X°. 1579. Maandag 10 April Binnenlandsch Nieuws. DSCfl Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1,95, on franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nnm- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12}. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten vau 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappeu 5 Cts. Zsgelrecht Si Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Botterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 51 ra.; S u. 46 m.; 6 u. 6 ra., 9 u. 6 m. naar Haarlem en Arasterdam te] 8 u. 44 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 56 ra.; 4 u. 49 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag e«htends3 n., de overige dagen, uitgezonderd des Zondags, 5 u.; vau Amsterdam (Baerebijt) naar Leiden, Maandags ten 2}. n. 's nam. de overige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiten dienst. Poetbusiigtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en »p de Nienvrstraat: 's morgens te 8 u. en te 10 u. 50 m.;'s namiddags te 3 u. 45 ra. 'eavonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 10 a. 50 m. en 3 u. 45 m. 'snamiddags. Oost-Indische Landpost. OverSouthampton 1 en 17over Triest, 7 eu 23; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatstentvau elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van S uur 's m. tet 9 unr 's av. Spoarweg-Telegraaf dagelijks van 7 n. 30 m. 's ra. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaaldetijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandagen Donderdagte 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks t 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur, - Be Gemeente-Architect is to spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 121 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van S2 uur en van 47 uur; der In- en Uitgaande Reohten en Aocijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 's Rij Us Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdagen Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 8—4; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft bij het wapen der karallerie benoemd by het 2de reg. drag., tot ritm. van de Sde kl. (n. o. v. t.) den lsten luit. Jhr. J. B. van Merlen, van het corpsbij het 3de reg. drag., tot majoor den ritm. van de lete kl. H. H. Guerinvan het 2de reg. drag. De l»te luit. A. H. I. L. Ponse van het 4de bat. 7de reg. inf. te Haarlem in garnizoen is daarbij tot adjudant benoemd. -— Men verneemt dat de heer Alexander Dirks zou be noemd zijn tot directeur van het gemeente-badhuis te Sche ven ingen. Bij de Tweede Kamer is ingekomen een wetsontwerp tot regeling van het toezigt op de oprigting van fabrieken trafieken enz. In de plaats van Mr. Groen van Prinstarer wordt als kandidaat voor het lidmaatschap der Tweede Kamer van de Staten-Gencraal in het kiesdistrict Arnhem aanbevolen Mr. J. P. P. graaf van Zuylen van NijeveltNederl. gezant aan het Hof van Pruissen. Het proviciaal gerechtshof in Zuid-Holland heeft Vrij dag uitspraak gedaan in de zaak betreffende het verduiste ren en wegnemen van 2 ringkragenran een zilveren ket ting enz., door v. P. Het hof heeft v. P. daaraan schuldig verklaard en hem te dier zake veroordeeld tot een tuchthuisstraf voor den tijd van vijf jaren en in de kosten van het geding. Voor dat zelfde hof hebben Vrijdag terecht gestaan twee personen die zich hadden schuldig gemaakt, aan het misdrijf van het ste len v$n 2 schapen uit de weide, van den landbouwer B. Toen men tot de ontdekking was gekomen, dat deze twee personeu dien diefstal hadden gepleegd bleek het na onder zoek dat zij de schapen reeds geslagt en de vachten aan een Leidsch fabriekant verkocht hadden. Het O. M. eischte bij monde van adv.gen. van Maanen schuldigverklaring en veroordeeling tot een tuchthuisstraf voor den tijd van 5-10 jaren. Het hof heeft na in raadkamer te zijd vergaderd geweest, zich met het genomen requisitoir vereenigd en zijn mitsdien beide personen schuldig verklaard aan het stelen tan vee uit de weide en veroordeeld tot vijf jaren tuchthuisstraf. Op den jaardag van de stichting der Utrechtsche Hoo- geschool heeft de hoogleeraar Doedes het rectoraat der aca demie aan zijn opvolger overgedragen, bij een redevoering in het Latijn, strekkende ten betoogedat op tweeërlei ge bieddat van de kerk en dat van de wetenschap de vrij heid behoort te worden gehandhaafd. Een wetensehap, die aan banden gelegd is en waarbij de slotsom vóór het on derzoek reeds vaststaat, verdient dien naam niet en is niet vrij. Maar een Kerk heeft haar eigen sfeer, waarin zij zich evenzeer onbelemmerd en vrij moet kunnen bewegen. Zoekt de wetenschap haar opteleggen wat met haar wezen strijdt, dan ontvangt zij een roomschen of papieren paus of een die des doctors mantel draagt. Die redevoering, iu schoon La tijn gesteld zal weldra het licht zien. De Algemeene Tentoonstelling van voortbrengselen van Tuinbouw te Amsterdam is tot en met den 12den April voor het publiek geopend tegen 5 0 cents entree per persoon van 's morgens 10 tot 's namiddags 4 uur. N Vrijdag werd de Tentoonstelling geopend door den Bur gemeester van Amsterdam, met een korte en toepasselijke rede. Te 3 uur vereenigden zich in de schilderijzaal de le den van het congres, dat door Prof. Oudemans met een sierlijke redevoering in de Pransche taal werd geopend, 's Avonds was er reünie in Frascati. Zaturdag morgen ten 9 uur werden de seetie-vergaderingen geopend. Het congres telt weinig minder dan 400 leden. Het aan tal Nederlanders is 155, de overige leden zijn uit Frank rijk, België, Zwitserland, Italië, Spanje, PruissenOosten rijk, Beijeren Hannover, Wurtemberg, Baden, Luxemburg, Saksen-Weimar-EisenachGroothertogdom Hessen, Keurvors tendom Hessen, Nassau, HamburgFrankfort a/M., Zweden en Noorwegen, Denemarken, Rusland, Groot-Brittanje Ierland en Saksen en is verdeeld in twee sectien 1°. voor zuivere plantkunde, 2°. voor toegepaste plantkunde en tuin bouw. Nog zijn toegekend op de Algemeene Tentoonstelling van voortbrengselen van Tuinbouw te Amsterdam de groote gou den medaille aan Ambroise Verschaffeit te Gend, aU 1ste prijs voor den buitenlandschen inzender, die liet meest tot opluistering der Tentoonstelling heeft bijgedragen, en min stens naar zes artikelen heeft medegedongen en de gouden medaille aan J. Linden te Brussel als 2de prijs.

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1