Baitenlandsch Nieuws. Geveilde Perceelen. P. De overige groot-officieren des Konings in twee hof koetsen ieder met vier paarden. Q. De hofmaarschalk van Z. K. H. Prins Hendrik en Prof. Everard lijfarts van de overledene, in een hofkoets met twee paarden. R. De hofmaarschalk van Z. K. H. Prins Frederik en baron de Zedlitzhofmaarschalk van Z. K. H. den Groot hertog van Saxen Weimar-Eisenachin een rijtuig met twee paarden. S. De doctoren van der Grijp en Vinkhuizen, in een rij tuig met twee paarden. T. De deputatien van de mariue mariniers verschillende corpsen der landmagt en van het Indisch leger, de depu tatie van het Met. Kruis (afd. 's Hage). U. Twee batt. van het reg. gren. en jag., een eskadron van het 2de reg. drag, en een batterij ryd. art., tot sluiting van den trein. Ingevolge de bevelen van Z. M. den Koning, zal zoo men weet bij de plegtige teraardebestelling van het stoffe lijk overschot van H. M. de Koningin-Moedero. a. ook het leger en de marine de eer genieten te worden verte genwoordigd en wel zoodanig dat uit alle corpsen militairen van verschillenden rang zullen tegenwoordig zijn. Uit elk corps zijn daarvoor aangewezen een kolonel een luit.-kol., een majoor enz.; van bet 4de reg. infanterie een kapitein, een onderofficier, een koporaal en een soldaat. By de begravenis zal ieder gekleed zijn in groot tenuede officieten met een sjerp de onderofficieren en mindere mili tairen in volle wapenrusting. De onderofficierenals dragers bestemd zijn alle met de sabels gewapend en genomen uit de verschillende regementen 13 en nagenoeg gelijk getal uit de zeemagt. Van het 4de reg. infanterie één uit Delft en één uit Leiden. Alle zullen versierd moeten zyn met een deooratie of medaille. De audiëntie van den Minister van Oorlog zal Dings- dag 14 Maart niet plaats hebben. De Minister van Finantien heeft, by resolutie van 16 Fe bruary 1865 aan de ambtenaren der in- en uitgaande rechten en accijnsen verboden het opmaken van rekesteu of andere stuk ken voor derden in zaken van in- en uitgaande rechten en ac cijnsen. Met I Mei a. s. worden in de volgende gemeenten postkantoren gevestigd, als: in Noordbrabant te Oudenbosch; in Gelderland te Brumraen en te Doetinchemin Noordbol land te Haarlemmermeer; in Zuidholland te Noordwijk; in Utrecht te Maarssen en te VeeneDdaal; in Friesland te Dragtenin Overijssel te Zwartsluis en in Drenthe te Hoo- geveen Te Rotterdam is het begin van een strijd optemerken tegen het overdekken van het beursgebouw van de zijde der y veraars voor het behoud van architectonische monumenten die zulks beschouwen als een schendende hand die aan het fraaije beursgebouw wordt geslagen. Te Amsterdam is op slechts 26jarigen leeftijd overle den de schilder A. G. Bilders, vroeger te Leiden woonachtig. Bij de loting voor de dienst der Nationale Militie te Hoogeveen in Drenthe was een loteling die een lengte had ran 1.936 el. De Hervormde gemeeute te Amsterdam leed Zondag wederom een treffend verlies. Na een korte ongesteldheid ontviel haar door den dood een harer leerarenDs. E. B. Swalue. Na alvorens het leeraarsambt bekleed te hebben te Korendijk en te Goes, had hy sedert 185 0 aldaar het Evan gelie verkondigd. Als schrijver heeft bij zich zeer verdiensteiyk gemaakt, waarvun getuigen onderscheidene werken van geschiedkun digen aaid, die veelal een bekrooning waardig gekeurd werden. Bovendien wa9 bij lid van vele geleerde genoot schappen. Beroepen by de Herv. gemeente te Zierikzee Ds. R. J, Jungius te Heilo. Ds. J. Cramer te Charlois heeft voor het beroep naar de Herv. gemeeute te Vriezeveen bedankt. Do Thermometer van Fahrenheit leekeiulc alhier Zatur- dag des namiddags te 5 uur 39°, des avonds te 8 uur 36°, te 10 uur 36°. Zondag morgen te 5 uur 33°, te 8 uur 3 5°, 's middags te 12 uur 39°, 's namiddags te 4 uur 39°. te 5 uur 38°, te 8 uur 38°, te 10 uur 3 7°, Maandag 1 morgen te 5 uur 3 5°, te 8 uur 3 5°, 's middags te 12 uur 40°, te 4 uur 38°. De Koning van Pruissen is, naar men zegt, voorne mens, om vergezeld van zijn Minister von Bismarck eerst- I daags een reis naar Sleeswijk-Holstein te ondernemen. In het officieel verslag van de zitting der Pruissische kamer van den 8sten vindt men onder de ingekomen stuk ken een verzoekschrift van den schoenmaker Karl Schlah- mann vader van een behoeftig gezin die zich de vrijheid geeft om het huis van afgevaardigden uit te noodigen de dooppiegtigheid by te wonen van zijn dochtertjedie den 14den Jahuarij hem geboren werd. De plegtigheid zal plaats hebben den 12den Maart in de St. Petruskerk. Te Berlijn heeft zich een vereeniging gevormd tot overneming van de Oostenrijksche Staatsdomeinendie met het Ministerie van Finantien te Weenen reeds in onderhan deling zou getreden zijn. Te Wiesbaden beeft zich een comité gevormd, met Nassausche generaals in en buiten dienst aan het hoofd om schikkingen te maken tot viering van het gedenkfeest van den slag bij Waterloo, en het oprigten van een gedenktee- ken voor de Nassauerswelke daar, gedeeltelijk in Neder- landsche dienst, sneuvelden. Terwijl het comité daarbij een beroep op de Staats- en gemeente-ambtenaren doet, iegt de bevolking alles behalve sympathie voor het plan aan den dag. De burger-vereeniging aldaarom hare medewerking aangezochtheeft die vau de hand gewezenmet de op- merking dat er geen aanleiding bestaat om feesten te vieren, zoo lang drukpersvrijheidrecht van vereeniging en recht van petitie daadwerkelijk verboden zijn, terwijl de Turn- vereeniging besloten heeftin stede van aan feesten en ge- denkteeken deel te nemen, tot ondersteuning der behoeftige oude Waterloomannen te werken. Anderen vragen waarom men thaus in officiële kringen zoo sterk voor een herinne- ringfeest ijvert, terwijl vroeger de gedenktafelen met de na men dér bij Waterloo gevallenen, welke tafelen in 1816 in de kerken des Lands opgehangen werdenspoorloos weder verdwenen zijn. De overleden Fransche Hertog de Moiny was een Datuurlyken zoon van Koningin Hortensemoeder van den tegenwoordigen Keizer Napoleon en van haar opperstalmees ter den graaf Flahault de la Billardière. Prof. Renan wordt van zijn reis door Griekenland, Egypte en Syrië terugverwacht. In Meigof in het begin van Juny zal het eerste deel van zijn Vie des Apötres verschijnen. -Wilmington is door de Noordelijken ingenomen op den geboortedag van Washington, waarbij 700 gevangenen en 30 stukken geschut in handen der overwinnaars vieleu. j De Zuidelijken hadden den vorigen dag 1000 balen katoen j en 1500 vaten terpentijn verbrand. Hun generaal Hoke, die het fort Anderson en Wilmington verdedigde, wist zich met het grootste gedeelte zijner troepen nog bij tijds uit de voeten te maken, doch generaal Ferry der Noordelyken zat hem digi op de hielen. De gehoudene verkooping ten overstaan van den notaris J, M. E. Dercksenaan den Burg alhier, op Zaturdag den llden dezer, van; N°. 1. Een winkelhuis en erf, staande en gelegen aan de Noordzijde van den Niewen Rijn aan den hoek van en strek kende langs de Westzijde van de Sint Pancrastoren- of zoo genaamde Beschuitsteeg, Wyk VII, N°. 41 zwarten rood, Kooper S. van der Kamp, timmerman voor 4600. N°. 2. Een pakhuis en erf, staande en gelegen aan de Westzijde van de Sint Pancrastoren- of zoogenaamde Beschuit steeg, Wyk VII, N°. 921. Kooper J. de Koning, timmer man voor f 528. OFFKUIGEL ftfHH W». Burgemeester en Wethouders van Leiden noodigen de lotelingen dezer gemeente uit, die verlangen bij de Zee-Militie te dienenzich daartoe aantemelden voor den lsten April aanstaande, op alle werkdagen, van des voormiddags tien

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 2