Delprat en Pols. Den 6den Maart heeft de proc.-gen. conclusie in deze zaak genomen. Het hof heeft Maandag vernietigd het vonnis der rechtbank van 's Hage van 17 Junij 1864, voor zoover daarvan is geappelleerd de geintim. veroordeeld om op hare rekening opteDeuaen het resultaat van het beheer, dat door haar is of had moeten zijn gevoerd tot bepaling van het aan de app. toetebedeelen saldo; dat de uitbetaling zal plaats hebben door overschrijving van de inschrijvingen der commissie en voorts door afgifte van mandaten; dat de geintim. commissie zal worden genoodzaakt tot uitvoering van dit arrest, zelfs door lijfsdwang van de individueele leden (daar het hier geen zedelijk ligchaam geldt), en tot uitvoerbaarheid bq voorraad zonder borgstelling. Maandag had te Utrecht de groote palmpaardenmarkt plaats. Er waren meer dan 1000 paarden aangebragt. D« handel was levendig. Vele vreemde kooplieden vooral Fran- sche, waren tegenwoordig. Z. K. H. de Prins van Oranje heeft Maandag Utrecht

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1