I N°. 1580. Dingsdag Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH Prijs der Advertentiën1-6 regeU/0.76. Iedere regel meer 12^ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen Cts. Zegelrecht 85 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam «n Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 51 ra.; 8 u. 46 m.; 6 n. 6 m. 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te' 8 n. 44 m.; 11 u. 48 2 a. 56 in.; 4 n. 49 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag aehtends 3 n., de sverige dagen, uitgezonderd des Zondags, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandags tea 2£ 'saam. de overige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en ®p de Nieewstraat: 's inorgens te 5 u. en te 10 u. 50 m.;'s namiddags te 8 u. 45 m. 'savonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 10 g. 50 m. en 3 a. 45 na. 'snamiddags. Oost-ïndisohe Landpost. Over Southaraptou 1 en 17 over Triest, 7 en 28; over Marseille, 9 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatstemvan elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's ra. tot 9 uur's av. Spoerweg-Tolegroul dat elijks van 7 u. 80 ra. 's m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenterend, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdagtell uur. Commissie tan Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks t 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureauder Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 nar. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - Ge Gemeente-Architect is te spraken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 82 uur en vau 47 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 's Rijks Directe Belastingen, Maandag, üiugsdag, Woensdag an Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 8—4; van de Hypotheken eu het Kadaster, van 94 uur. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden f 1.95, «b franco per post f 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nera- rners Vijf Cents. Z. M. heeft goedgevonden den termijn met nog twee jaren onder dezelfde voorwaarden te verlengenaan den officier van gezondheid der 1ste klasse Dr. A. F. Bauduin vergundom zich tijdelijk in Japansche militaire diemt te begeven. Bij beschikking vau den Miniiter van Justitie is ont slagen de rijksveldwachter der 2ds klasse, met den rang van brigadier, Antonie Hazelhorst, gestationeerd te Leiden. Men verneemt dat de Minister van Justitie dezer da gen een missive tot den Kerkeraad der Nederl. Israëlietisch hoofdsynagoge te Amsterdam heeft gerigt, waarin door Z. Exc. wordt verzocht het eind-rapport van dien Raad op het aan hangige reglement voor het centraal bestuur der Israëlitische kerk in Nederland voor ultimo Mei a. te mogen ont vangen. De audiëntie van den Minister van Oorlog zal op Dingsdag 11 April niet plaats hebben. Men verneemt, dat er bij het departement van Marine ernstige plannen zouden bestaan, om 's Rijks werf voor aanbouw en uitrusting te Vlissingen geheel en al op te heffen even wel langzamerhanden dat er slechts een klein gedeelte zoogenaamd als lapwerf, zoude blijven bestaan en dat de aan zienlijke terreinen, groote gebouwen en magazijnen dan aan 's Rijks domeinen zouden worden overgegeven. Men meent echter zeker te weten dat, hoewel dat gerucht meer en meer als gegrond beschouwd kan worden, evenwel dit jaar alles nog in den bestaanden toestand zal worden gelaten. Naar men berigt, bestaat bij den baron van der Heim van Duivendijke het plan, om wegens redenen van gezond heid te bedanken voor het lidmaatschap van de Eerste Ka mer der Staten-Generaalen dat in de buitengewone ver gadering van de Provinciale Staten van Zuid-Holland op den 18den dezer, een verkiezing in zijn plaats zal plaats hebben. Zaturdag werd voor het prov. gerechtshof in Over ijssel in hooger beroep behandeld de zaak van Jan Hendrik Koersen, lid van den Raad der gemeente Bathmen, beklaagd van op 28 Dec. 1864 in den toen belegden Gemeenteraad van Bathmen den burgemeester te hebben toegevoegd //die deze brief heeft geschreven, dat is een schurk; dat kan geen ander hebben gedaan als die een schurkenhart heeft." De rechtbank te Deventer ontsloeg den delinquent van alle rechts vervolging te dezer zake, op de gronden zooals in der tijd door onderscheidene dagbladen is medegedeeld. Op het op .ast van den proe.-gen. in Overijssel ingesteld hooger beroep te dezer zake heeft het O. M. Zaturdag morgen de vernie tiging van het vonnis des eersten rechters gerequireerden veroordeeling van gezegd lid van den Gemeenteraad tot een maand gevangenisstraf c. e. geëischt. Mr. H. VV. Jordens proc. te Deventer, heeft den beklaagde en geïntimeerde ver dedigd, en tot bevestiging van het vonnis a quo geconclu deerd. De uitspraak in deze is bepaald op Donderdag a. b. des namiddags te 2 uur. - Het O. M is in hooger beroep ge komen tegen het vonnis van vrijspraak, door de arr.-recht- bank te Zwolle gewezen in de zaak tegen den heer J. G. van Rijn. Na afgelegd examen zijn als landmeters toegelaten de heeren C. E. HaaseW. Martens en A. Salmon Vz., stu denten aan 's Rijks instelling van taal-, land- en volkenkunde van Neêrl.-Indië te Leiden. Men zal zich herinneren, dat op den 11 den October des verleden jaars door de haringschuit de Jonge Trijntje, schipper Daniel Verbaan, te Scheveningen is aan wal gebragt met een Engelschen loods de geheele equipage, bestaande uit den gezagvoerder Antonis Morovisnh, den stuurman Pas- quale en tien matrozen van de voor Yarmouth ten gevolge van het stooten tegen een bankgezonken Oostenrijksche brik Yrmawelke allen door den Scheveningsciien visscher in zee werden gered. Thans verneemt men dat Zaturdag Z. Exc. de luit.-gen. baron von Langenau buiteng. gezant en gevolmagtigd Minister van Z. M. den Keizer van Oos tenrijk bij het Nederl. hof, den schipper Verbaan eigenhan dig het zilveren eerekruis van verdiensten heeft op de borst gehecht en aan de overige schepelingen van de Jonge Trijntje gratificatiën in goud geld heeft overhandigd als belooning van het Oostenrijksch gouvernement voor de door onze land- genooten aan ziju onderdanen bewezen redding en mensch- lievende hulp, Z. Exc. heeft de visschers in het hotel van den Oostenrijkschen gezant ontvangenen hen met eenige toepasselijke woorden toegesproken waarover zij zeer bewo gen waren. Zaturdag 11. had te Arnhem de plegtige ter aarde

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1