WAARSCHUWING! KANDANGHAUER, TE HUUR Tiet nederlandscii campagne fregatschip Advertentiën. IPuplieke Verkooping HOOGHEEMRAADSCHAP Kurv L JLivn. Kapitein W. ZEELT, huizen. Aan het kloostergebouw was een hooge steenen muur, waartegen de ter hulp gesnelde manschappen met vier brand spuiten zich posteerden om tegen het vuur beveiligd te zijn. De muur stortte in, met het gevolg, dat de manschappen met de spuiten en de daarbij aanwezige omstanders allen onder het puin werden bedolven. Ook door het instorten van andere gebouwen werden verschillende personen in den val medegesleeptgewond of doodelijk getroffen. Alles te zaraen genomen, hebben ruim 100 personen het leven er bij verloren. Er was op het laatst geen ander middel om den brand te stuitendan door eenige huizen omver te ha len en de aangetaste woningen te laten verbrandenzoolang tot de vlambij gebrek aan voedselvan zelf uitdoofde. Volgens berigten uit Napels leverde de Vesuvius het contrast op, dat hij met sneeuw bedekt is, terwijl hij vuur spuwt. De uitbarstingen nemen echter af en wel in dezelfde mate als die van de Etnar toenamen. De lava van laatst genoemden berg stroomde met een snelheid van ca. 72 el per dag. Uit een goede bron verneemt men, dat Dr. Clifford, Catholiek bisschop van Clifton, binnen kort tot de waardig heid van kardinaal zal worden verheven en dat bisschop Errington verplaatst zal worden naar het diocese van West minster, hetwelk thans door het overlijden van kardinaal Wiseman vacant is. De oneenigheden die sedert eenigen tijd in Engeland tusschen de ijzerfabriekanten en hunne werklieden hebben be staan hebben eindelijk een bepaald conflict te weeg gebragt. De meeste ijzerfabrieken en ijzergieterijen daar te lande staan daardoor stil, terwijl de eigenaars besloten hebben de werk zaamheden niet weer te doen aanvaugen, voor en aleer de arbeiders zich bereid verklaren om tegen het verlaagde loon van 1 shilling per ton (zijnde een vermindering van 10 per cent) het werk te hervatten. Alleen in Zuid-Staffordshire zijn bij de 3000 ovens, die Zaturdag nog in vollen arbeid waren "de werkzaamheden eensklaps gestaakt, ten gevolge waarvan 34 a 3 5,000 personen zich zonder werk bevinden. Wanneer alle fabriekanten zich tot dezen maatregel aaneensluiten dan zullen er weldra 7 0,000 zonder werk zijn, terwijl overliet geheel minstens 200,000 personen daardoor hun middel van bestaan zullen verliezen. Wegens de mogelijkheid van een langen duur dezer omstandighedenzyn er door de werk lieden en hunne aanhangers pogingen aangewend om de le- digloopende arbeiders in den nood te gemoet te komen. NIEUWS. Burgemeester en Wethouders van Leiden noodigen de lotelingen dezer gemeente uit, die verlangen bij de Zee-Militie te dienen, zich daartoe aantemelden voor deD lsten April aanstaande, op alle werkdagen, van des voormiddags tien tot des namiddags drie uur, ter Secretarie dezer gemeente. Burgemeester en wethouders van Leiden doen te we ten dat de eerste zitting van den militieraadvoor deze gemeente, overeenkomstig art. 86 der Wet van den 19den Augustus 1861, (Staatsblad N°. 72) wordt gehouden: Op Maandag den 13den Maart 1866 voor die lotelingen die de nommers getrokken hebben van 1 tot 80 Op Dingsdag den léden Maart 1865, voor hen die getrok ken hebben van N°. 81 tot N°. 150; Op Woensdag den 15den Maart 186 5 voor hen die getrok ken hebben van N°. 161 tot N°. 225 Op Donderdag den 16den Maart 1865, voor hen die ge trokken hebben van N°. 226 tot N°. 306; telkens des namid dags ten één uurin het gebouw de Lakenhalaan den Ouden Singel. Zij herinneren voorts, dat in de gemelde zitting voor den militieraad moeten verschijnen: 1°. de vrijwilligers voor de militie; 2°. de lotelingen die vrijstelling verlangen wegens zieke lijke gesteldheid of gebrekenof gemis van de gevorderde lengte dat de lotelingendie voor den Raad niet zijn verschenen gehouden worden geene redenen tot vrijstelling te hebben voor de dienst worden aangewezenterwijl ook het niet ontvangen van een oproepingsbillet niet ontheft van de verpligting tot het verschijnen voor den militieraad of tot het indienen van de tot staving der redenen van vrijstelling gevorderde bewijsstukken. Ik heb moeten ondervinden, dat de Heer YAN WIJK, Mr. Kuiper op den Ouden Rhijn alhier, Gist heeft gekocht uit de Branderij de Drie Kroonenwelke ik niet kon gebrui ken. Hij zoekt mij, en vele andere huisgezinnen die mijne GIST verkoopendaarmede te dupeeren; ik vind mij dus verpligt om mijne klantenzoo binnen als buiten de Stad te waarschuwen en mede te deelendat hij mijn knecht GERRIT DROS tegen hooger loon heeft weten om te koo- pen om zoo doende mij nog meer in mijn zaken te dupee ren. Ik zal van mijn kant zorgendaar ik mijn Gist uit twee soliede Branderijen ontvang, mijne begunstigers PUIKE ©1ST te leveren. D. HOOGENSTRAATEN Gistkooper, Oudevest. een nieuwe HERBERG en UITSPANNING, eu tevens ge legenheid, in Compagnie paarden en rijtuigen te verhuren. Re- flecterenden gelieven zich met franco brieven te adresseren bij T. BAKKER te Boskoop. van POPULIEREN en IEPENBOOMEN 0ÈL-_ op Vrijdag den lOden Maart 186 5 des IHg. morgens ten tien ure. Aanvangende aan het Plantsoen bij de Binnenvestgracht ||j8| op het terrein iwaar de nieuw te bouwen jpjjfe school voor minvermogenden zal worden UH gestichten voorts op het Plantsoen bij de geamoveerde Marenpoort. jL. De verkooping geschied a contant. van DIJKGRAAF en HOOGHEEMRADEN van RIJNLAND brengen bij deze ter kennisse van de ingelanden Dat de lijsten der stemgeregtigde ingelanden van het Hoogheemraadschap voor het jaar 1865 1866 zoc als die door de Vereenigde Vergadering zijn vastgesteld, vau af den 7den dezer dagelijks (behalve des Zondags) van des morgens negen tot des middags twaalf ure, ter inzage zullen liggen op de Secretarie van Rijnland, te Leyden, en wijders op de Gemeente-Secretariën van de hoofdplaatsen der dis tricten en onderdistrictenals ook in de lokalen van de stoomgemaalwerktuigen de Cruquius, de Lynden en de Leeghwater. Dijkgraaf en Hoogheemraden van Rijnland H. C. J. HOOG, Dijkgraaf. W. G. DE BRUYN KOPSSecretaris. Leyden, 4 Maart 1865. liggende te Amsterdamwordt ten spoedigste gereed ge maakt voor de reis naar JAVA. Personen of familiënvan deze bekende gunstige gele genheid wenschende gebruik te makengelieven zich te adresseren ten kantore van DE VRIES COMP., IJgracht, V. 40, of bij den Kapitein aan boord. Het schip vaart eenen geëxamineerden Doctor en heeft eene melkgevende koe aan boord.

Leidsch Dagblad | 1865 | | pagina 3