i\°. 1554. Zalui'dag Binnenlandsch Nieuws. 11 Maart. LEIDSCB Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen en kost voor Leiden 1-95, en franco per post f 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12{- Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberigteu van 1-4 regels/0.90. Iedere regel meer 1 5 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 1 m.; 12 ti. 51 m.; 3 u. 46 m.; 6 u. 6 m., 9 u. 5 m. naar Haarlem en Amsterdam tej 8 n. 44 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 56 m.; 4 u. 49 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de. overige dagen, uitgezonderd des Zondags, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks ten 2 u. 's namiddags, des Zondags buiten dienst. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 8 u, en te 10 u 50 m.; 's namiddags te 3 ti. 45 ra. 'savonds te 8 u. en op de Zondagen alleen ten 10 u. 50 m. en 3 u. 45 m. 'snaraiddags. Oost-Indische Landpost. OverSouthampton, 1 en 17; over Triest, 7 eu 23; over Marseille, 9 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatstentvau elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 8 uur 's in. tot 9 uur 's av. - Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 30 m. 's m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag eu Donderdag te 11 uur. Commissie van fabricage, Woensdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - President der Commissie van Fabricage des Zaturdags van 111 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. - De Gemeente- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 82 uur en van 4'7 uur; der In- en Uitgaande Keohten en Accijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 's Rijks Directe Selastingen, Maandag, üiugsdag, Woensdagen Donderdasr van 92 uur. van Zegel, Registratie dagelijks van 84; van de Hypotheken en bet Kadaster, van 94 uur. De Tweede Kamer der Staten-Generaal heeft Donder dag hare beraadslagingen voortgezet over het ontwerp van wet tot regeling van het geneeskundig staatstoezigt. Aan amendementen en sub-amendementen heeft het niet ontbro ken. Het eene oogenblik werden zij voorgesteld en het an dere oogenblik werden zij ingetrokken. Intusschen zijn de vijf eerste artikelen van dat ontwerp aangenomen en zullen heden Vrijdag de beraadslagingen worden voortgezet. Ten bewijze hoe groot verschil over dit onderwerp heerscht, kan strekken, dat artikel vijf aangenomen werd met de geringe meerderheid van 32 tegen 29 stemmen. Twee punten kwa men vooral in aanmerking: 1°. een amendement van den heer van Bossestrekkende om ook uit een finantieel oog punt de benoeming van inspecteurs of adjunct-inspecteurs te doen vervallen; dit amendement is verworpen met 34 tegen 28 stemmen; - en 2°. een van den heer Wintgens tot het aannemen van een ander hoofdbeginsel in de wet, namelijk benoeming van de Raden van toezigtbij keuze door de geneeskundigen zelve. Ook dat amendement is verworpen met 45 tegen 17 stemmen. Heden Vrijdag namiddag ten 2 uur vereenigden zich de leden van de Koninklijke familie aan het paleis van wij len H. M. de Koningin-moeder, ten einde de treurige pleg- tigheid bij te wonen van de overbrenging van het lijk uit het paleis naar HD. kapel, en welke ten half 3 uurplaats had. Voor de lijkkist gingen de officianten, waarna de kist die op een rolwagen was geplaatst, volgende daarachter de hofmaarschalken kamerheeren en dames van HD. Huis. Inmiddels hadden zich de Vorstelijke personen naar de kapel begeven; alwaar zich de generaal Mausouroff, Minis ter van Rusland en de leden van het Russische gezant schap, de aalmoezeniers zich bevonden om het lijk aldaar te ontvangen waar het in de zwart gehulde kapel is bijge zet tot den dag der teraardebestelling. - Vele inwoners be- vonde zich om en bij het paleis om van hunne deelneming in deze plegtigheid blijk te geven. Men verneemt, dat de heeren W. Oosterland en J. Strang, ambtenaren aan het Departement van Justitie, zijn aangewezen tot wapendragers bij de begrafenis van H. M. de Koningin-Moeder. Men berigt, dat bij de teraardebestelling van H. M de Koningin-weduwe hel Nederlandsch Indisch leger zal worden vertegenwoordigd door den kommandanteen onder officier een korporaal en een soldaat van het Koloniaal mi litair Invaliedenhuis te Bronbeek. Het adres, door den Gemeenteraad van 's Gravenhage aan Z. M. den Koning te overhandigen is van den volgen» den inhoud Sire De Gemeenteraad van 's Gravenhage heeft met diep leed wezen het treurig berigt ontvangen van het overlijden van Uwer Majesteits geëerbiedigde Moeder, H. M. de Koningin- Weduwe Grootvorstinne van Rusland. De Gemeenteraad is bij dit zoo treffend verlies de tolk van de algemeene deelneming der ingezetenen van Uwer Majesteits residentie, die het voorrecht hadden de vele voor treffelijke hoedanigheden en de onbekrompen milddadigheid, der geliefde Vorstin meer van nabij te kennen en op prijs te stellen. Bij de betuiging, dat de nagedachtenis der overledene bij de ingezetenen van 's Gravenhage steeds in zegenend aandenken zal blijven voegt de Gemeenteraad den wenscbdat aan Uwe Majesteit, en aan de leden van het Koninklijk Huis bij deze zware beproeving de noodige krachten mogen ge schonken worden om dit onherstelbaar verlies met gelaten heid te dragen. De 2de luit. der mariniers C. J. Visser wordt met 16 Maart geplaatst aan boord van Zr. Ms. wachtschip te Nieuwediep. Op de aanbevelingslijst voor rechter bij de arrond.- rechtbank te Dordrecht zijn geplaatst Mr. A. J. Duijmaer van Twist, kantonrechter te Oud-BeijerlandMr. W. A. 't Hooft, kantonrechter te 's Gravendeelen Mr. J. de Clercq van Weel, griffier bij het kantongerecht te Zierikzee. De Koning van Hannover heeft Mr. J. A. van Royen commissaris des Konings in de provincie Groningen en Jhr. G. J. Klerck, adviseur voor den aanleg der staatsspoorwe gen, benoemd tot kommandeurs van de 2de klasse der Guel- phenorde. In den Koninklijken ïïanschen Schouwburg te 's Hage zal Zaturdag avond een vierde voorstelling worden gegeven van de opéra Roland a Roncevaux. DAGBLA

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 1