Binnenlandsch Nieuws. -— Z. M. heeft den heer J. G. Suter Vermeulen benoemd tot consul-generaal in Zwitserland. Z. M. heeft bij het prov. gerechtshof in Drenthe be noemd tot raadsheeren Mr. L. Oldenhuis Gratama, rechter in de arr.-rechtbank te Assen en Mr. E. G. Colson Aber- son thans subst.-offie. van justitie bij de arr.-rechtbank te Zutpiienen tot griffier Mr. J. H. Willinge Tonckens, thans subst.-griffier bij gemeld gerechtshof; voorts tot subst.-offic. van justitie bij de arr.-rechtbank te Zutphen Mr. S. M. S. de Ranitz, thans te Winschoten, en te Winschoten Mr. P. .T. G. van Diggelen, thans griffier bij het kantongerecht te Zalt-Bomineltot subst.-offic. van just, bij de arr.-rechtbank te Sneek S. J. T. H. ridder Nedermeijer van Rosenthal, thans subst.-griffier, bij de arr.-rechtbank te Arnhem, en tot subst.-griffier bij de arr.-rechtbank te Arnhem Mr. ZE. baron Mackayadv. te Nijmegen; tot rechter in de arr.-rechtbank te Brielle Mr. A. Knappert de Groot, thans griffier; te Dordrecht Mr. A. J. Duymaer van Twist, thans kanton rechter te Oud-Beijerlanden tot griffier van het kanton gerecht te Brielle Mr. J. H. L. van Buren, thans griffier te Goor. Z. M. heeft eervol ontslag verleend aan A. J. van Deventer, als secretaris der cijfers bij het Dep. van Buitenl. Zaken onder dankbetuiging voor zijn ijverige en langdurige diensten den lande bewezenbehoudens aanspraak op pen sioen en bij gemeld Depart, bevorderdtot referendaris L. Arts en tot secretaris der cijfers H. C. Bijvanck, thans hoofdcommiesentot hoofd-commies F. J. Carré, thans com mies, en tot adjunct-commies A. van Ginkelthans eerste klerk; voorts de luit. ter zee 1ste kl. titulair J. L. L. Pen ning Nieuwland, op zijn verzoek, met den laatsten April aanst. eervol ontslagen uit de betrekking van inspecteur over het loodswezen, de betonning, bebakening en verlichting in het 5de district te Brouwershaven, onder toekenning van pensioen, ten bedrage van f 1534 'sjaars. Met 1 Mei a. s. is de voorschreven betrekking opgedragen aan den luit. ter zee 1ste kl. J. H. K. Croes. Nog is, op het daartoe door hem gedaan verzoekaan den majoor der inf. van het leger in Ned.-Indië, J. C. Termijtelen, thans met verlof hier te lande, met ingang van 1 April a. s., een eervol ontslag verleend uit Zr. Ms. militaire dienst, met toekenning van den rang van luit.-kol. en van pensioen. Het heeft Z. M. den Koning behaagd te benoemen tot ridders Grootkruis der orde van den Nederl. Leeuw deu luit-gen. von Alvenslebenadj.-gen. van Z. M. den Koning van Pruissentot kommandeur dier orde den Baron Lee von Miltitz, hofmaarschalk en kamerheer van Z. H. den Hertog van Nassau. Zondag middag heeft er ten Hove een groot diner plaat9 gehad waaraan de leden van de hofhouding en de hofprediker Ds. Ruitenschild hebben deelgenomen. Z. M. de Koning heeft heden Maandag ten 1 ure audiëntie verleend aan HD. Militair HhIs, tot overbrenging van hun gevoelen van rouwbeklag bij het overlijden van H. M. de Koningin-moeder. -- Zondag jhebben de officianten van wijlen H. M. de Koningin-weduwe, wegens hunne trouwe dienstverrigtingen van Z. K. H. Prins Hendrik het zeer gelijkend portret van wijlen de overledene Vorstin tot aandenken en herinnering ontvangen. Uit een door het Departement van Financiën openbaar gemaakt overzigt vap de opbrengst der middelen (hoofdsom en opcenten) over de tweede maand van 1865 blijkt, dat die middelen hehben bedragen f 8,402,872,745 tegen f 8,518,107,51 in hetzelfde tijdvak van 1864. - Men noemt, indien de bij de Tweede Kamer der Sta ten-Generaal aanhangige wet op de geneeskunde wordt aan genomen als een der inspecteurs, belast met het toezigt van de toepassing der wetden heer Dr. Ali Cohen te Gro ningen, als medewerker belast is geweest met het ontwerpen en regelen van bedoelde wet. Het prov. gerechtshof in Zuid-Holland, burgerlijke kamer, heeft heden Maandag uitspraak gedaan in de zaak van Mr. PI. J. A. Raadt van Oldenbarneveltte's Graven hageappellant tegen Mr. Kuijk c. s.. allen te Delft, ge ïntimeerden. Het Hof heeft het vonnis der rechtbank te 's Hage ven 31 Mei 1864 bevestigd en den appellant ver oordeelt in de kosten. Door het provinciaal gerechtshof van Gelderland zijn op de lijst van aanbeveling ter vervulling der vacature, iu dat collegie ontstaan door het overlijden van den raadsheer Mr. van Gelein Vitringa, geplaatst de volgende heerenMrs. V Prijs der Advertentiën, 1-6 regels/O.75. Iedere regel meer 12^ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- raers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 61 m.; 8 u. 46 m.; C u. 6 m., 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te] 8 u. 44 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 66 m.; 4 u. 49 m.; 9 n. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag oehtends 4 u., de everige dagen, uitgezonderd des Zondags, 6 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks ten 2 u. 's namiddags, des Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morgens te 8 u. en te 10 u. 50 m.; 's namiddags te 3 u. 45 m. savonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 m. en 3 u. 45 m. 'snamiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton 1 en 17 over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatstentvan elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 30 m. 's m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks t 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10-4 uur. - Thesauriedagelijks van 10 -2 uur. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijusen, dagelijks van 82 uur en van 4—7 uur;der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe BalastingeoMaandag, Dingsdag, Woensdagen Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypoihekeu en het Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1