N°. 1555. Maandag 13 Maart. A0. 1865. Binnenlandsch Nieuws. X- f V LEIDSCB 016 It LAI). Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1,95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- rners Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12^ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigten van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 u. 51 m.; 3 u. 46 m.; C u. 6 m., 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam te] 8 u. 44 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 56 ra.; 4 u. 49 ra.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., dc overige dagen, uitgezonderd des Zondags, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks ten 2 u. 's namiddags, des Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat:'s morgens te 8 u. en te 10 u. 50 m.; 's namiddags te 3 u. 45 ra. 'savonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 m. en 3 u. 45 ra. 'snamiddags. Oost-Indisohe Landpost. OverSoutharapton, 1 en 17over Triest, 7 en 23; over Marseille, 9 16 en 25 van elke maand. West-Indische den 14 en voorlaatstentvan elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's m. tot 9 uur 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks vaD 7 u. 30 ra. 's ra. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Dondordag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uur. •Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. - Ge Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 82 uur en van 47 uur;der In- en Uitgaande Rechten en Accijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe BBastingen, Maandag, Diugsdag, Woensdagen Donderdag van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot ridder der orde van den Nederlandschen Leeuw den heer W. A. Jellinghausresident van Tagal. Met genoegen vernemen wij dat het Zijne Majesteit den Koning ter gelegenheid van HD. verjaardag behaagd heeft te benoemen tot grootkruis van den Eikenkroon den oud-Minister van oorlogGeneraal van Meurs. Hetgeen deze zeldzame onderscheiding nog verhoogdis de omstandigheid dat Zijne Majesteit door een zijner ordonnans-officieren aan den heer van Meurs het grootkruis heeft gezondendat Zijne Majesteit zelf tot nu toe gedragen had. Z. M. heeft bepaalddat aan het eerste op 's Rijks werf te Amsterdam aantebouvven schroefstoomschip der 1ste klasse zal gegeven worden den naam van Anna Paulowna en dat bij de Koninklijke Nederlandsche Marine steeds een schip van groot charter zal bestaanhetwelk dien naam zal voeren. Men verneemt thans nader dat tot herauten bij den aanstaanden lijkstoet zijn benoemd de heeren baron Constant Rebecque en graaf van Bijlandt. In plaats van den heer Oosterland, die verzocht heeft niet in aanmerking te komen voor wapendrager bij de be grafenis van het lijk van H. M. de Koningin-weduwe is daarvoor alsnu aangewezen de heer Boele van Hensbroek ambtenaar bij het depart, van Justitie. Naar men verzekert zou de lijkstoet bij de teraarde bestelling van wijlen H. M. de Koningin-Moeder naar Delft, den volgenden weg nemen, van af het paleis; de Zeestraat, de Mauritskade, de Kanaalstraat, de Koninginnegracht, de Prinsessegracht tot aan de Heerengracht, de Heerengracht, de Korte en Lange Pootende Spuistraat, de drie Wagen straten dan den weg naar Delft. Deze weg zou gekozen zijn ten einde de paleizen in het Noordeinde en op den Kneu terdijk niet voorbij te trekken. Het adres van rouwbeklag, door den Leidschen Ge meenteraad aan Z. M. den Koning gezondenis van den navolgenden inhoud //De Raad der gemeente Leiden diep getroffen door het allersmartelijkst verlies dat U. M. en Hoogstdeszelfs Door luchtig Huis met geheel de Natie heeft ondervonden in het afsterven van H. M. de Koningin-weduwe, gevoelt levendig de behoefte U. M. welmeenend van Zijn hartelijke en onge veinsde deelneming de eerbiedige verzekering te geven. Innig gehecht aan de edele en hooggewaardeerde Vorstin wien ons Vaderland zoo oneindig veel te danken heeft, op wier be zit het zich zoo regtmatig mogt verhoovaardigen wier dierbaar leven het zoo gaarne lang nog had gespaard gezien, beseft hij het ten volle hoe zwaar Haar droevig afsterven U. M., door de heiligste banden aan Haar gehecht, die immer van Haar blijken van de teederste zorg en liefde mogt ontvan gen, moet aandoen en ter neder drukken. Van ganscher harte spreekt hij dan ook de bede uit, dat de goede Voorzienigheid U. M. en de leden van Haar door luchtig Pluis bij dien zwaren slag moge steunen. De overtuiging, dat een ieder als om strijd de waardige afgestorvene achting en genegenheid toedroegHare uitne mende hoedanigheden steeds dankbaar zal vereerende wel daden van Hare milde hand genotennimmer zal vergeten en Hare nagedachtenis in zegenend aandenken zal honden strekke U. M. en U. M. doorluchtig Huis tot troost en bal sem bij de pijnlijke wonden, Haar in Gods ondoorgronde lijke wijsheid geslagen." - Het hoofdbestuur van het fonds ter aanmoediging en ondersteuning van de gewapende dienst in de Nederlanden heeft, gelijk in de vorige jaren, een circulaire aan de dis- tricts-commissien gezonden houdende uitnoodiging om maat regelen te nemen ter bevordering der collecte ten behoeve van gemeld fonds, over 1865. Het herinnert daarbij, dat, ingevolge Zijner Majesteits besluit van den 16den Novem ber 1820 N°. 81, de collecte niet in de kerken maar aan de huizen der ingezetenen behoort te geschieden, en dat het wenschelijk schijnt, dat die in al de gemeenten zonder on derscheid zoo veel mogelijk op één en denzelfden dag plaats hebben. Uit het jaarlijksch verslag is wederom gebleken, dat het fonds, wil het bij voortduring aan zijn onmisken baar heilzaam doel blijven beantwoorden milde bijdragen der ingezetenen behoeft. Ingevolge aanschrijving van het Departement van Binnen- landsche Zaken zijn de gemeentebesturen aangezocht, om door hunnen invloed zooveel mogelijk de te houden collecte te bevorderen en alzoo de belanglooze pogingen van het hoofd bestuur ter bereiking van het weldadig doel te steunen.

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1