Binnenlandsch Nieuws. Z, M. heeft Mr. M. baron Mackay van Ophemert an Zennewijnenvice-president van den Raad van State, be noemd tot Minister van Staat. Z. M. heeft aan den heer i. Voorbach, op zyn ver- soek eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van con troleur der dir. bel. en van het kad. in de prov. Noord- Brabant, behoudens aanspraak op pensioen, en met dank betuiging voor zijn langdurige aau den lande bewezen trouwe ©n ijverige dienstenvoorts in hunne tegenwoordige betrek king verplaatst; naar Noord-Brabant H. van den Burg, thans contr. der dir. bel. en van het kad. in Drenthe, en F. H. de Gelder, thans adj.-contr. der dir. bei. en van het kad. te Haarlem; naar Noord-Holland W. J. A. van Beu- aekomthans adj.-contr. der dir. bel. en van het kad. te 's Hertogenboschnaar Gelderland J. van der Veen, thans adj.-coritr. der dir. bel. en van het kad. in Overijssel; en benoemd tot contr. der dir. bel. en van het kad. in de prov. Drenthe F. H. Ludewig, thans adj.-cont. in Gelderlandtot adjunct-controleur der dir. bel. en van het kad. in de prov. Overijssel Jhr. F. S. van Panhuys, thans sum. der dir. bel. eu van het kad. te Groningen; voorts tot yker van het vaat werk te Amsterdam en in de districten Naarden en Nieuwer- Amstei C Zon Bz,, rijks-commies en roeijer aldaar; alsmede bij het personeel van de geneesk. dienst der landmagt tot offic. van gez. 1ste kl. den offic. van gez. 2de kl. J. C. Mullervau gem. pers., thans dienstd. bij het 5de reg. inf., en tot offic. van gez. 2de kl. den offic. van gee. 3de kl. J. P. van Braam Houckgeest, van gem. per»., thans dienst doende bij het reg. gren. en jag., en den 2den luit. L. J. A. J. Bromauvan het 1ste reg. inf., in rang en ancien- neteit overgeplaatst bij het wapen der inf. van het leger in Oost-Indië; eindelijk de heer H. Knottnerus, pred. by de Herv. gemeente te Loppersumbenoemd tot pred. bij de Prot. gemeente in N.-Indië. Naar men verneemt, zijn by den aanleg van Staats spoorwegen o. a. benoemd tot opzigters 3de kl. de opzigter* 4de kl. H. de Vroede en W. J. van Campen. De heer O. L, graaf van Limburg Stirum heeft om redenen van gezondheid zijn eervol ontslag aangevraagd als burgemeester der gemeante Zutphen. Men verzekert in 's Hage algemeendat de raad van j eer gijn rapport in de zaak van den majoor der karaüene sou hebben uitgebragten aan de hooge autoriteiten inge zonden en dat daarbij de feitenden majoor ten laate ge legd als bewezen zouden zijn aangenomen, ja zelfs zou eyn geoordeeld, dat geen verzachtende omstandigheden in aan merking kunnen genomen worden. De slotsom van het ge houden onderzoek zou dus zijn dat naar het gevoelen van den raad van eer de bedoelde maj oor niet meer in de mi litaire dienst zou kunnen blijven. Naar men verneemtheeft de Baad van Eer die te a Hage vergaderd ia geweest, in de zaak van een majoor der kavalleriehet besluit met eenparigheid van stemmen genomen, (de Baad bestond uit een voorzitter en 6 leden. Heden Maandag is op den huize Te Hoorn gelegen naby de Hoornbrugonder de gemeente Ryswijknaby 's Gravenhagede rerkooping gehouden van paarlenjuwee- ien en andere edele steeneugemaakte gouden en zilveren werken, enz. ene. De voornaamste voorwerpen zijn voor da daarbij vermelde prijzen verkocht: 1°. Een peervormige brii- lant, wegende 29^ karaat voor ƒ18000, door den heer van der Hagen qq. 2°. Een handring met een grooten ci- troenkleurigen brillaut en 28 rozen, op blaauw email, door den.heer Oppenheiin te Frankfort voor 4000. 8°. Een hals» ketting met 39 groote rozen, waaraan een kruis met 5 groote en 11 kleinere rozen, door den heer M. Sanders voor f 14000. 4°. Een haak en ketting met rozen, waaraan een gouden geëmailleerd horologieomzet met rozen en rubi» door den heer Koster te Amsterdam voor ƒ3100. -Vrijdag had in den Gemeenteraad te Amsterdam de verkiezing plaats van een hoogleeraar in de geschiedenis en letterkunde aan het Athenaeum aldaar. Een voorstel van den heer Mullerom de benoeming uittestellen werd ver worpen en daarna de heer Th. Jorissenleeraar aan de hoogere burgerschool, met 16 stemmen gekozen, 14 stem men werden op Dr. J. W. G. van Oordtleeraar aau h#t gymnasium te 's Hageuitgebragt. De Gemeenteraad van Dordrecht heeft beslotendaar er slechts enkele leerlingen voor de Latijnsche school zijn voorioopig slechts één leeraar aan die iorigting te plaatsen onder den titel van rector; voor deze zal een huis tot wo ning worden aangekocht. De Baad heeft zich niet rereenigd Des* Courant reriekynt alkan dag, ia- kal?» Zon- en Fsastdagaam kest tooi- Leiden 1.9», «o franco par poat ƒ8.80 sa da drie tnaandaa, Afzonderlijke Nana sjere Vijf Centa. Fry» dar Adaartentiën, 1-6 regel»0.78. Ieder» regel meer 12j Ct». Geboorte-, ha- walijks- en doodberigten Tan 1-4 regels/0.96. iader» regel meer 1 Ct»- Bekendmakingen ras genootschappen 5 Ct». Zegelrecht 35 Ct». Spoortrein as: ran Leiden naar Graranhaga, Delft, Sehiadam »a Rotterdam ta 10 n. 1 m.j 18 u. 51 m.j S u. 46 m.; 6 o. 6 m., u„ 5 sne naar Haarlem as Amsterdam ta' 44 m.; 11 u. 43 m.; 8 86 m.; 4 u. 49 m.; 9 u. Stoomboot ?an Leiden (Ligplaats Haren) naar Amsterdam, Maandag eahtands 3 a., de arerige dagen, nitgaaonderd des Zondags, 5 u.; ?aa Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, Maandags tan n. 's nam. de overige dagen 's namiddags ten 3 ure, des Zondags buiten dienst, Postbus! igtiogen aan de Lakenhal, Katoanfabriek an ap da Nieawstraat: morgeus ts 8 u. an ft 10 ti. 50 m.;'s namiddags t<Su,4lm, 'saronds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 10 a. 50 m. en 8 a. 48 m. '«namiddags. Oost-Indisohe Landpost. OrerSouthampton, 1 sn 17; over Triest, 7 en 28; over Marseille, 9, 16 an 35 van elke intaud.Wast-Iadisoha dan 14 an roorlaatstenrran elke maand. Rtjks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uar a*. - Spoorwag-Telegraaf dagelijks van 7 u. 30 m.m. tot 10 u. 30 m, a*. fittingen van hot Gemeentebestuur. Gemeenteraad op on bepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandagen Donderdagte 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag ta 12 uur. - Burgemeesterdagelijks t lOuur.- President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van lluur. - Bureau der Plaatselijke Sesretariis open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect If te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijnsen, dagelijks van 88 nur en Tan 4—7 uur; der In- en Uitgaande Reohteu en Aooijmse&t dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van '«Rijk» Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 9<=*8 nur. -van Zegel, Registratie dageljjks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1