TELEGRAAF MAATSCHAPPIJ. TENTOONSTELLING Bougies Parrafine. INDISCHE Maatschappij van Landbouw. PATENT WASKAARSEN De vrouw van een wever te MaretzLasselin had een ongeoorloofden omgang met zekeren Drorieen wever te Premont. Herhaaldelijk had haar man haar van daar door de politie doen halen en de vrederechter had haar ernstig over haar gedrag onder'honden. Zij was echter onverbeterlijk en op een morgen sloe a Dron aaD La3?elin voor om de zaak in der minne te schikken en hem zijn vrouw te verkoopen. Lasselin stemde daarin toe en vroeg 200 francs, de ander bood 12 5. Men werd het eens; getuigen werden geroepen en een wissel gepasseerd, groot 126 frs. 25 cent., waarby Dron zich verbond de koopsom den lOden Junij te betalen. Beide partijen zijn met de schikking zeer te vreden en over tuigd dat hun contract volkomen geldig is. De geduchte storm uit het Oosten, die gedurende 3 dagen schier onafgebroken heeft gewoedheeft langs de En- gelsche kusten vrij wat schade te weeg gebragt; op de Theems zijn 50 a 60 schuiten met steenkolen te gronde gegaan, waardoor de scheepvaart is belemmerd. Blijkens een bekend gemaakte officieele opgaaf bedroeg de sterkte van het persoueel der policie van Londen (de City niet medegerekend), op het einde des vorigen jaars 7191 man, waarvan de kosten te staan komen op 560,864 sh. 1 p. 4, Op den tweeden Paaschdag zal nabij Brighton een revue over de vrijwilligers worden gehouden, waartoe de verschillende corpsen des lands gedeelten zullen leveren. Een der laatste Amcrikaansche uitvindingen op het gebied der mode zijn een nieuwe soort van halsboordjes. Men maakt die thans van kaoetsjoekwit of gekleurd, met ge kleurde figuren of ingedrukte patronen. Omtrent de beëediging van den vice-president van het Noorden in den Senaat zijn zonderlinge berigten in omloop. Johnston, heet het, was schandelijk beschonken en hield in dien toestand een redevoering, waarover de vrienden der regering van schaamte bloosden en de aanwezige diplomaten bedenkelijk het hoofd schudden. //Ik ben een plebejer", zeide hij, stotterend, //Lincoln ook, en wij zijn er trotsch op. GijSeward (zich tot dezen wendende) zijt slechts door den wil des volks hier, gij Stanton, ook, en gij, (op den Min. v. Marine wijzende) hoe heet toch die ouwe jongen daar?" //Welles" riep het publiek, //en gy Welles, moet ook uw plaats verlaten als het volk het wil. Nu zal ik 2| minuut over Tennessee spreken, langer niet. Maar hij snapte 20 mi nuten lang. Is hij gek? fluisterde men. Is hier niemand, die zich zijner in dien toestand erbarmt! Laat hem ophouden, om het land verderen smaad te besparen." Toen Johnston eindelijk zweeg, nam hem de heer Hamlinaftredend vice- president, den ambtseed af. De gekozen vice-president was niet in staat een woord te herhalen. Hij stamelde er slechts en kelen eu herhaalde de meesten eeuige malen. 'Toen hij daarop den nieuw gekozen senatoreu den eed zou afnemen had hij dien vergeten en liet hen den bijbei kussen. Het was zoo erg, dat den verslaggevers van het officiële blad the Globe werd opgedragen zijn rede niet te laten opnemen opdat hij na zijn roes er iets minder onzinnigs voor in de plaats mogt stellen. Johnston is een kleedermaker uit Wisconsin en houdt meer van whiskey dan hij verdragen kan. Liucoln is reeds sedert jaren door zijn vrouw aan groote matigheid in het gebruik van sterke dranken gewend. Overigens is de dron kenschap een vrij algeaieene ondeugd der Amerikaanscbe staatslieden. De tooneeien van dronkenschap hadden in den senaat van het jongste congres zoozeer de overhand geno men dat de particuliere kroeg der senatoren in het senaats gebouw sedert vijftien jareu bekend onder den naam van //de reet in den muur" op voorstel van Wilson gesloten werd, en voortaan geene sterke dranken meer in het senaats gebouw mogen worden toegelaten. I? ff1 4J 8 8S K JL A i §5 I W 9». Aan Burgemeester en Wethouders van Leiden is ver gunning gevraagd 1°. door C. Segaarbroodbakker, tot de plaatsing van een tweeden bak-ovenin zijn huis aan den Nieuwen Rijn, geteekend Wijk VIII, N°. 830 2° door N. van der Meel, melk verkooperom in het perceel aan de Uiterstegracht, Wijk VII, N°. 362, ter uitoefening van zijn bedrijf, een gemetseld fornuis-keteltje te aiogen doen plaatsen. Tot het hooreu der eigenaars en bewoner? van de naast- bijgelegen en belendende pandenten opzigte der infor- matiën de commodo et incommodo, zal door Burgemeester en Wethouders worden gevaceerd op het Raadhuis dezer Ge meente op Maandag 2 7 Maart, des voormiddags 11 uur. Gewezen vonnissen in strafzaken door het kantonge recht op 20 Maart 1865. 1 wegens het innemen van gemeentegrond zonder consent. 1 wegens het houden van varkens zonder vergunning. 1 wegens het los en zonder toezigt lateu staan van een be spannen rijtuig. 2 wegens het verontreinigen der straat. 1 wegens het werpen van asch in het water. 1 wegens het rijden over de kleine straatsieenen. 3 wegens door de Maarsmans- en Vrouwestegen in ver keerde rigting te rijden. 2 wegens zich op de openbare straat in 9taat van kennelijke dronkenschap te vertoonen. I vrijspraak, om reden niet voldoende bewezen is den dag waarop een poklijder onder behandeling was genomen. Ad verten tién. Voorspoedig bevallen van eene Dochter E. C. DE KEUNINGgeliefde Echtgenoote van P. F. W. BOERS, Heel- en Verloskundige, Soeterwoüde 22 Maart 1865. Informatiën voor regelmatige doorzending van Telegrafische Dépêches naar en van IndièJapan en China enz., wor den van wege de Directie der Maatschappij gegeven door De Agenten voor Nederland, G. P. ITTMANN ZOON, Rotterdam, HOLLANDSCHE AFDEELING RotterdamSchiedam en omstreken. VAl\ VEE m PLUIMGEDIERTE, op de PLAATS der Sociëteit HARMONIE, te Rotterdam, op DINGSDAG 4 April 1866. Aa» deze Tentoonstelling zal weder eene VerSotïcg van VJEE verbonden worden. Deze kaarsen zijn transparant, zeer geschikt voor soirée» en pianod lordien zy helder en ruim acht uur branden geen reuk afgevenniet walmennoch afloopen zy kosten slechts 50 cents per half dozijn. uit de Koninklijke Waskaarsenfabriek, le kwl. 35 cents, bij 25 stuks 33t cent per pak con tant. Brieven franco. LANSDORP BINNEWIJZEN. Molsteeg G. 131, Amsterdam February 186 5.

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 3