Zaturdag I April. A". 1 i\°. I 571 Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft benoemd tot raadsheer in bet prov. ge- t rechtshof in Gelderland Mr. P. C. baron Nahuysthans rechter in de arr.-rechtbank te Arnhemen voort9 den heer W. J, Hidde Bok erkend als vice-consul der Vrije en Hausestad Lübeek voor den Helder en omstrekenbenoorden Alkmaar met inbegrip van de eilanden Texel en Vlieland. De heer E. L. Bogaert, controleur van 's Rijks be lastingen is tegen 1 Mei van Zuidhom verplaatst naar Heus- den, en wordt vervangen door den heer Jhr. J. A. L. van Haeftencontroleur aldaar. HH. KK. HH. de Groothertog en Hertogin van Saxen- Weimar-Eisenachhebben bij HD. vertrekhet pesoneel vau Z. M. den Koningdat bij HH. KK. HH. dienst heeft ge daan met prachtige geschenken tot aandenken vereerden heeft bovendien nog eene aanzienlijke gift gedaan. Thans is bekend geworden het voorloopig verslag van de commissie van rapporteurs vau de Tweede Kamer over het wetsontwerp nopens het recht van zegel. Daaruit blijkt dat een aantal leden bleef ook bij het vroeger geuitte en toen in het breede ontwikkeld gevoelen, dat het ontwerp te groot offer van de schatkist eischt, zonder dat een genoeg zaam aequivalent daar tegenover staat. Anderen bleven even wel van meening, dat de wet, ook door hare nuttige ge volgen voldoend aequivalent in zich zelve vindt. Dat deze voordragt thans van het ontwerp van wet op de registratie is losgemaakt, vond algemeene goedkeuring. De overgroote meerderheid bleef zich voor algeheele afschaffing van bet ze gelrecht op de dagbladen verklaren enkelen verlangden nog altijd slechts vermindering; anderen bestreden alle afschaffing van het dagbladzegel. Men betreurde, dal thans aan den maat regel van die afschaffing weder de ganeche regeling der zegel belasting was vastgeknoopt. De groote meerderheid bleef voor algeheele afschaffing van het zegelrecht op de advertentiën gestemd. Volgens het rapport der commissie uit den Batavia- «chen handelstand omtrent het door den Min. van Koloniën dd. 23 Sept. 11. aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal ingediend wetsontwerp, tot vaststelling der tarieven van in-, uit- en doorvoer in Ned,-Indie, is dit ontwerp, naar het eenparig oordeel der commissiebeneden de verwachting gebleven. Op één lid na, grondt de commissie dit oordael op de finale handhaving der differentiele rechten welke door haar worden beschouwd als strijdig met het doel van een goed toltarief, dat, behoudens een bekwamen overgangster - mijnuitsluitend een fiscaal doel heeft te beoogenmaar geenszins ondergeschikt moet worden gemaakt aan de kunst matig beschermde belangen van den handel en de nijverheid in het Moederland. Op last van het Depart, van Oorlog zal de sterkte van het instructie-bataillon te Kampen met 60 jongelingen worden vermeerderd, eu alzoo gebragt worden van 460 tot 500. Aan de bureaux van de staatsspoorwegen is Donder dag aanbesteed het maken eu leveren van 200 stuks ijzeren halve wissels, ten dienste der staatsspoorwegen. Daarvoor waren zeven inschrijvingsbilletten ingekomen. De minste in schrijver was de heer L. J. Enthoven te 's Gravenhage, voor de som van 25,996. De zes overige inschrijvers wa ren de heeren C. L. Kalits te Gent voor 28,930 C„ Everaerd te Brussel voor 32,100de Bruyn Kops en Bakker te Breda voor 33,000, Christi en Nolet te Delfs- haven voor 33,514, D. A. Schretlen en Comp. te Leiden voor 38,000 en de wed. A. Sterkman en Zoon te'sGra- venhage voor 55,000. De aanbesteding der aanmerkelijke vergrooting en ver andering aan het stationsgebouw te Utrecht is, naar men verneemt, gegund aan den heer Luijendijk te Gouda, voor de som van circa 88,000. Men zegtdat de heer Mr. P. P. van Bosse tou be noemd zijn t,ot president van de commissie over de Konink lijke Muziekschool te 's Hage. Gelijk men weetwerd deze betrekking tot hiertoe vervuld door den Minister W. J. C. ridder Huijssen van Katttendijkedie zich echter onlangs genoopt gevoelde haar neder te leggen. Heden Vrijdag heeft er te 's Hage weder een ver gadering van hoofdofficieren plaats gebadtot onderzoek van de zaak van een hoofdofficier bij de cavallerie. Vele an dere officieren woonden deze vergadering van den Raad van Eer bij. In den Koninklijken Eranschen Schouwburg te 's Hage zal Zaturdag avond worden ten tooneele gevoerd de opera Roland a Roncevaux. LE1D8CH DAGBLAD Des» Courant «erscbijnt eiken dag be halve Zon- en Feestdagen, en kost roor Leiden 1.85, en franco per post f%. 80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regelaƒ0.71. Iedere regel meer 12$. Cts. Geboorte-, hu welijks- «n doodberigten van 1-4 regel»/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen va» genootschappen 5 Cts. Zegelrecht SS Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 19 u. 51 m>; S u. 46 m,; 8 n. 6 m., 9 a. 6 m. naar Haarlem en Amsterdam te] 8 a. 44 m.; 11 u. 49 m.; 9 a. 56 m.; 4 u. 49 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag oehtends 4 u., de everige dagen, uitgesonderd des Zondags, 5 u.; va» Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks tan 2 u. 'i namiddags, des Zondags buiten dienst. Poeibuslsgtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morgens ta 8 u. en te 10 u. 50 in.; 's namiddags te S u, 4lis. '«avonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 m. en 8 a. 45 m. '«namiddags. Oost-Indische Laorfpost, Over Southampton 1 en 17; over Triest, 7 en 23; over Marseille, 8 16 en 25 van «Ika maand.West-Indische den 14 en voorlaatstenivan elke maand. Ryk«-Te!egraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's as. - Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 30 m. 's m. tot 10 u. 30 m. ar. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester an WethoudersMaandagen Donderdagte 11 uur. Commissie van fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks t 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 11—-1 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10 -4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aooijnsen, dagelijks van 82 uur «u vau 4—7 uur; der In- eu Uitgaande Keohteu en A oo ij usee dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van '«Rijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdag en Donderdag van 9-9 uur. van Zegel, Registratie dageljjks van 84; van de Hypotheken en het kadaster van 84 uur.

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1