N". S 564. Binnenlandsch Nieuws. f 17 5.000 Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen en kost voor Leiden 1,95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden, Afzonderlijke Nasa- mers V(jf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels^,76. Iedere regel meer 12| Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regel^0.90. Iedere regel meer 16 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 86 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 61 nS.; 8 u. 46 in.; 6 u. 6 as., 'i u. 6 m. naar Haarlem en Amsterdam te'8 a. 44 tn.; 11 u. 48 m.; 2 u. 66 m.; 4 u. 49 m.; 9 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morgens te 8 u. en te 10 u. 50 m.;'s namiddags te 3 u, 45m. «avonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 m. en 2 u. 45 tn. '«namiddag».Oost-Indische Landpost. Over Southampton 1 en 17 over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14-en voorlaatstenrvan elke maand. Ryhs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 30 m. 's m.tot 10 u. 30 na. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaaide tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandagen Donderdagte 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks t 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdag» van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12—1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 82 uur ea van 47 uur;der In- en Uitgaande Rechten en Acoijusen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 's Rijks Directe Belastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdagen Donderdag van 9—2 nur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot ontv. der dir. bel. te Gro ningen G. Meinesz, thans ontv. der in- en uitg. rechten en ace. en van den waarborg en belasting op de gouden en zilveren werken aldaar. Z. M. de Koning, Groot-Hertog van Luxemburg, heeft aan den luitenant-generaal von Pzondynski, komman- dant der 12de divisie van het Pruissische leger, het groot officierskruis van de orde der Eikenkroon geschonken. HH. KK. HH. de Groothertog en de Groothertogin van Saxen-Weuuar-Eisenach hebben hsden Woensdag per ge wonen spoortrein van 1 uur 22 min. de residentie verlaten en zijn naar Weimar teruggekeerd. Zij werden uitgeleid door Z. M. den Koning, HH. KK. HH. Prins en Prinses Frederik met gevolg, benevens door een groot gedeelte van de hof hou- diug van wijlen H. M. de Koningin-weduwe. Daaronder merkte men op, den heer Mr. W. R. baron van Tuijll van Seroosker- ken grootmeesterbenevens de heeren secretarisstaatsraad L. van Fehleisenen de bibliothecaris, hofraad den heer L. P. Cavin en verscheidene hofdames van de overledene Vorstin. - Daar dit jaar in de legerplaats te Milligen geen troe- pen-vereeniging zal plaats hebben, zoo heeft de Minister van Oorlog de bevelhebbers der militaire afdeelingeu uitgenoo- digddat de oefeningen en manoeuvres, vooral die met de verschillende wapens gecombineerd, waar deze kunnen ge schieden zoo dikwerf worden gehouden als de omstandig heden zulks slechts zullen gedoogen. Dezer dagen zijn een stel gewyzigde wetsvoordragten door den Minister van Finantien aangeboden. De plannen van de regering komen thans hierop neder .- afschaffing van de gemeente-accijnsen heffing van den accijns op de wijnen en het gedistilleerd door en ten behoeve van het rijk zonder uitkeeriug aan de gemeenten en met verbod om opcenten te heffen; afstand van vier vijfde gedeelten (in plaats van de helft, zooals vroeger voorgesteld was) van het personeel aan de gemeenten; het wets-ontwerp op het personeel is tevens aan merkelijk gewijzigd, in vergelijking met vroegere voorstel len, zoodat de verhooging voor het platteland, waartegen vele bezwaren waren geopperd, teruggenomen is; en als aequivaient voor het rijk wordt verder een verhoogd inkomen recht op thee voorgesteldterwijl eindelijk een ver hooging van den rijks-accijns op het geslagt in het verschiet wordt gesteld, bij een eventueel tekort in 's rijks middelen. Deze voorstellen zijn door een aantal staten toegelicht. Volgens de nieuwe wetsvoorstellen zal voortaan alleen het Rijk accijnsen kunnen heffen terwyl de gemeenten zich zullen moeten bewegen op het gebied der directe belastingen. De Regering heeft willen tegemoet komen aan de vele be zwaren die gemaakt zijn ten opzigte van de uitkeering van een deel van den accijns op het gedistilleerd aan de gemeenten. Op die wijze is het plan meer aannemelijk ^gemaakt en zal bijv. Leiden krijgen 4/5 van de personele belasting f 88,000 21'/2 opc. van de grondbelasting 12,000 te samen f 100,000. Maar verliezen aan plaatselijke accijnsen f 200,000 af perceptie-kosten 25,000 25 opcenten personele belasting 20,000 te zamen f 195,000. zoodatmet inbegrip van den boofdelijken omslag gr. f 51,000, nog een eigen directe belasting moet geheven worden van ongeveer f 150,000. De Gemeenteraad van 's Gravenhage heeft met 21 tegen 5 stemmen afgewezen het verzoek van de heeren| J. van Lith c. s., betreffende den bouw van een nieuw schouw- burglocaal, nadat met 18 tegen 8 stemmen was verworpen een voorstel om het verzoek niet onherroepelijk aftewijzen maar nadere voorstellen intewachten. Zaturdag avond is te Utrecht op 6 5jarigen leeftijd overleden Mr. Jean Scipion Vernède, president van bet hoog militair gerechtshof, ridder der orde van den Nederlandschen Leeuw. De heer J. C. van Slee, kandidaat in de theologie te Leidenheeft zich bekend gemaakt als de schrijver van de I verhandeling over 't Gebed des Heeren ouder de zinspreuk van 1 Joh. V 14, waaraan de theologische faculteit te Utrecht een zilveren medaille en loffelijk getuigschrift beeft toegekend. -Een belangrijke uitvinding is dezer dagen in de ge-

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1