PHOTOGRAPHIE C. SEPP. Ontvangen VOLKSVOORLEZING een enkele blik in de buitenlandsche nieuwspapieren te slaan om zich tevens te overtuigen van de groote sympathiedie dit bij de aanzienlijksten in den lande wektezoodat weldra de vereenigingen die daaraan den eersten stoot gaven van alle kanten aanmoediging en stoffelijke ondersteuning ont vingen. Bij ons was dit natuurlijk tot hiertoe zoo niet, maar toch zal, naar wij van goederhand vernemen, de zaak, zij het ook slechts in beginsel, gelukken. In een bijeenkomst, door de commissie met de deelnemers uit den werkenden stand in den avond van den lOden dezer in het Nutsge- bouw gehouden, werd het plan vastgesteld, dat de tentoon stelling in de laatste week van April zal plaats hebben. Wie zich daarvan al te grootsche verwachtingen voorspiegelt kan evenwel ligt worden teleurgesteldmaar wie in de voorwer- peu, die dan ter bezigtiging zullen worden gesteld, een bewijs ziet, hoe de energie die hier en daar sluimertslechts een gelegenheid behoeft om zich naar buiten te openbaren, zal gewis deze poging van de commissie voor de Volks voorlezingen waarderen en er een gunstig teeken in zien van den tijd dien wij belevenwaarin aan iedere gavehoe schijnbaar gering ook, gelegenheid wordt gegeven om zich te ontwikkelen tot Nut van 't Algemeen. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Vrij dag des namiddags te 5 uur 37°, des avonds te 8 uur 36°, te 10 uur 36°. Zaturdag morgen te 5 uur 35°, te 8 uur 37°, 's middags te 12 uur 40°, 's namiddags te 4 uur 39°. Buitenlandsch Nieuws. -Wij vernemen, dat door J. H. Adriaans, rentenier te Brussel, een veiligheidsmiddel is uitgevonden voor spoorweg reizigers, dat dienstig is tot voorkomingvan duizende ongeval len. Hy is bereid met dit middel voor zijn eigen rekening een proef te nemen, maar eenmaal het bewijs van de deugdelijkheid zijner uitvinding geleverd zijnde, eischt hij een bedrag van 800,000 francs van elke maatschappij, terwyl hij boven dien geneigd is zijn uitvinding voor alle landen, aftestaan tegen een som van 400,000 ponden sterling. Dezer dagen is een petitie bij het Huis der Afge vaardigden te Berlijn ingediend, strekkende om een belas ting te doen leggen op alle ongehuwde mannen, die zeke ren leeftijd hebben overschreden. De petitionarissen verlangen wijders, dat de opbrengst dier belasting zal worden gebe zigd tot ondersteuning der invalidendie zoo allerkarigst door den staat worden beloond voor de diensten aan den lande bewezen. Koning Lodewijk van Beijeren verloochent ook thans zijn kunstliefde niet. Bij gelegenheid der karnavalsfeesten verscheen hij op het bal der kunstenaars te Rome en opende dit zelfs met de jeugdige gade van den Zwitserschen schil der Mayer. De heer Mathieu (de la Drome) te Parijs ligt op sterven. De man voorspelde de stormen, die in alle wereld- deelen zouden losbarstenmaar zijn eigen naderend einde heeft hij zeker niet vooruit gezien. Een der laatste Parijsche modes voor de dames van den demi-monde is, in plaats van honden, tamme witte muisjes te houden, die zij in haar zak of op eenige andere wijze op hare wandelingen medenemen. Ad verten tien. buiten de Rijnsburgsclie Poort naast KLEIN ZOMERZORG. De Ondergeteekende verwittigt het geëerd publiek dat hij zijn Atelier heeft geopend tot het vervaardigen van alle in het vak voorkomende Portrettenhopende door het le veren van goed en goedkoop werk door vele begunstigers te worden vereerd. Visitekaartjes voor Albums: per dozijn f 5. half n 3. enkele 1.—. J. D. KIEK. BOTERMARKT. een groot assortiment Lakens in alle kwa liteiten Fantaisiestoffen voor Paletots Fransche en Engelsehe Pantalons, Vesten- stoffenFoulardsColsDassenHemden Handschoenenenz. Op maat gemaakte Ueeren Kleertingstukken worden in korten tijd tegen uiterst billijke prijzen vervaardigd. in het gebouw van liet Leidsche Departement der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Op Dingsdag 14 Maart 186B. Opening der Zaal des avonds ten 8 ure, Spreekbeurt ten 9 ure te vervullen door den Heer J. J. REIJST. Ujl^^Doorloopende toegangkaartjes zijn a 30 Cents bij den Ondergeteekende, en des avonds aan het locaal te bekomen. H. A. DE SWAAN, Secretaris. De Britsclie Maatschappij van Levens verzekering zoo gunstig bekend door hare soliditeit, de aanzienlijke personen aan derzelver hoofd en de talrijke assurantiën door haar verleend assureert voor het geheele leven voor kortere termijnen; wederzijdsche verzekeringenwaardoor de langst levende in liet bezit komt van het verzekerde kapitaalom terstond in genot te treden van lijfrenteneene schoone gelegenheid voor personenwier inkomsten ontoereikend zijn, om door een gering kapitaal hun toestand aanzienlijk te verbeterenom aan jongelingen of meisjes op den leeftijd van 14, 18 of 21 jaren een uitzet te verzekeren; ook voor jaargelden aan weduwenenz. Informatiën en prospectussen te bekomen bij den Agent N. CATENIUSte 'sHage, Vlamingstraat, boven N°. 10. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN doen te weten dat eerlang zal worden overgegaan tot de benoeming van een HULPONDERWIJZER der 4de klasse aan de openbare school N°. 1 voor onvermogendenop eene jaarwedde van f 300 weshalve zij, die verlangen voor deze betrekking in aanmerking te komen, worden uilgenoodigd hunne bewijsstukken van bekwaamheid en goed zedelijk ge drag, vóór of op 18 Maart ek., ter plaatselijke secretarie portvrij in te zenden. Burgemeester en Wethouders voornoemd D. TIEBOEL SIEGENBEEKBurgemeester, v. PUTTKAMMERSecretaris. Leiden, 2 Maart 1865. J. C. SEPP EN ZOON, Boekhandel te Amsterdam, hebben uitgegeven en verzonden JOHANNES HINSTRA EN ZIJN TIJD, eene bijdrage tot de Geschiedenis der Kerk en School in de 18de eeuw. lste Deel f 2.90. BAZAR,

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 3